فرم بدن خود را بشناسید! (تشخیص اشکال مختلف بدن)


قبل از معرفی اشکال مختلف بدن ، باید به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. هرکسی فرم بدن یکسانی ندارد و این ما را منحصر به فرد می کند ، اما اندام ها را می توان در دسته های خاصی قرار داد. در این دسته ها ، مهمترین اصل که باید رعایت شود تناسب اندام و شیوه زندگی سالم است.

شکل بدن

انواع فرم بدن

بر اساس تحقیقات انجام شده ، این تقسیم بندی بر اساس اشکال مستطیل ، مثلث ، گلابی ، الماس (لوزی) ، بیضی شکل و ساعت شنی است. برخی از هنرها به دو دسته یا بین مقوله های مختلف تقسیم می شوند.

مستطیلی شکل:

این شکل وضعیتی را ایجاد می کند که اندازه دور کمر با بالا و پایین نیم تنه تفاوت چندانی ندارد. حتی در این اندام ها ، عرض شانه ها تقریباً برابر باسن است. برای هر شکل بدن یک روش خصوصی برای لباس پوشیدن وجود دارد که فرم کلی و اندام ایده آل را نشان می دهد. چنین عضوی معمولاً در ورزشکاران شایع تر است. زیرا ممکن است حجم و تشکیل ماهیچه ها بدن را شکل دهد. البته در ورزشکاران مرد شکل مستطیلی به ذوزنقه تبدیل می شود. به این ترتیب ، شانه ها گسترده تر و قسمت پایین تنه سفت تر می شود.

شکل گلابی:

در اندام های گلابی شکل ، عرض شانه ها و قسمت بالای بدن باریک تر از قسمت تحتانی بدن و عرض باسن است. افرادی که دارای چنین اندامی هستند معمولاً کمردرد زیادی دارند.

شکل ساعت شنی:

در شکل ساعت شنی ، شبیه به شکل مستطیل ، عرض شانه ها و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت اندازه کمر است. افرادی که اندام ساعت شنی دارند کمری باریک تر از بالاتنه و پایین تنه دارند. گاهی در این دسته تفاوت عرض شانه ها ، سینه و باسن می تواند متفاوت باشد که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی کم می گویند.

شکل مثلثی:

اندام مثلثی به وضعیتی گفته می شود که عرض بالای تنه باریک تر از قسمت پایین تنه یا بالعکس است. وقتی عرض شانه ها و قفسه سینه از عرض باسن کمتر باشد ، در ظاهر اندام فرد مثلثی رو به بالا شکل می گیرد و برعکس ، یک مثلث رو به پایین ایجاد می شود.

بیضی شکل:

در این حالت ، مرکز بدن گسترده تر از اندام است. این افراد دارای سینه ای هستند که همیشه از شانه ها و باسن پهن تر است.

شکل لوزی (الماس)

اندام لوزی تنه پایینی پهن تری دارد. در این حالت ، رانها به احتمال زیاد بزرگتر از بازوها هستند.

تشخیص شکل بدن با استفاده از اندازه گیری

شما ممکن است بلافاصله پس از خواندن این دسته بندی ها ، شکل بدن خود را تشخیص دهید. ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد که شکل بدن خود را پیدا کرده و در دو دسته مختلف قرار بگیرند. در زیر نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح خواهیم داد. این روش مشابه اندازه گیری خیاط است.

برای عرض شانه ، سایزر را دقیقاً از پشت سر خود دقیقاً از شانه به شانه قرار دهید. اندازه سینه باید از زیر بازو و از روی برآمدگی قفسه سینه اندازه گیری شود. کمر بالای ناف و زیر دنده ها است. برای پیدا کردن ناحیه کمر مناسب ، بهتر است کمی به پهلو خم شوید. خط ایجاد شده در کنار ناحیه این است که شما باید اندازه نوار را دور آن بپیچید تا اندازه دور کمر اندازه گیری شود. برای اندازه دور باسن ، نوار اندازه گیری را روی خط الراس قرار دهید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. کوتاهی یا قد باعث تغییر شکل و شکل بدن می شود. عامل بعدی ژنتیک است. برخی از افراد از نظر ژنتیکی در ران ها و بازوهای خود بزرگتر هستند ، هر چند نازک هستند. در نهایت ، هورمون ها در شکل دهی بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون ها بر نحوه و منطقه ذخیره چربی تأثیر می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید