مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. همچنین خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن بیش از حد کاسیا و دارچین با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است. کومارین ادویه ای است که از پوست داخلی درخت دارچین تهیه می شود. این ادویه با فواید سلامتی مانند بهبود کنترل قند خون و کاهش برخی عوامل خطر بسیار محبوب است بیماری قلبی مربوط است

دو نوع اصلی دارچین عبارتند از:

  • کاسیا: دارچین معمولی نیز نامیده می شود ، این رایج ترین نوع دارچین است.
  • سیلان: دارچین سیلان ، معروف به دارچین “واقعی” ، طعم سبک تر و کمی تلخ دارد.

دارچین کاسیا بیشتر در سوپرمارکت ها یافت می شود زیرا بسیار ارزانتر از دارچین سیلان است.

همین حالا با مشاوران پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

عوارض خوردن زیاد دارچین

در حالی که مصرف دارچین کاسیا در مقادیر کم و متوسط ​​بی خطر است. خوردن بیش از حد می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند زیرا حاوی مقادیر زیادی از ترکیبی به نام کومارین است. مطالعات نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. همچنین خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن بیش از حد کاسیا و دارچین با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است.

دارچین می تواند باعث آسیب کبدی شود.

دارچین کاسیا (یا معمولی) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین آسیاب شده می تواند بین 7 تا 18 میلی گرم در قاشق چایخوری (2.6 گرم) متغیر باشد ، در حالی که دارچین سیلان فقط مقادیر کمی کومارین دارد. مصرف روزانه کومارین تقریباً (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) وزن بدن یا 5 میلی گرم در روز برای یک فرد 130 کیلوگرمی (59 کیلوگرم) است. این بدان معناست که فقط 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا می تواند بیش از حد مجاز روزانه باشد.

متأسفانه ، چندین مطالعه نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین نیز می تواند باعث مسمومیت شود آسیب کبدی بودن. به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله پس از مصرف مکمل های دارچین تنها به مدت 1 هفته دچار عفونت ناگهانی کبدی شد. دارچین معمولی حاوی مقادیر زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین ، که سرشار از دارچین کاسیا است ، می تواند خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. به عنوان مثال ، مطالعات روی جوندگان نشان داده است که کومارین اضافی می تواند باعث سرطان ریه ، کبد و ریه شود. کلیه ها. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین با گذشت زمان باعث آسیب می شود DNA و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

بیشتر مطالعات در مورد اثرات سرطان زای کومارین بر روی حیوانات انجام شده است. تحقیقات بیشتری بر اساس انسان مورد نیاز است تا ببینیم آیا ارتباط مشابهی بین سرطان و کومارین در انسان وجود دارد.

دارچین می تواند باعث زخم دهان شود.

برخی افراد از محصولاتی استفاده می کنند که دارای طعم دارچین هستند زخم های دهانی آنها آزمایش کرده اند. دارچین حاوی سینامالدهید است ، ترکیبی که در صورت مصرف زیاد می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند. به نظر نمی رسد مقدار کمی ادویه باعث این واکنش شود ، زیرا بزاق از تماس مواد شیمیایی با دهان به مدت طولانی جلوگیری می کند. علاوه بر این آفت دهانعلائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید در دهان
  • احساس سوزش یا خارش

در حالی که این علائم لزوماً جدی نیستند ، اما می توانند ناراحتی ایجاد کنند. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که سینامالدئید تنها در صورت حساسیت به آن می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. شما می توانید این نوع حساسیت را با آزمایش پوست ثابت کنید.

علاوه بر این ، به نظر می رسد زخم های دهان در افرادی که بیش از حد روغن دارچین و آدامس طعم دار استفاده می کنند رایج تر است ، زیرا این محصولات ممکن است حاوی دارچین آلدئید بیشتری باشند. به طور کلی ، برخی از افراد به ترکیب دارچین به نام سینامالدهید حساسیت دارند که می تواند باعث زخم دهان شود. با این حال ، به نظر می رسد این امر بیشتر افرادی را که روغن بیش از حد دارند تحت تأثیر قرار دهد دارچین یا آدامس مورد استفاده آنها تحت تأثیر قرار می گیرد زیرا این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری هستند.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد.

داشتن قند خون بالا یک مشکل است و در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش قند خون شناخته شده است. مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند اثرات انسولین (هورمونی که به حذف قند از خون کمک می کند) را تقلید کند.

در حالی که خوردن مقداری دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، خوردن زیاد آن می تواند قند خون شما را بیش از حد پایین بیاورد.هیپوگلیسمی) و منجر به خستگی ، سرگیجه و احتمالاً غش می شود. این در افرادی که بیشتر در معرض هیپوگلیسمی هستند یا از داروهای دیابت استفاده می کنند خطرناک است. این به این دلیل است که دارچین می تواند اثرات این داروها را افزایش داده و باعث قند خون بسیار پایین شود.

