مصرف ویتامین ها و مکمل ها برای اکثر افراد بی فایده است


به گزارش خبرنگار مهر مدیسون اگرچه مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد مولتی ویتامین‌های روزانه می‌توانند کمی خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند، اما یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که شواهد کافی برای کمک به پیشگیری از بیماری‌های قلبی و سرطان وجود ندارد.

با این حال، شواهد زیادی برای پیشنهاد مکمل ها وجود دارد بتاکاروتن آنها در واقع می توانند خطر ابتلا به سرطان ریه را به خصوص در بین افراد در معرض خطر افزایش دهند و همچنین می توانند خطر مرگ بر اثر بیماری قلبی را افزایش دهند. علاوه بر این، ویتامین E هیچ فایده ای در پیشگیری از سرطان یا بیماری قلبی ندارد.

اینها نکات برجسته گزارش جدید گروه کاری خدمات پیشگیرانه ایالات متحده است، گروهی مستقل از کارشناسان ملی که به طور منظم توصیه های مبتنی بر شواهد را در مورد مسائل بهداشتی پیشگیرانه ارائه می دهند.

دکتر مایکل بدنایب رئیس این کارگروه هشدار داد: این یک پیام منفی نیست و نمی‌گوید که مصرف ویتامین‌ها و مواد معدنی برای پیشگیری از سرطان یا بیماری قلبی فایده‌ای ندارد. در عوض، ما خواهان تحقیقات بیشتر با پیگیری طولانی‌تر هستیم.»

این توصیه ها بر اساس بررسی 84 مطالعه در مورد مولتی ویتامین ها، مکمل ها و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان در بزرگسالان سالم است که بین ژانویه 2013 و فوریه 2022 منتشر شده است.

مطالعات نشان می دهد افرادی که مولتی ویتامین مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که قرص یا دارونما مصرف می کنند، 7 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند.

مهم است که توصیه های جدید برای افرادی که کمبودهای تغذیه ای یا نیازهای ویژه دارند، مانند زنان باردار که به اسید فولیک نیاز دارند، اعمال نشود.

محققان به جای مصرف ویتامین ها، تمرکز بر یک رژیم غذایی متعادل و غنی از میوه ها و سبزیجات، ورزش منظم و تست های غربالگری توصیه شده برای پیشگیری از بیماری قلبی و سرطان را توصیه می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید