مصاحبه اوه بچه – اوه عزیزمبسیاری از زنان غافلگیر می شوند وقتی می فهمند که پس از بچه دار شدن می توانید بدون بارداری مجدد باردار شوید. این به این دلیل است که حدود 60 درصد از زنان تخمک گذاری می کنند اولین اولین قاعدگی آنها بعد از زایمان با این حال ، فقط حدود نیمی از این زنان فاز لوتئال را به اندازه کافی طولانی خواهند داشت تا پس از اولین تخمک گذاری بارداری را ادامه دهند. 40 درصد دیگر نوعی خونریزی دارند که نشان می دهد اولین تخمک گذاری پس از زایمان نزدیک شده است. با توجه به تغییرات گسترده در بازگشت باروری ، تشخیص زمان تخمک گذاری برای اولین بار پس از زایمان بسیار دشوار است.

بنابراین شانس شما برای باردار شدن چقدر است؟

آمنوره شیردهی سرکوب چرخه قاعدگی به دلیل هورمون شیردهی ، پرولاکتین است. اگرچه استثنائاتی نیز وجود دارد ، اما شیردهی منحصراً در روز و شب ، بدون استفاده از شیشه ، پمپ پستان یا پستانک ، معمولاً باروری را تا زمانی که کودک شروع به سفت شدن می کند ، متوقف می کند. هنگامی که این معیارها برآورده می شوند ، احتمال باردار شدن شما قبل از معرفی اولین غذاها حدود 2 are است ، که کمتر از خطر باردار شدن زنان باردار با استفاده از قرص های ضد بارداری هورمونی (8)) یا کاندوم مردانه (15)٪) است.

برخی از اقدامات برای افزایش آمنوره شیردهی نشان داده شده است ، از جمله:

روش آگاهی باروری پس از زایمان

قبل از بچه دار شدن خودم ، روش آگاهی باروری (FAM) را تمرین کردم. این برای من آنقدر قابل اعتماد بود که این تنها روش “جلوگیری از بارداری” (اجتناب از بارداری) بود که من و شوهرم از آن استفاده کردیم. با FAM من توانستم علائم باروری خود را به دقت کنترل کنم تا از بارداری اجتناب کنم و بعد از اینکه تصمیم به شروع تلاش گرفتم ، با موفقیت باردار شدم.

3 نشانه اصلی باروری برای نظارت عبارتند از مخاط دهانه رحم ، دمای پایه بدن و موقعیت دهانه رحم. با این حال ، مشاهده این موارد قبل از بازگشت قاعدگی پس از بچه دار شدن بسیار مشکل تر است. قبل از اولین دوره قاعدگی پس از زایمان ، هورمون های شما همچنان در حال آماده شدن برای تخمک گذاری هستند و به “چرخه” ادامه می دهند. در نهایت آنها برای تخمک گذاری به اندازه کافی بالا و پایین می آیند ، سپس قاعدگی رخ می دهد. این نوسانات می تواند مخاط دهانه رحم ظاهراً بارور را برای چندین ماه ایجاد کند بدون اینکه هنوز بارور باشد. خواندن دما ابتدا هنگام بیدار شدن از خواب انجام می شود. اگر اختلالات خواب رخ دهد ، دیگر دقیق نیستند ، که معمولاً برای اکثر مادران دارای فرزند خردسال واقعیت دارد. در مورد موقعیت دهانه رحم ، ممکن است بعد از بچه دار شدن متفاوت به نظر برسد و نظارت بر آن تا زمانی که قاعدگی شما باز نگردد و شما نتوانید خود را با “حالت طبیعی جدید” آشنا کنید ، دشوار است.

مصاحبه با اشلی چیا

من و اشلی چا برای اولین بار در یک رویداد Ergobaby در سال 2017 ملاقات کردیم. هر کدام دخترانمان را با خود داشتیم و هر دو 6 ماهه بودند و در فاصله چند روز از یکدیگر متولد شدند. وقتی من او را در همان رویداد Ergo امسال دیدم ، او گفت که او مجدداً سومین فرزند خود را باردار است و او قبل از بازگشت اولین قاعدگی پس از زایمان باردار شده است. در آن زمان ، او بدون استفاده از بطری یا پستانک به نوزاد 9 ماهه خود شیر می داد. او همچنین با نوزاد خود می خوابید و مرتباً او را در صندلی بچه حمل می کرد.

چگونه متوجه شدید که باردار هستید و کجا بودید که متوجه شدید؟

من تا 4 ماهگی باردار نبودم. من فکر می کردم دارم می میرم چون مدام میگرن داشتم و واقعاً احساس بدی داشتم. برای انجام MRI به پزشک مراجعه کردم و او به من گفت که باردار هستم ، نه این که آنطور که فکر می کردم از تومور مغزی می میرم. (من مدام دچار سردرد و سرگیجه می شدم ، به همین دلیل من درخواست MRI کردم.)

کوچکترین شما چند ساله بود که باردار شدید؟ آیا در آن زمان به نوزاد شیر می دادید؟

کوچکترین من 1 ساله بود که متوجه شدم باردار هستم ، دقیقاً 13 ماه. من هنوز به او شیر می دادم و پریود نشدم ، بنابراین این یک تعجب کامل بود.

دیدگاهتان را بنویسید