محدودیت های اینترنت بین المللی برداشته شد / فقط دو پلتفرم محدودیت دارند


وزارت ارتباطات اعلام کرد: محدودیت‌هایی که در روزهای گذشته و در ساعات خاصی از شبانه‌روز در سطح بین‌المللی بر اساس ملاحظات و دستورات مراجع ذی‌صلاح ایجاد شده بود، اکنون رفع شده است.

به گزارش ایرنا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گزارش روزنامه خراسان با عنوان «انحراف کسب و کار اینترنتی» در توضیحی اعلام کرد:

«همانطور که عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شنبه گذشته ۲۵ مهرماه در حاشیه مراسم افتتاحیه مرکز مدیریت و بهره برداری از ماهواره های سنجش از دور تاکید کرد، ایجاد محدودیت در دو پلتفرم خارجی بر اساس این موضوع نیست. تصمیم وزارت پیام و ادامه آن نیز منوط به تصمیم مقامات امنیتی و کمیسیون برای تعیین مصادیق محتوای مجرمانه است.

وی همچنین روز چهارشنبه 15 مهرماه در حاشیه جلسه شورای دولت درباره محدودیت های اعمال شده برای این دو تریبون آمریکایی گفت: مرجع تصمیم گیری در این حوزه وزارت ارتباطات نیست و محدودیت هایی بر اساس مصوبه مقرر شده است. شرایط کشور و به تشخیص مراجع ذیصلاح در کشور و رفع این محدودیت ها وظیفه مرجعی است که محدودیت آنها را اعلام کرده است.

با توجه به اینکه وزیر ارتباطات در مناسبت‌های مختلف اظهارات صریح خود را درباره محدودیت‌های دو تریبون بیان کرده است، اطلاق عبارت «اظهارات متناقض و مبهم» در گزارش مذکور برای وی کمی عجیب و غیرمنصفانه به نظر می‌رسد.

به هر حال؛ خوشبختانه تمامی خدمات داخلی بر اساس شبکه ملی اطلاعات انجام می شود و هیچ گونه اختلالی در خدمات داخلی ایجاد نشده است.

همچنین محدودیت هایی که در روزهای گذشته و در ساعاتی از شبانه روز در سطح بین المللی بر اساس ملاحظات و دستورات مراجع ذیصلاح ایجاد شده بود اکنون رفع شده است که تنها محدودیت موجود مربوط به دو پلتفرم ذکر شده است که تصمیم گرفته شد با توجه به نقض قوانین جاری و نقشی که در ایجاد هرج و مرج ایفا کردند، باید توسط مراجع ذیصلاح بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید