لیتیوم: ماده معدنی سیندرلا برای زوال شناختی است


به عنوان یک ماده معدنی ضروری مانند سدیم ، منیزیم ، پتاسیم و کلرید ، لیتیوم برای بقای ما ضروری است. عملکرد آن محافظت از مغز در برابر تخریب عصبی است. این بیماری با کاهش سن پیشرفت شناختی را متوقف می کند و حتی می تواند بیماری آلزایمر و آتروفی مغز را معکوس کند. نشان داده شده است که لیتیوم از رشد پلاک ها و رسوبات آمیلوئید در مغز جلوگیری می کند که می تواند منجر به زوال شناختی شود. هنگامی که لیتیوم در دوزهای پایین تجویز می شود ، می تواند به طور م memoryثر حافظه را تقویت کرده و شناخت را بهبود بخشد ، از زوال عقل جلوگیری کرده و حتی آن را معکوس کند ، خطر سکته مغزی و آسیب های آن را کاهش داده و آثار ضربه مغزی را بهبود بخشد. و از آنجا که عملکرد کلی مغز را افزایش می دهد ، به خوبی مستند شده است که چندین مشکل بهداشت روانی از جمله اضطراب ، افسردگی ، ADD و ADHD و PTSD را بهبود می بخشد.

من لیتیوم را چندین سال پیش هنگامی که در مورد کتابم تحقیق می کردم دوباره پیدا کردم و با آن برخورد کردم آلزایمر معکوس کنید توسط دکتر تیموتی اسمیت. در اینجا داستان شخصی لیتیوم او وجود دارد:

“در سال 2003 ، MRI مغز من آتروفی مغز را نشان داد. این کشف شگفت انگیز نبود. اکثر افراد در سنین 60 سالگی دچار کوچک شدن مغز به عنوان ویژگی “طبیعی” پیری می شوند. چند ماه بعد یک مقاله تحقیقاتی در Lancet خواندم که نشان می داد لیتیوم با دوز پایین آتروفی مغز را معکوس می کند ، بنابراین 20 میلی گرم لیتیوم اوروتات در روز به برنامه مکمل خود اضافه کردم.

چند سال پیش ، MRI مکرر نشان داد ، در کمال تعجب ، این آتروفی به طور کامل از بین رفته است! تحقیقات اخیر مکانیسم را آشکار کرده است: لیتیوم تولید BDNF را تحریک می کند که رشد سلول های بنیادی را تحریک می کند و منجر به بازسازی عصبی می شود. هیچ چیز دیگری برای معکوس آتروفی مغز شناخته نشده است ، بنابراین من فرض می کنم این لیتیوم بوده است. چه هدیه ای! “دیدگاهتان را بنویسید