مطالعه نشان می دهد که بیماران سیاه پوست لاتین تبار درمان کوتاه تری برای اعتیاد دریافت می کنند


بر اساس یک مطالعه جدید، سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌ها نسبت به سفیدپوستان فقط دوره کوتاه‌تری برای درمان اعتیاد دریافت می‌کنند. این مطالعه در ژورنال JAMA Psychiatry در 9 نوامبر منتشر شد. محققان 15 سال داده های نسخه را بررسی کردند و آن ها را بر اساس نژاد و قومیت دسته بندی کردند.

استفاده از بوپرنورفین، یک داروی رایج برای کمک به مبارزه با اعتیاد در بهبود اختلال مصرف مواد افیونی. این یک مخدر مصنوعی است که در اواخر دهه 1960 ساخته شد و برای درمان درد و سندرم مصرف مواد افیونی استفاده می شود. این مطالعه نشان داد که میانگین طول درمان برای بیماران سیاه پوست 44 روز، برای اسپانیایی ها کمتر از 40 روز و برای بیماران سفیدپوست حدود 53 روز بود. تجزیه و تحلیل داده های 15 ساله نشان داد که تفاوت های نژادی و قومیتی در طول مدت درمان به طور پیوسته در حال افزایش است.

محققان دریافتند که درمان اعتیاد برای سیاه پوستان و اسپانیایی ها کوتاه تر است

محققان از داده‌های نسخه‌های طولانی‌مدت برای این مطالعه استفاده کردند و این معیار بسیار مفیدی در تجزیه و تحلیل مدت زمان در نژادهای مختلف بیماران بود.

بیماران سیاه پوست و اسپانیایی تبار درمان کوتاه تری برای اعتیاد دریافت می کنند

حدود 11 میلیون نسخه بین ژانویه 2006 تا دسامبر 2020 تجویز شده است.

برآورد کلی اپیزودهای درمان حدود 867000 از مجموع 240923 بیمار بود. از این تعداد، حدود 6.3 درصد اسپانیایی تبار، 8.1 درصد سیاه پوست و 84.1 درصد سفیدپوست هستند.

همچنین مشاهده شد که بیماران سفیدپوست تحت درمان از سال 2016 افزایش یافته و برعکس، در بین بیماران سیاه پوست در سال 2014 و بیماران اسپانیایی تبار از سال 2009 کاهش یافته است.

اما در سال 2011، دوره‌های درمانی در بین تمام گروه‌های نژادی شروع به افزایش کرد و در سال 2016 در بین بیماران سیاه‌پوست کاهش یافت. این دوره‌ها معمولاً برای یک دوره شش ماهه به طول انجامید.

دکتر بردلی استین، MD، مدیر مرکز سیاست گذاری مواد افیونی RAND و محقق ارشد سیاست گذاری پزشک در شرکت RAND. گفت: این مطالعه به عنوان یک شاخص مهم در سناریوی ترک اعتیاد مطرح است.

اشاره کرد که بوپرنورفین مؤثرترین گزینه درمان اعتیاد است که در حال حاضر داریم، و هشداردهنده است که گروه‌های خاصی از آستانه درمان در نظر گرفته شده عبور می‌کنند و طبق توصیه‌ها در طول مدت درمان باقی نمی‌مانند.

این می تواند به طور چشمگیری بر نتایج درمان تأثیر بگذارد و همچنین تفاوت بین دوره های درمانی داده شده به گروه های نژادی مختلف را افزایش دهد.

مقامات بهداشتی ایالات متحده هر ساله تعداد فزاینده ای از مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد افیونی را گزارش می دهند. این مطالعه نتیجه می‌گیرد که از بین بردن تفاوت‌های نژادی و قومیتی در درمان بوپرنورفین ممکن است برای کاهش مصرف بیش از حد مواد افیونی حیاتی باشد.

بحران مواد افیونی در کشور به سطوح خطرناکی رسیده است و نه تنها سلامت افراد، بلکه اقتصاد و امنیت ملی کشور را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

همچنین گزارش شده است که نیروی کار کشور به دلیل بهره وری پایین تحت تأثیر قرار گرفته است که به طور غیرمستقیم با استفاده بیش از حد از مواد افیونی به عنوان یکی از عوامل مرتبط است.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵آمریکایی ها بدون توجه به نژاد به درمان اعتیاد به مواد افیونی دسترسی پیدا می کنند

🔵میزان مرگ و میر سیاهپوستان در اثر مصرف بیش از حد از سفیدپوستان بیشتر است

در ایالات متحده، دولت شروع به انجام تعدادی ابتکار برای کاهش بحران کرده است و در عین حال سعی می کند نسبت به گروهی از مردم که واقعاً برای غلبه بر درد مزمن و بهبود کیفیت زندگی خود به داروهای مخدر قانونی نیاز دارند، حساس باشد.

اخیراً، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) دستورالعمل های خود را برای استفاده از داروهای مخدر با در نظر گرفتن این نکات به روز کرده است. دولت همچنین در تلاش است تا عرضه مواد افیونی غیرقانونی مانند هروئین، فنتانیل و غیره را که توسط کارتل های بین المللی مواد مخدر به ایالات متحده قاچاق می شود، کاهش دهد.

هروئین یکی از متداول ترین مواد مخدر غیرقانونی مورد استفاده در ایالات متحده بود و در دهه 1990 تقاضا برای آن کاهش یافت که منجر به ظهور اشکال دیگر این مواد شد. علاوه بر ایالات متحده، کانادا و استرالیا نیز با بحران سوء مصرف مواد افیونی مشابه روبرو هستند.

ارجاع:

🔵کتابخانه ملی پزشکی (دوم) سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌ها نسبت به سفیدپوستان کمتر احتمال دارد که درمان اعتیاد را کامل کنند، که عمدتاً به دلیل عوامل اجتماعی و اقتصادی است. (موجود در): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3570982/

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)