مطالبات جوانان باید مورد توجه قرار گیرد/ با اقدامات غیرمسئولانه راه را برای دشمن باز نکنیم/ مردم با هزینه و سختی های زندگی روبرو هستند.


شیعه مرجع تقلید گفت: امروز یکی از مهمترین وظایف روحانیون و نخبگان پاسخگویی به شبهات و آگاه سازی نسل جوان و بیان حقایق به مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله حسین نوری همدانی، این مرجع تقلید جهان تشیع امروز پیش از ظهر در سخنرانی خود در مسجد اعظم قم با اشاره به سوره انبیاء یادآور شد: انقلاب اسلامی از نعمت هایی است که خداوند متعال به آن عنایت کرده است. به ما داده است. خداوند در سوره ابراهیم درباره نجات امت های مظلوم از دست ستمگران و ستمگران زمان می فرماید: «اگر شکر این نعمت را به جا آورید، بر نعمت شما افزوده می شود و اگر کافر شوید، عذاب خداوند سخت است. و دردناک “

وی در ادامه انقلاب اسلامی را یکی از نعمت های خداوند برای ملت ایران می داند و می افزاید: انقلاب اسلامی یکی از نعمت هایی است که خداوند در زمان ما به ملت ایران داده است. این انقلاب دستاوردهای بسیاری دارد که دشمنان اسلام و انقلاب از ابتدای پیروزی انقلاب با شورش ها و توطئه های مختلف سعی در شکست و نابودی این دستاوردها دارند.

مرجع تقلید شیعه با اشاره به اتفاقات اخیر تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام و انقلاب با راه اندازی صدها شبکه ماهواره ای و شایعه پراکنی در فضای مجازی و ایجاد ظالمانه در صدد تخریب این نظام و ایجاد شکاف بین مردم و انقلاب هستند. تحریم ها و حملات نظامی به فضل الهی و بیداری ملت ایران هر روز شاهد اقتدار نظام و شکوه انقلاب اسلامی خواهیم بود.

وی در ادامه بر لزوم پاسخگویی به شبهات و نشر اکاذیب دشمنان تاکید کرد و تصریح کرد: امروز یکی از مهمترین وظایف روحانیت و نخبگان پاسخگویی به شبهات و آگاه سازی نسل جوان و بیان حقایق به مردم است. مردم. باید دستاوردهای نظام در عرصه های مختلف برای نسل جوان تبیین شود تا نسل جوان ما بدانند که شرایط قبل از انقلاب در کشور چگونه بوده است.

نوری همدانی گفت: به فضل الهی امروز چه پیشرفت هایی در مسائل مختلف داشته ایم، خودباوری جایگزین خود خواری گذشته شده است. امروز نسل جوان باید بداند که وضعیت علمی منطقه چگونه است، باید گفت از نظر سیاسی و نظامی چه پیشرفت هایی داشته ایم، البته فکر می کنیم کمبودها و مشکلاتی وجود دارد.

وی با تاکید بر رسیدگی به معیشت مردم افزود: متأسفانه مردم در شرایط فعلی نیازمند کمک و رسیدگی هستند، مردم در شرایط کنونی با هزینه های سنگین و سختی زندگی مواجه هستند، آنچه امروز مهم است مردم هستند و مسئولان باید رسیدگی کنند. یک موضوع خاص وجود دارد

نوری همدانی گفت: شرایط اقتصادی مردم باید سامان یابد. برخی از کارکنان تلاش می کنند اما باید خدمت رسانی به مردم تسریع شود و به درخواست های جوانان رسیدگی شود و جایی برای حضور دشمن باقی نماند. امروز حکمرانی صحیح می تواند کمک موثری در حل مشکلات باشد، نباید با اقدامات غیرمسئولانه راه را برای دشمن باز کنیم، مردم ایران مردمی بزرگ و مقاوم هستند.

نوری همدانی با تاکید بر لزوم زمان شناسی و بصیرت در زمان حال تصریح کرد: باید توجه داشت که این انقلاب با تلاش و تلاش مستمر این مردم به پیروزی رسید. این انقلاب و این نظام متعلق به این مردم است و مسئولان باید تمام توان و توان خود را در راه سعادت و پیشرفت و تعالی ملت و سربلندی نظام مقدس اسلامی به کار گیرند.

استاد سطوح عالی حوزه گفت: حوزه از انقلاب و آرمان های امام دفاع خواهد کرد و شما طلاب باید در صحنه باشید و در کنار مردم حضور داشته باشید و درد مردم را بشنوید، مردم باید احساس کنند. که ما با آنها هستیم و باید به خواسته مردم پاسخ دهیم توجه جدی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید