مشروح گفتگوی نماینده چابهار با رئیسی/ 3 خواسته مردم سیستان و بلوچستان


معین الدین سعیدی گفت: معتقدیم همانگونه که از خارج از کشور با پدر داغدیده خانم مهسا امینی تماس گرفتند، می توانستند با خانواده های داغدار حادثه دلخراش زاهدان نیز همین کار را انجام دهند که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.

به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم چابهار در شورای اسلامی با اشاره به حوادث 8 مهر زاهدان خواستار آرامش برای خانواده های داغدار این حادثه شد و کسانی که بی گناه کشته شدند را “شهید” دانستند.

معین الدین ساعدی با اشاره به گفتگوی روز گذشته خود با رئیس جمهور درباره حوادث زاهدان گفت: پس از حوادث تلخ زاهدان، نمایندگان مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان جلسات متعددی را با مقامات عالی رتبه کشور برگزار کردند. ریاست محترم جمهوری، رئیس مجلس، وزرای وزیران اطلاعات و کشور و نیز رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس داشتند؛ دیروز در حاشیه جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس با ریاست محترم جمهوری باز هم در دو حوزه از ایشان گلایه کردم.

وی افزود: یکی از گلایه های من به رئیس جمهور این بود که از توانمندی نیروهای توانمند استان سیستان و بلوچستان استفاده نمی کنم. من معتقدم در این دولت نه تنها استفاده از نیروهای مقتدر استان سیستان و بلوچستان توسعه نمی یابد، بلکه حتی نمی توانند همان نیروهای سابق را حفظ کنند.

گلایه دیگر من از نحوه برخورد دولت و رئیس جمهور با حوادث زاهدان بود. من فکر می کنم مردم به درستی مورد عفو قرار نگرفتند و از نظر ما پرونده قانع کننده نبود.

نماینده چابهار در مجلس تاکید کرد: البته آقای رئیس جمهور در پاسخ به شکایات مطرح شده توضیحاتی دادند و گفتند که از ابتدا وزیر کشور را برای دلجویی و پیگیری موضوع فرستادند اما معتقدیم همانگونه که ایشان از خارج از کشور با پدر داغدیده خانم مهسا امینی تماس گرفتند، می شد همین کار را با خانواده های داغدار حادثه تلخ زاهدان انجام داد که متاسفانه نشد.

ساعدی ادامه داد: رئیس جمهور گفت مواردی وجود دارد که هنوز منتشر نکرده ایم، اما به گفته ایشان کسانی که واقعاً به ناحق کشته شدند – و ما معتقدیم شهید شدند – قطعا محاکمه خواهند شد و عاملان حادثه شناسایی خواهند شد. با

البته شورای تامین استان در اطلاعیه ای اعلام کرد که دو افسر نیروی انتظامی دستگیر شده اند، اما معتقدیم عمق، حجم و دامنه فاجعه در واقع بسیار بیشتر از این است.

وی در پایان گفت: مجازات هر کس با هر لباس و موقعیتی که در این جنایت حضور داشته باشد، دلجویی از خانواده های داغدار این حادثه و شهدای بی گناه دانستن 3 انتظار و خواسته خاص مردم است. سیستان و بلوچستان

دیدگاهتان را بنویسید