مراقب تب کنگو/ مصرف گوشت قرمز باشید


به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد حقیگی در خصوص تاریخچه بیماری تب کریمه کنگو گفت: تب کریمه کنگو ابتدا در سال ۱۹۴۴ در منطقه کریمه اوکراین و سپس در سال ۱۹۵۶ در منطقه کنگو مشاهده شد و زمانی که متوجه شدند هر دو بیماری ها منشأ می گیرند و توسط کنه ها منتقل می شوند و به آن تب کریمه کنگو می گفتند.

وی ادامه داد: این بیماری به طور رسمی و در نهایت برای اولین بار در سال ۱۳۷۸ در کشورمان تایید و شناسایی شد.

حاجی خاطرنشان کرد: تب کریمه کنگو از حیوان آلوده به انسان منتقل می شود و از انسان به انسان نیز قابل انتقال است. ناپدید می شود. بنابراین لاشه حداقل 24 ساعت پس از کشتار در کشتارگاه های صنعتی نگهداری می شود.

به گفته شهید بهشتی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی، متاسفانه در برخی مناطق بلافاصله پس از ذبح دام استفاده می شود که احتمال انتقال بیماری را افزایش می دهد.

وی افزود: کشتارگاه های صنعتی و دارای مجوز نظارت بهداشتی دارند و کارکنان برای برش گوشت از دستکش، لباس مخصوص و عینک استفاده می کنند، بنابراین خطر ابتلا به تب کریمه کنگو با ذبح برخی افراد در خارج از کشتارگاه افزایش می یابد. تله می گیرند.

حقيقي افزود: به مردم توصيه مي كنم با توجه به شروع فصل تابستان و احتمال شيوع اين بيماري در هنگام خرد كردن گوشت از دستكش استفاده كنند.

فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری افزود: مردم گوشت خریداری شده را حداقل 24 ساعت در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد نگهداری و سپس مصرف کنند. همچنین از خوردن جگر خام خودداری کنید و آن را 48 ساعت قبل از غذا در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد نگه دارید.

وی همچنین دمای بسیار بالا را در از بین بردن این ویروس موثر دانست و از احتمال شیوع این بیماری در فصل بهار و تابستان خبر داد و گفت: این بیماری چهار مرحله دارد. مرحله اول دوره کمون یا پنهان است; در این مرحله، پس از نیش کنه یا تماس با بافت یا خون آلوده، ویروس وارد بدن می شود. در این مرحله علائم اصلی هنوز مشخص نیست، فرد ممکن است گلودرد یا بدن درد یا علائم دیگری داشته باشد که چندان مهم به نظر نمی رسد.

در واقع معمولاً از ورود ویروس تا شروع علائم اصلی و حداکثر دوره یک تا پنج روز طول می کشد. کمون یعنی 13 روز

وی ادامه داد: مرحله بعدی مرحله قبل از خونریزی است. در این مرحله فرد احساس بی حالی، سردرد، درد عضلانی، حالت تهوع، استفراغ و مشکلات گوارشی می کند.

عفونت مرحله سوم بیماری را مرحله خونریزی اعلام کرد و افزود: در این مرحله از اندام های مختلف بدن خونریزی می کند، عوامل انعقادی خون از بین رفته و اختلالات قلبی عروقی آشکار می شود.

وی به طور متوسط ​​از هر 10 نفر 3 نفر به این بیماری که اغلب در مرحله سوم بیماری رخ می دهد، خبر داد و گفت: هفته رو به بهبود است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر لزوم مراقبت و پیشگیری از این بیماری خاطرنشان کرد: اندام های داخلی باید توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید