متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه در انتخاب غذای مناسب و تنظیم برنامه غذایی سالم به شما کمک می کند ، همچنین رژیم غذایی مناسبی را برای بیماران ایجاد می کند و توصیه های غذایی لازم را برای بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهای مورد نیاز بیمار را توصیه می کند ، عادات غذایی صحیح را آموزش می دهد و تأثیر برنامه را زیر نظر دارد تا مطمئن شود برنامه رژیم غذایی نشان داده شده موثر است و نتیجه را گزارش می دهد. فرآیندها
این متخصص برنامه غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و لاغر با توجه به شرایط و نیازهای آنها تهیه می کند. برای آنها تعیین کنید که چه نوع غذایی و چه مقدار باید در روز مصرف کنند.
بیماران توسط یک متخصص پیگیری می شوند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب بر اساس شرایط خاص خود و تسریع روند درمان کمک کند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساسی هستید بیش از حد غذا می خورید

وزن بسیار زیاد

بارداری

مدام به غذا فکر می کند

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای تمام افرادی که برای رژیم غذایی درخواست می کنند تا 20 مارس در نظر گرفته شده است.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای داشتن رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور ارزیابی رژیم تغذیه و رژیم درمانی در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و …

دیدگاهتان را بنویسید