قاضی محدودیت شش هفته ای سقط جنین در گرجستان را لغو کرد


در یکی از تصمیمات اخیر دادگاه منطقه گرجستان، تایید شد که قانونی که هدف آن ممنوعیت سقط جنین پس از شش هفته بارداری است، فاقد اعتبار است و بنابراین به هر قیمتی قابل اجرا نیست.

این یک پیروزی برای همه کسانی است که بخشی از کمیته های والدین برنامه ریزی شده بوده اند، به ویژه برای مادرانی که حق دارند از رحم خود استفاده کنند.

این قانون تنها شش ماه پس از لغو تصمیم برجسته Roe v. Wade در ایالت به تصویب رسید که در آن دادگاه به زنان حق سقط جنین می داد.

حق سقط جنین یک حق اساسی است و نمی توان آن را بدون دلیل قابل قبول از افراد سلب کرد.

بنابراین، در پرتو همین امر، آشکار می شود که این قضاوت، شعاع جدیدی از نگرانی را برای زنانی که زیر بار خطوط قوانین باستانی بودند، به همراه داشته است.

قانون در مورد سقط جنین چه می گوید؟

طبق این قانون که شش ماه پیش به فرزندی قبول شد، زن حق سقط جنین پس از شش هفته بارداری را ندارد.

قاضی محدودیت شش هفته ای سقط جنین در گرجستان را لغو کرد

نه تنها این، بلکه مبنای اعمال چنین حق سقط جنین در آن شش هفته مجاز نیز حداقل است. به عنوان مثال، هر نارسایی قلبی گزارش شده در جنین دلیل موجهی برای اعمال حق سقط جنین است.

با این حال، این موضوع به طور قابل توجهی مورد بررسی قرار گرفت و در عین حال برای تأیید این موضوع نیاز به گواهی و تأییدیه از طرف برادری پزشکی بود.

از دیگر دلایل استفاده از حق سقط جنین ظرف شش هفته می توان به خطری که جنین برای زندگی مادر وارد می کند و اگر مادر به دلیل اقدام به تجاوز جنسی باردار شده باشد، اشاره کرد.

با این حال، بررسی‌ها و تاخیرهای رویه‌ای، کل فرآیند را سخت و زمان‌بر کرد. همه اینها حمله مستقیم به حقوق اعطا شده به زنان تلقی می شد.

پس از تصویب این قانون با انتقادات زیادی از سوی مردم مواجه شد. تظاهراتی نیز ترتیب داده شد تا دولت مجبور شود این قانون را لغو کند تا ماده مربوط به حق سقط جنین که سالها پیش برای زنان وجود داشت، احیا شود.

جمله فعلی چیست؟

درک زمینه تصمیم فعلی دادگاه گرجستان بسیار مهم است. این دادگاه حکم داد که قانون فدرال خلاف قانون اساسی است.

او توانست دلایل دقیق این تصمیم را ارائه دهد. گروه مدافع حقوق باروری زنان را برنده شد.

بر اساس بررسی، هر زنی در مورد تصمیم بارداری ادعایی دارد و قانون نمی‌تواند به او تحمیل کند که آیا می‌خواهد همین کار را انجام دهد یا خیر.

اعطای این حق از نیازهای اساسی هر زن است. این حق باید مشمول استثنائات باشد و همیشه باید با انتخاب اعمال شود.

در چنین شرایطی، این تصمیم برای درک این نکته مفید است که زنان برای استفاده از حق خود برای سقط جنین مجبور نیستند با چیزی مبارزه کنند. این یک نگرانی بزرگ تلقی می شود و قانون باید در رسیدگی به چنین درخواست هایی ملایم باشد.

تولید مثل یک انتخاب شخصی است و نمی توان زن را مجبور کرد برخلاف میل خود محصولاتی را بخواند زیرا در نهایت فقط برای زن جوان مضر است.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵 “قوانین محرک” سقط جنین در چهار ایالت دیگر تحت رهبری جمهوری خواه به تصویب رسید

🔵قاضی موقتا ممنوعیت سقط جنین اوهایو را مسدود کرد

نتیجه

در چنین شرایطی، این یکی از بحرانی ترین مسائلی است که باید در نظر گرفت. با توجه به این تصمیم، انتظار می‌رود این تغییرات در سایر ایالت‌ها اجرا شود و در نهایت برای زنان مقرون به صرفه‌تر خواهد شد.

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)