مرکز تحقیقات اسلامی مشهد: سران کشورهای اسلامی با ریشه یابی علل و عوامل حادثه، تدابیر جدی برای جلوگیری از تکرار این اقدامات اتخاذ کنند


شفقنا- مرکز تحقیقات اسلامی مشهد مقدس در بیانیه ای، ضمن محکوم کردن حادثه قندوز افغانستان و کشتار شیعیان تاکید کرد: سران کشورهای اسلامی با ریشه یابی علل و عوامل حادثه، تدابیر جدی جهت جلوگیری از اقدامات چنینی اتخاد نمایند.

به گزارش شفقنا، متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جنایت وحشیانه ی مسجد شهر قندوز افغانستان و به خاک و خون کشیدن جمعی از نمازگزاران، قلب هر انسانی که کوچکترین بهره ای از انسانیت برده باشد را جریحه دار نمود.

اینگونه کردار سبعانه با مردم بی گناه در خانه ی خدا، آن هم در حال عبادت و توجه به ذات خالق یکتا صفحه ی تاریخ بشریت را سیاه نمود و نفرین و لعن ابدی را برای عاملان آن ثابت کرد، جنایتی که کاشف از کمال جهالت و قساوت بی منتهای افرادیست که نام خود را داعش گذارده و در کمال حماقت، عامل دست جانیان و معاندین با اسلام و مسلمین قرار گرفته اند.

شایسته است همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی این حادثه تروریستی را محکوم نموده و سران کشورهای اسلامی با ریشه یابی علل و عوامل حادثه، تدابیر جدی جهت جلوگیری از اقدامات چنینی اتخاد نمایند.

از خداوند منتقم متضرعانه مسئلت داریم که شهدای این واقعه را مشمول غفران و مزید رحمت خویش قرار داده و مجروحین عزیز را سریعا لباس عافیت و سلامت بپوشاند و به خانواده ی آنان صبر و اجر کامل مرحمت نموده و عاملان این واقعه ی هولناک و محرکان آنان و رضایتمندان به این جنایت را مورد انتقام و عذاب سرمدی قرار دهد.

مرکز تحقیقات اسلامی

مشهد مقدس

دیدگاهتان را بنویسید