در حالی که خوردن دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، خوردن بیش از حد آن می تواند باعث کاهش بیش از حد قند خون شما شود ، به خصوص اگر داروهای دیابت مصرف می کنید. علائم شایع هیپوگلیسمی شامل خستگی ، سرگیجه و غش است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر

خوردن زیاد پودر دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. زیرا دارچین دارای بافت خوبی است که می تواند تنفس آن را آسان کند. استنشاق تصادفی باعث موارد زیر می شود:

  • سرفه کردن
  • مشکل در تنفس

سینامالدهید موجود در دارچین نیز گلو را تحریک می کند و می تواند مشکلات تنفسی بیشتری ایجاد کند. افراد مبتلا به آسم یا بیماریهای دیگر که بر تنفس تأثیر می گذارد ، باید از استنشاق تصادفی دارچین خودداری کنند. زیرا احتمال تنفس آنها بیشتر است. خوردن زیاد پودر دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. قوام خوب آن باعث استنشاق و سوزش گلو می شود. همچنین می تواند باعث سرفه ، گاز گرفتن و مشکلات تنفسی شود.

تداخل دارویی با دارچین

خوردن دارچین در مقادیر کم تا متوسط ​​با اکثر داروها بی خطر است. با این حال ، اگر از داروهای دیابت ، بیماری قلبی یا بیماری کبد استفاده می کنید. مصرف زیاد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این به این دلیل است که دارچین می تواند با آن داروها تداخل داشته باشد ، اثرات آنها را افزایش داده یا عوارض جانبی آنها را تشدید کند.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقادیر زیادی کومارین است که در صورت مصرف زیاد می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی شود. اگر از داروهایی استفاده می کنید که می توانند بر کبد تأثیر بگذارند ، مانند پاراستامول ، استامینوفن و استاتین ها ، مصرف زیاد دارچین می تواند خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، بنابراین اگر داروهای دیابت مصرف می کنید ، دارچین می تواند اثرات آن را افزایش داده و باعث شود قند خون شما خیلی پایین بیاید. مصرف زیاد دارچین می تواند با دیابت ، بیماری های قلبی و بیماری های کبدی تداخل داشته باشد. آنها می توانند عوارض یا عوارض جانبی خود را افزایش دهند.

خطرات خوردن دارچین خشک

عوارض مصرف زیاد دارچین دکتر

از آنجا که “چالش دارچین” بسیار محبوب شده است ، بسیاری سعی کرده اند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. چالش این است که یک قاشق غذاخوری دارچین خشک و آسیاب شده را در کمتر از یک دقیقه بدون نوشیدن آب بخورید. اگرچه ممکن است بی ضرر به نظر برسد. اما چالش می تواند بسیار خطرناک باشد. خوردن دارچین خشک می تواند گلو و ریه ها را تحریک کند و حتی باعث خفگی یا خفگی شود. همچنین می تواند باعث آسیب دائمی ریه شود. این به این دلیل است که ریه ها قادر به تجزیه فیبرهای ادویه نیستند و می توانند در ریه ها تجمع کرده و باعث التهاب ریه ها شوند. این بیماری به پنومونی آسپیراسیون معروف است. در صورت عدم درمان پنومونی آسپیراسیون ، ریه ها می توانند به طور دائمی آسیب ببینند.

در حالی که خوردن مقدار زیادی دارچین خشک ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر دارچین به ریه ها برسد ، نمی توان آن را تجزیه کرد و باعث عفونت دائمی و آسیب ریه می شود.

اخرین حرف

به طور کلی ، استفاده از دارچین در مقادیر کم به عنوان یک ادویه بی خطر با بسیاری از مزایای قابل توجهی برای سلامتی همراه است ، با این حال ، پرخوری می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند.

این امر به ویژه در مورد دارچین کاسیا صادق است زیرا منبع غنی از کومارین است. در مقابل ، دارچین سیلان فقط مقدار کمی کومارین دارد.

مصرف روزانه کومارین 0.05 میلی گرم در هر پوند (0.1 میلی گرم در کیلوگرم) وزن بدن است. این مقدار معادل 8 میلی گرم کومارین در روز برای بزرگسالان با وزن 178 پوند (81 کیلوگرم) است. برای مرجع ، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) دارچین آسیاب شده بین 7 تا 18 میلی گرم است. به یاد داشته باشید که کودکان حتی تحمل کمتری دارند.

اگرچه دارچین سیلان حاوی مقادیر کمی کومارین است ، اما باید در مقادیر زیاد از مصرف آن اجتناب کرد. دارچین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد می تواند اثرات نامطلوبی داشته باشد. از دارچین به عنوان ادویه اصلی استفاده کنید.

بزرگسالان باید از خوردن بیش از 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا در روز خودداری کنند. خوردن کمتر از مقدار مجاز روزانه برای مزایای سلامتی کافی است.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

دیدگاهتان را بنویسید