لبخند و 10 فایده آن برای سلامتی


گروهی از متخصصان لبخند لبخند زدن صرفاً پاسخی غیر ارادی به چیزهایی است که شما را خوشحال می کند یا می خنداند. در حالی که این تعریف تا حدی درست است ، اما یک نکته مهم را نادیده می گیرد: لبخند زدن می تواند یک انتخاب آگاهانه و عمدی باشد.

فواید لبخند زدن

لبخند شما واقعی است یا خیر ، می تواند به طرق مختلف بر بدن و ذهن شما تأثیر بگذارد و برای سلامتی ، خلق و خوی و حتی روحیه اطرافیان شما مزایایی خواهد داشت.

1 لبخند زدن به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید

شاید قانع کننده ترین دلیل برای لبخند زدن این باشد که می تواند عمر شما را افزایش دهد. یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که یک لبخند واقعی با یک عمر طولانی تر مرتبط است

به طور کلی به نظر می رسد که افراد شاد سالم تر هستند و عمر بیشتری دارند ، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک علت آن لازم است.

تحقیقات نشان می دهد که شادی می تواند طول عمر را افزایش دهد و حفظ روحیه شاد و مثبت بخش مهمی از یک زندگی سالم است.

2 لبخند زدن استرس را از بین می برد

استرس می تواند بر کل وجود ما تأثیر بگذارد و واقعاً می تواند روی صورت ما ظاهر شود. لبخند زدن نه تنها از خستگی ، فرسودگی و افسردگی جلوگیری می کند ، در واقع می تواند به کاهش استرس نیز کمک کند.

باور کنید یا نه ، لبخند زدن می تواند استرس را کاهش دهد حتی اگر حوصله لبخند زدن را ندارید یا حتی اگر با یک لبخند غیر واقعی از آن تقلید کنید. وقتی استرس دارید ، کمی وقت بگذارید تا لبخند بزنید. مطمئناً از مزایای آن قدردانی خواهید کرد.

لبخند و سلامتی

3 لبخند زدن روحیه را بالا می برد

دفعه بعد که احساس عصبانیت کردید ، لبخند بزنید. به احتمال زیاد ، روحیه شما به سمت بهتر تغییر می کند.

عمل فیزیکی لبخند زدن در واقع مسیرهایی را در مغز شما فعال می کند که بر وضعیت احساسی شما تأثیر می گذارد ، بدین معنا که با تقلید از یک حالت شاد در صورت خود ، می توانید ذهن خود را به حالت شادی “فریب” دهید.

یک لبخند ساده می تواند نوروپپتیدهایی را آزاد کند که ارتباطات عصبی را در مغز بهبود می بخشد و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین ترشح می کند که می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد. به لبخند زدن به عنوان یک داروی ضدافسردگی طبیعی فکر کنید.

4 لبخند زدن مسری است

در حالی که لبخند زدن حس زیبایی را منتقل می کند ، این نشانه حقیقت نیز هست. لبخند زدن نه تنها می تواند روحیه فرد را بالا ببرد ، بلکه می تواند روحیه دیگران را نیز به بهترین شکل تغییر دهد.

مغز به طور خودکار به حالات چهره افراد دیگر توجه کرده و آنها را تفسیر می کند و در مواقعی حتی ممکن است از آنها تقلید کنید.

این بدان معناست که ممکن است لبخند شخص دیگری را بشناسید و ناخودآگاه به خود لبخند بزنید. بله ، لبخندها از نظر علمی مسری هستند

جلوه های لبخند زدن

5 لبخند زدن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

لبخند زدن همچنین می تواند سلامت کلی بدن را با کمک به عملکرد موثرتر سیستم ایمنی بدن بهبود بخشد. تصور می شود که سیگار کشیدن با آرامش بیشتر عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد.

6 لبخند زدن می تواند فشار خون را کاهش دهد

لبخند زدن می تواند تأثیر مفیدی بر فشار خون داشته باشد. به نظر می رسد خنده فشار خون را به ویژه کاهش می دهد

در حالی که نشان داده شده است لبخند زدن باعث کاهش ضربان قلب در هنگام استرس می شود ، تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق نحوه کاهش فشار خون مورد نیاز است.

اگر دستگاه فشار خون در خانه دارید ، می توانید خودتان این ایده را امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خون خود را اندازه گیری کنید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و فشارخون خود را یکبار دیگر هنگام لبخند زدن اندازه گیری کنید. آیا متوجه تفاوت می شوید؟

لبخند بزنید و درد را کاهش دهید

7 لبخند زدن درد را کاهش می دهد

مطالعات نشان داده است که لبخند زدن باعث آزاد شدن اندورفین و سایر مسکن های طبیعی و سروتونین می شود. این مسکن ها نه تنها خلق و خوی فرد را بهبود می بخشد ، بلکه باعث آرامش بدن و کاهش درد جسمی نیز می شود. لبخند زدن یک داروی طبیعی است.

8 لبخند زدن شما را جذاب می کند

ما به طور طبیعی جذب افرادی می شویم که لبخند می زنند. در حالی که حالات جدی تر یا منفی صورت مانند اخم و چین و چروک صورت عکس آن را نشان می دهد

اما مردم به طور طبیعی جذب لبخند زیبای شما می شوند و چهره شما با لبخند جذاب تر به نظر می رسد و حتی ممکن است مردم تصور کنند که ویژگی های مثبت شخصیتی بیشتری دارید.

لبخند نه تنها می تواند شما را جذاب تر کند ، بلکه می تواند شما را جوانتر نشان دهد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن استفاده می کنیم صورت را به گونه ای تغییر می دهند که باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت ، سعی کنید در طول روز لبخند بزنید – جوانتر به نظر خواهید رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

9 لبخند زدن نشان دهنده موفقیت است

تحقیقات نشان داده افرادی که مرتب لبخند می زنند موفق تر هستند. سعی کنید در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که واکنش افراد مختلف به شما متفاوت است.

فواید لبخند زدن

10 لبخند زدن به شما کمک می کند مثبت اندیش باشید

این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند خود به چیز منفی فکر کنید. مشکل است ، درست است؟

لبخند زدن می تواند بر احساسات مثبت فرد تأثیر بگذارد ، حتی اگر غیر طبیعی یا اجباری به نظر برسد. لبخند شما واقعی است یا خیر ، باز هم به دیگران پیام می دهد که شما یک فرد مثبت هستید.

اولین مرکز پرستاری سلامت با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران ارشد ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره خدمات را با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری ارائه نموده و آسایش و امنیت شما عزیزان را در اولویت اول خود قرار داده اند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید دادن.

دیدگاهتان را بنویسید