قیمت رشته برنج سبوس دار و خواص سلامتی آن


از قدیم الایام پختن رشته پلو در شب سال نو یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین آداب و رسومی است که هر ساله توسط سرپرست هر خانواده انجام می شود.این دست او خواهد بود.

قیمت رشته برنج سبوس دار و خواص سلامتی آن

پلو مجلسی در ترکیب اصلی و مواد اولیهود از سبوس گندم به دست می آید، مانند برنج، بنبریان دارای نشاسته و کالری بالایی است، علاوه بر این، پروتئین زیادی در این ماده وجود دارد و برای افرادی که به ورزش و یا کارهای سخت مشغول هستند، کاملا موثر خواهد بود. یادآوری می کنیم که ظرف برنج معمولاً تا 2000 کیلو کالری است که اگر بخواهید بین 4 نفر تقسیم کنید، هر کدام به بیش از 500 کیلو کالری می رسد.

اما از این سوالات که بگذریم، رشته برنج ارزش غذایی زیادی دارد و برای عموم مردم مفید و مفید خواهد بود، اما ارز برای چه کسانی ارزش غذایی بالاتری دارد، سوالی است که در ادامه به بیان آن می پردازیم.

رشته فرنگی دانه دار

اکثر تولیدکنندگان ایرانی رشته پلویی گندم کامل را به صورت ارگانیک و طبیعی و بدون هیچ گونه مواد شیمیایی و نگهدارنده تولید می کنند، بنابراین این مزیت باعث شده است تا افراد بیشتری به تهیه این محصولات و گنجاندن آن در رژیم غذایی خود تشویق شوند.

برای تهیه این رشته از نمک استفاده نمی شود و از آرد طبیعی گندم تهیه می شود. بسته بندی این محصولات متنوع است و افراد به راحتی می توانند آن ها را تا جایی که بخواهند برای تامین کنندگان ارسال کنند.

رنگ این نخ ها قهوه ای یا کرم تیره است که به دلیل وجود سبوس در گندم به این رنگ تولید می شود.

قیمت رشته برنج سبوس دار و خواص سلامتی آن

خیلی ها این پلو سبوس دار را با برنج هم به صورت ساده می خورند و هم با مرغ، ماهی یا گوشت چرخ کرده سرو می کنند که کاملا به شما بستگی دارد و می توانید با سلیقه خانواده انتخاب کنید.این غذای خوشمزه را درست کنید.

خوشبختانه صادرات این محصول از جایگاه مطلوبی برخوردار است به طوری که کشورهای همسایه و عراق از بهترین مقاصد صادراتی هستند که هر ساله حجم قابل توجهی از این محصولات را تولید می کنند و در نتیجه سود بالایی برای تولیدکننده به همراه دارد. همچنین با صادرات این محصول می توانید. او ارزآوری را بسیار گسترش داد و اقتصاد بازار داخلی را به بالاترین سطح ممکن رساند.

اسپاگتی برنجی زنجان

شرکت ها و برندهای مختلفی در زمینه تولید رشته آش و رشته برنجی فعالیت می کنند اما این محصول به صورت بومی و سنتی نیز تولید می شود و یکی از شهرک های تولید کننده آن زنجان است.

در دو روش بالا برای تهیه رشته پلو، اگر به مرغ علاقه دارید، می توانید آن را به صورت زیر تهیه کنید و به غذای خود اضافه کنید.

در تابه ای کمی روغن بریزید و سینه مرغ، نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و مقداری فلفل چیلی را با هم مخلوط کرده و داخل آن بریزید، سپس مواد را با هم تفت دهید تا رنگ آنها تغییر کند، سپس در قابلمه را منتقل کرده و یک لیوان آب اضافه کنید. روی آن بگذارید و اجازه دهید مرغ ها کاملا بپزند، پس از پخته شدن مرغ ها آن ها را تکه تکه کرده یا ریش کنید و مقداری زعفران پخته شده به آن اضافه کنید و در آخر با برنج و رشته پخته مخلوط کنید.

قیمت رشته برنج سبوس دار و خواص سلامتی آن

ایرانی ها طبق سنت خود معمولاً در نوروز و شب چهارشنبه سوری برنجی زنجانی درست می کنند، همچنین این غذا را می توان بدون گوشت نیز طبخ کرد تا برای افرادی که رژیم گیاهخواری دارند مناسب و خوراکی باشد.

در تهیه رشته پلو به این نکته توجه کنید که رشته پلو کمی شور است، بنابراین باید به مصرف نمک در این غذا توجه کنید تا غذای شما شور نباشد و همچنین به مدت زمانی که رشته فرنگی در آب جوش است.

دیدگاهتان را بنویسید