ما در مناقصه ساخت نیروگاه اتمی عربستان شرکت می کنیم


معاون نخست وزیر روسیه از مذاکره ریاض و مسکو برای مشارکت در پروژه های مشترک پتروشیمی و مشارکت مسکو در مناقصه ساخت اولین نیروگاه اتمی در عربستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه امروز (جمعه) در مصاحبه ای گفت که روسیه و عربستان سعودی در حال مذاکره برای اجرای پروژه های پتروشیمی مشترک در هر دو کشور هستند.

نواک در گفت و گو با رسانه های خبری الشرق گفت: ما و شرکت های روسی علاقه مند به اجرای پروژه های پتروشیمی مشترک هم در عربستان و هم در فدراسیون روسیه هستیم.

این مقام ارشد دولت روسیه همچنین گفت که شرکت دولتی انرژی هسته ای روسیه موسوم به RosAtom، برای شرکت در مناقصه ساخت اولین نیروگاه هسته ای عربستان سعودی، «اسناد لازم را ثبت خواهد کرد».

این اظهارات این مقام روسی در حالی است که تصمیم اخیر اوپک پلاس همراه با توافق عربستان و روسیه برای کاهش تولید نفت که منجر به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شد، خشم واشنگتن را برانگیخته است. .

پس از آن حادثه، کاخ سفید عربستان سعودی را به کمک به روسیه برای کسب درآمد بیشتر و کاهش تاثیر تحریم های آمریکا علیه مسکو متهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید