ما چقدر درباره ویتامین D می دانیم – متخصص تغذیه و رژیم درمانی


سفید شدن مو و تاثیر تغذیه مناسب

02-07-2019

زبان گاو شیاطین گل

02-07-2019

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، که یکی از ویتامین های بسیار محلول در چربی برای بدن ما است. این یک ویتامین است که از نور خورشید و از غذای ما به دست می آید ، امروزه مشاهده شده است که کمبود آن با بیماری های مختلف ، به ویژه MS ، همراه است.

دلیل اصلی افزایش ام اس در ایران به دلیل کمبود این ویتامین است که در اقوام ایرانی وجود دارد که بدیهی است منشا ژنتیکی دارد وگرنه ما آفتاب خوبی داریم.

به یاد داشته باشید که افراد دارای اضافه وزن یا چاق ویتامین D وارد بافت چربی ما می شود و همچنان به دام می افتد. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. حتی اگر فردی را دیدید که 110 کیلوگرم وزن دارد ، بیایید نتایج آزمایش او را بررسی کنیم. ویتامین آن 10 میکروگرم است و بسیار کم است.

ما شروع به کمک وی با ویتامین D می کنیم. به او کمک می کنیم ویتامین D را تکمیل و حتی تزریق کند. ده روز بعد ، می بینیم که هنوز ویتامین D کمی دارد زیرا بافت چربی را از بدن ما جمع آوری می کند. بافتهای فعال ما ، ماهیچه های ما ، و استخوان های ما کار خود را انجام می دهند ، بنابراین یکی از مواردی که برای جلوگیری از بیماری ام اس مورد نیاز است ، اولین افزایش مصرف و دومین کاهش وزن است.

دکتر تغذیه و مشاور تغذیه ، دکتر احمد ساعدی با هدف ارائه روشهای اساسی در تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید