لبنان با نسخه نهایی توافق مرزی با اسرائیل موافقت کرد


رئیس جمهور لبنان اعلام کرد که پس از رایزنی با نخست وزیر و رئیس پارلمان این کشور، نسخه نهایی توافقنامه مرزی با اسرائیل را پذیرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، میشل عون رئیس جمهور لبنان روز پنجشنبه اعلام کرد که با نسخه نهایی توافقنامه تعیین مرزهای دریایی بین لبنان و اسرائیل موافقت کرده است.

میشل عون همچنین افزود که موافقت وی با این توافق پس از مشورت با نخست وزیر و رئیس پارلمان آن کشور اعلام خواهد شد.

به گفته رئیس جمهور لبنان، «این توافق در راستای خواسته های لبنان است و از حقوق این کشور حمایت می کند». وی ابراز امیدواری کرد که اجرای این توافق و آغاز حفاری در میدان گازی قانا زمینه توسعه اقتصادی لبنان را فراهم کند.

میشل عون همچنین تاکید کرد که این توافق به معنای آن نیست که در مسیر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستیم و لبنان یک متر از خاک خود را در اختیار اسرائیل قرار نداده، بلکه تمام حقوق آن را گرفته است.

هفته گذشته پیش نویس توافقنامه تعیین مرزهای دریایی بین لبنان و رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا به بیروت و تل آویو ارائه شد و مقامات لبنانی از آن ابراز خرسندی کردند.

دیروز چهارشنبه کابینه اسرائیل با اکثریت آرا این توافق را تصویب کرد. یایر لاپید، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ساعاتی پیش نیز توافقنامه تعیین مرزهای دریایی با لبنان را “تاریخی” دانست و گفت: این توافق هرگونه رویارویی نظامی احتمالی با حزب الله را به تعویق می اندازد و امنیت لبنان را تقویت می کند. این رژیم

دیدگاهتان را بنویسید