ما در میان 10 کشور برتر برای جذب دانشجویان بین المللی/تجلیل از دانشجویان ممتاز در ماه نوامبر خواهیم بودایسنا/ ایلام معاون وزیر علوم گفت: در حال حاضر 12 موسسه مجوز جذب دانشجوی خارجی دارند و برنامه ما این است که تا پایان سال به 100 موسسه برای این منظور مجوز بدهیم.

دکتر هاشم داداش پور در نشست خبری دانشگاه ایلام گفت: در حال حاضر بیش از سه میلیون و 200 هزار دانشجو در سراسر کشور داریم که بیش از 50 درصد آن ها را دانشجویان دختر و حداقل یک سوم آن ها را دانشجویان پسر تشکیل می دهند. کارشناسی ارشد و 4 درصد جمعیت کشور را دانشجو تشکیل می دهند.
وی تعداد دانشجویان خارجی را نسبت به سال گذشته 94 هزار و 406 نفر اعلام کرد و گفت: یکی از فعالیت های اصلی دولت سیزدهم دیپلماسی عمومی و یکی از فعالیت های وزارت علوم دیپلماسی علمی و یکی از فعالیت های مهم در این زمینه است. در حال حاضر مشغول جذب دانشجوی خارجی است.
معاون وزیر علوم بر نقش دانشگاه های استان های مرزی در این زمینه تاکید کرد و گفت: دانشگاه ها در این زمینه اختیارات زیادی دارند و دانشگاه ایلام نیز در ارتباط با دانشگاه های عراق از جمله دانشگاه واسط فعالیت های ارزنده ای در این زمینه دارد. در این زمینه نیز برنامه ریزی مناسبی حاصل شده است.
داداشپور ادامه داد: دولت سیزدهم در حالی که تلاش می کند کارهای خوبی برای توسعه در سطح ملی انجام دهد، در صحنه نیز حضور دارد و من به طور متوسط ​​هفته ای یک بار به استانی سفر کرده ام و این بازدیدها نتایج خوبی داشته است. این بازدیدها به شما کمک می کند مشکلات را درک کرده و به سرعت آنها را حل کنید.

وی گفت: وی از واحدهای مختلف دانشگاه بازدید کرد و مقرر شد به مجموعه ورزشی در خوابگاه خواهران کمک شود و پس از اعلام نیاز از سوی رئیس دانشگاه بخشی از منابع مالی این وزارتخانه برود. جنب دانشگاه ایلام.
وی در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص تدوین آیین نامه جذب دانشجوی بین المللی نیز اظهار کرد: مقررات مربوط به دانشجویان بین المللی گسترده است و در این راستا نیازمند تدوین آیین نامه های متعددی هستیم که از قبل شروع شده است از جمله می توانید به ارزیابی. آیین نامه دانشگاه ها برای جذب دانشجوی بین المللی و صدور آیین نامه صدور مجوز برای مؤسسات جذب دانشجو.
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: 12 موسسه برای جذب دانشجوی خارجی مجوز دریافت کرده اند و برنامه ما این است که تا پایان سال به 100 موسسه مجوز دهیم و هدفمان این است که جزو 10 کشور برتر برای جذب دانشجو باشیم. . – فرآیند تعریف شده برای دانشجوی بین المللی بودن و توانایی انجام آن مهم است و همه کشورهای منطقه می توانند کشورهای هدف برای رسیدن به این هدف باشند.
داداشپور خاطرنشان کرد: برای تکمیل زنجیره این تمهیدات باید 5 تا 6 تمهید دیگر انجام دهیم.

معاون وزیر علوم در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر لزوم بازنگری در قوانین معرفی دانشجوی نمونه گفت: در آیین نامه قبلی 4 بعد آموزشی، پژوهشی، فناوری و نوآوری برای تعیین دانشجوی نمونه مورد ارزیابی قرار گرفت. و فرهنگی و اجتماعی که نیاز به تغییرات دارد. یکی از این تغییرات این است که قبلا دانشجوی بین المللی نمونه نداشتیم اما امسال برای تاکید بر رویکرد جذب بین المللی دانشجویان بین المللی نمونه را جزو محورها و ماموریت های سازمان قرار داده ایم. دانش آموزان.
داداشپور ادامه داد: به همین دلیل دو ماه پیش دانشجویان بین المللی به عنوان دانشجویان نمونه انتخاب شدند و اصل مهم این است که مقررات باید جامع باشد و خلاءهای این آیین نامه مطابق با رویکردهای دولت رفع می شود.
وی گفت: در تیرماه از دانش آموزان نمونه تجلیل کردیم و از این پس مراسم تجلیل از دانش آموزان نمونه را در آذر ماه برگزار می کنیم که مناسب حال و هوای روز دانش آموز است و امیدوارم بتوانیم دانش آموزان نمونه را انتخاب کنیم. برای 1401 در دو هفته آینده.

انتهای پیام

جادوگران

مطالب پیشنهادی


ایسنا/ استاندار اصفهان گفت: معتقدم به دلیل استعدادهای زیادی که در اردستان وجود دارد،…

دیدگاهتان را بنویسید