طرفداران استوک در ایالت های دیگر


حقوق سقط جنین در ایالات متحده و قلمروهای آن یک موضوع بحث برانگیز در سیاست آمریکا است و اغلب منجر به جنگ های فرهنگی می شود. ایالت های مختلف قوانین متفاوتی برای سقط جنین در ایالات متحده دارند. در بسیاری از ایالت ها کاملاً غیرقانونی است و در چند ایالت در هر مرحله از بارداری قانونی است.

در اکثر ایالت های دیگر، برای مدت معینی قانونی است که از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. از سال 1976، جمهوری خواهان عموماً به دنبال ممنوعیت سقط جنین بودند، در حالی که حزب دموکرات به طور کلی از حقوق سقط جنین حمایت می کرد.

رای دهندگان کنتاکی از حقوق سقط جنین حمایت می کنند: طرفداران استوک در جاهای دیگر پیروز می شوند

جنبش حقوق سقط جنین از انتخاب بیمار و استقلال بدن دفاع می کند، در حالی که جنبش ضد سقط جنین از حق زندگی جنین حمایت می کند. این بحث در طول تاریخ به عنوان طرفدار انتخاب و طرفدار زندگی نامگذاری شده است. اکثر آمریکایی ها خود را با یکی از این دو جنبش هماهنگ می کنند.

کنتاکی برنده حقوق سقط جنین حامیان استوک در ایالت های دیگر شد

حمایت از سقط جنین در ایالات متحده از دهه 1970 به تدریج افزایش یافته است و در دهه 2010 تثبیت شده است.

فعالان حقوق سقط جنین فعالانه در کنتاکی کمپین می کنند تا مردم کنتاکی را متقاعد کنند که به نفع جنبش حقوق سقط جنین رای دهند.

برای آنها، این آخرین راه قانونی باقی مانده برای بازگرداندن حق سقط جنین در ایالت است. فعالان طرفدار انتخاب امیدوارند در انتخابات روز سه شنبه پیروز شوند.

اگر آنها پیروز شوند، می توانند بالاترین دادگاه ایالت را متقاعد کنند تا ممنوعیت گسترده سقط جنین را که توسط مجلس قانونگذاری تحت رهبری جمهوری خواهان تصویب شده است، لغو کند.

دادگاه عالی کنتاکی روز سه شنبه به استدلال های موافق و مخالف سقط جنین رسیدگی خواهد کرد. نتایج این محاکمه ها به استدلال های حقوقی در مورد اینکه آیا حمایت های قانون اساسی ایالت به حق سقط جنین نیز تعمیم می یابد، بستگی دارد.

این پرونده همچنین به عنوان اولین آزمون قانونی برای جنبش حقوق سقط جنین از زمان انتخابات میان دوره ای که در آن رأی دهندگان در سراسر کشور قاطعانه به قانونی نگه داشتن سقط جنین رأی دادند، ارائه می شود.

فعالان حقوق سقط جنین در کنتاکی معتقدند که لغو این اصلاحیه باید در زمانی که قضات به پرونده رسیدگی می کنند مورد بررسی قرار گیرد.

فرماندار اندی بشیر، یک دموکرات، گفت که امیدوار است دادگاه عالی به خواست مردم گوش دهد و مردم افراط گرایی را رد کرده باشند.

بشر برای انتخابات مجدد سال آینده نامزد می شود و موضع او در مورد حقوق سقط جنین او را کاملاً در کنار اکثریت کنتاکی ها قرار می دهد. اما دانیل کامرون، دادستان کل جمهوری خواه، که در مقابل بشیر نامزد خواهد شد، گفت که رای گیری نباید عاملی باشد.

او استدلال کرد که هیچ حق پنهانی برای سقط جنین در قانون اساسی کنتاکی وجود ندارد. وی افزود: سیاست سقط جنین توسط نمایندگان منتخب در مجمع عمومی تعیین خواهد شد.

تصمیم در حال حاضر در اختیار دادگاه است. قضات دیوان عالی استدلال های این پرونده را در دادگاهی در ساختمان کنتاکی در فرانکفورت خواهند شنید.

بحث ها بر روی حکم ژوئیه قاضی لوئیزویل متمرکز خواهد بود که چنین می گوید ممنوعیت‌های سقط جنین پس از Roe احتمالاً حقوق حریم خصوصی و تعیین سرنوشت محافظت شده توسط قانون اساسی کنتاکی را نقض می‌کند.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵 “قوانین محرک” سقط جنین در چهار ایالت دیگر تحت رهبری جمهوری خواه به تصویب رسید

🔵قاضی موقتا ممنوعیت سقط جنین اوهایو را مسدود کرد

قاضی میچ پری گفت این وظیفه دادگاه نیست که تعیین کند آیا قانون اساسی ایالت حق سقط جنین را دارد یا خیر، بلکه این وظیفه دادگاه نیست که تعیین کند آیا قوانین محدود کننده ایالت آزادی های تضمین شده توسط قانون اساسی را نقض می کند یا خیر.

سقط جنین در حال حاضر بیشتر در کنتاکی متوقف شده است. این بر اساس یک قانون آغازگر در مرکز پرونده در دادگاه عالی ایالت است. در سال 2019 توسط قانونگذاران تصویب شد.

این ممنوعیت پس از لغو Roe v. Wade در ژوئن توسط دادگاه عالی ایالات متحده اعمال شد. این حکم تمام سقط جنین ها را به جز سقط هایی که برای نجات جان زن یا جلوگیری از صدمات فلج کننده انجام می شد، پایان داد. قربانیان تجاوز جنسی یا زنای با محارم حق سقط جنین را ندارند.

دادگاه عالی ایالتی در ماه اوت این ممنوعیت را تا زمانی که به این پرونده رسیدگی می کند، باقی گذاشت. ممنوعیت شش هفته ای تصویب شده توسط قانونگذاران کنتاکی نیز مورد اعتراض قرار گرفته است. در همین حال، فعالان حقوق سقط جنین در جاهای دیگر کشور به پیروزی رسیدند. میشیگان، کالیفرنیا و ورمونت به درج حق سقط جنین در قانون اساسی ایالت خود رای دادند.

منابع:

🔵کتابخانه ملی پزشکی (دوم) قانون و سیاست سقط جنین در سراسر جهان (در دسترس آنلاین): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5473035/

🔵WebMD (2005-2022) انواع روش های سقط جنین چیست؟ (موجود به صورت آنلاین): https://www.webmd.com/women/abortion-procedures

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)