مطالعه نشان می دهد ریه های افراد سیگاری از دود ماری جوانا رنج می برد


آخرین مطالعه اخیراً نتایج تکان دهنده ای را نشان داد. بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه اتاوا انجام شده است، نشان داده شده است که حشیش در مقایسه با تنباکو به ریه های فرد سیگاری آسیب زیادی می زند.

این یافته پس از انجام معاینه مناسب رادیوگرافی قفسه سینه حدود 57 سیگاری دود تنباکو، 55 فرد مصرف کننده ماری جوانا و 33 فرد غیر سیگاری تایید شد.

مشخص شده است که احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمن و مشکلات تنفسی خاص، مانند التهاب و آمفیزم، اغلب در سیگاری‌های معمولی شاهدانه و ماری جوانا رخ می‌دهد.

احتمال ابتلا به همه این مشکلات سلامتی بیش از خطری است که سیگاری ها با آن مواجه هستند. این مطالعه رایج‌ترین یافته را نشان می‌دهد که شاهدانه برای مصرف کاملاً بی‌خطر است و در این زمینه هیچ ضرری برای بدن انسان گزارش نشده است.

نتایج خلاف این را نشان داد. این نگرانی های جدی ایجاد کرد. در عین حال، برای تایید این نتیجه گیری با شواهد بهتر برای متقاعد کردن مردم به ترک حشیش و ماری جوانا، به یافته های بیشتری نیاز است.

دلیل این کشف چیست؟

دلیل پشت کل این نتیجه گیری به صراحت تایید نشده است. با این حال، دود حشیش و ماری جوانا بدون فیلتر گزارش شده است که ریه ها را در معرض خطر بیشتری برای عفونت قرار می دهد.

ریه های افراد سیگاری از دود ماری جوانا رنج می برند

از طرفی دود تنباکو همیشه فیلتر می شود، بنابراین احتمال ورود مه دود به بدن انسان کاهش می یابد و فرد به طور نسبی از آن نجات می یابد. مشکلات مزمن تنفسی ذرات شاهدانه مستقیماً روی ریه ها تأثیر می گذارد و بارها می تواند بیش از حد قابل درک باشد.

همچنین، مردم به خوردن پفک های بزرگ ماری جوانا عادت دارند. این به طور غیر مستقیم منجر به تنش بیشتر بین ریه ها برونشیت می شود.

همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از افرادی که حشیش می کشند، تنباکو نیز مصرف می کنند. این احتمالاً عواقب بدی را برای بدن انسان ایجاد می کند.

عوارض جانبی حشیش یکی از مهم ترین دلایلی است که اکثر کشورها به این دارو وضعیت قانونی نداده اند. اما طی سال‌ها روندی به سمت قانونی شدن حشیش و ماری‌جوانا برای یک هدف محدود وجود داشته است.

اما این مطالعه دوباره وضعیت را به نقطه شروعی رسانده است که مصرف این جزء باید به نفع جامعه محدود شود.

آینده اقدام چیست؟

با توجه به این یافته، دولت های اروگوئه و مکزیک مجدداً در تصمیم برای قانونی کردن حشیش تجدید نظر کرده اند.

این کشورها احتمالاً اولین کشورهایی در سراسر جهان بودند که مصرف حشیش را برای اهداف تفریحی و دارویی مجاز کردند. این تحقیق تا حد زیادی برای تصمیمات سیاستی آینده حیاتی خواهد بود.

از آنجایی که مصرف، خرید و فروش این دارو در حال حاضر به شدت در حال افزایش است، به عنوان یک موضوع اولویت اتخاذ خواهد شد.

این احتمالاً بهترین جنبه ای است که باید در نظر گرفت. با این حال، شواهد بیشتری برای تشخیص احتمال ایجاد یک عارضه مزمن تنفسی مورد نیاز است. اعتقاد بر این است که ویژگی های قومی و جغرافیایی نیز بر گزینه نهایی تأثیر گذاشته است.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵ایالت های ایالات متحده که حشیش تفریحی را قانونی کرده اند اکنون به طور گسترده از ماری جوانا استفاده می کنند!

ماری جوانا یک تهدید جدی برای سلامت انسان است

نتیجه

می توان نتیجه گرفت که همه این اطلاعات به منظور گسترش آگاهی و حتی تحریف باور غلط در مورد ایمنی حشیش مهم است.

این امر در درازمدت ضروری خواهد بود و همچنین منجر به تأثیر بهتر در یک دوره زمانی می شود تا احتمال آن کاهش یابد.

منابع:

🔵موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر (دوم) اثرات ماری جوانا بر سلامت ریه چیست؟ (موجود در): https://nida.nih.gov/publications/research-reports/marijuana/what-are-marijuanas-effects-lung-health

🔵کتابخانه ملی پزشکی (دوم) شاهدانه، سیگار کشیدن و عملکرد ریه: یک مطالعه مشاهده ای مقطعی در یک جمعیت عمومی (موجود در): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4325450/

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)