فرصتی برای افزایش تعداد کارمندان اخراج شده توییتر توسط ایلان ماسک!


واشنگتن پست در گزارش خود در این مورد اشاره کرد که هیئت مدیره فعلی توییتر مجبور شد حقوق خود را 800 میلیون دلار کاهش دهد که باعث می شد یک چهارم کارمندانش اخراج شوند.

دعوای حقوقی ماسک و توییتر تاکنون با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است. در اوایل این ماه، ماسک یک چرخش دیگر را انجام داد و اعلام کرد که قصد دارد معامله را با قیمتی که او و توییتر در ابتدا با آن توافق کرده بودند – 54.20 دلار به ازای هر سهم یا در مجموع حدود 44 میلیارد دلار، ببندد. هیئت مدیره توییتر در ابتدا مردد به نظر می رسید، اما با انصراف از شکایت و تلاش برای نهایی کردن معامله موافقت کرد.

رسیدگی به پرونده قضایی تا پایان مهرماه متوقف شده و طرفین تا 28 این ماه فرصت دارند به کار خود پایان دهند و از مراجعه به دادگاه خودداری کنند. با توجه به تعداد تغییرات موقعیت تا کنون، این احتمال وجود دارد که مشکل دیگری به وجود بیاید و کل این موضوع را از بین ببرد، فرآیندی که می تواند انتظاری بسیار طولانی و اعصاب خردکن برای کارکنان توییتر باشد.

سه چهارم نیروی کار توییتر ممکن است اخراج شوند

به گفته چندین رسانه از جمله واشنگتن پست، نزدیک به 75 درصد از 7500 کارمند توییتر ممکن است در کمتر از یک هفته مجبور به یافتن شغل جدید شوند. اما حتی ممکن است که این تنظیمات در واقع تقصیر ایلان نباشد. این یک فرض قوی است که اخراج کارکنان به هر حال اتفاق می‌افتد، و بخشی از دلیل خوشحالی هیئت مدیره توییتر از پذیرش پیشنهاد ثروتمندترین مرد جهان این بود که به آنها کمک می‌کرد از اخراج بیشتر نیروی کار شما جلوگیری کنند.

واشنگتن پست در گزارش خود در این مورد اشاره کرد که هیئت مدیره فعلی توییتر مجبور شد حقوق خود را 800 میلیون دلار کاهش دهد که باعث می شد یک چهارم کارمندانش اخراج شوند. زیرساخت های شرکت نیز تحت تأثیر اقدامات پیشنهادی صرفه جویی در هزینه ها قرار خواهد گرفت. بنابراین صرف نظر از اینکه چه کسی در توییتر تصمیم می گیرد، احتمالاً زمان خوبی برای حضور در توییتر نیست.

بسیاری از کارشناسان، از جمله دو نفر که در مقاله واشنگتن پست به آنها اشاره شده است، موافقند که تغییر توییتر برای ماسک آسان نخواهد بود. این تاجر سابقه تصمیم گیری های سخت از جمله اخیراً دارد. اوایل سال جاری، ماسک برنامه‌های خود را برای فسخ قرارداد کاری یک دهم کارکنان تسلا تشریح کرد. و اخراج کارکنان توییتر ممکن است به دنبال همین روند باشد.

منبع: SlashGir

دیدگاهتان را بنویسید