مقالات جهاد دانشگاهی، کتب مرجع علما در سراسر جهان است


ایسنا/ Com رئیس جهاد دانشگاهی واحد قم گفت: سلول های بنیادی یکی از 10 حوزه تاثیرگذار در آینده جوامع بشری است و هم اکنون مقالات و اکتشافات علمی علمای جهاد دانشگاهی قم و ایران مرجع معتبری برای دانشمندان است. . در جهان.

محمد حیدری، رئیس جهاد دانشگاهی واحد قم در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه 2 مرداد ماه قم گفت: در سال 59 پس از انقلاب فرهنگی که در کشور رخ داد، به دستور امام خمینی (ره) RA). ) نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی برای ایجاد پل ارتباطی بین صنعت، جامعه و دانشگاه ایجاد شد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ماموریت های مختلفی به جهاد دانشگاهی سپرده شده است که جوانان نخبه انجام داده اند، گفت: جهاد دانشگاهی وارد عرصه اشتغال فارغ التحصیل شده و اخیرا در زمینه مشاغل مسکونی فعالیت هایی را انجام داده است. و بنگاه های کوچک و امسال در 1500 واحد مشاغل خانگی در قم برای ارتباط با بازار کار به شتاب دهنده متصل شده اند.

وی در خصوص خدمات جهاد دانشگاهی قم گفت: خدمات ویژه جهاد دانشگاهی ارائه خدمات فوق تخصصی برای درمان ناباروری است که به یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی از بنینان ایجاد شده است. مردی که رهبر معظم انقلاب تقریباً هر سال از او یاد می کنند و از این تعبیر استفاده می کنند تا یکی از بهترین تحولات انقلاب باشد.
وی افزود: باعث افتخار ماست که این دانشمند این وابستگی را به مردم قم داشت که در سال 77 به قم آمدند و بحث خدمات فوق تخصصی درمان ناباروری را که شاخه ای از خدمات سلول های بنیادی است، پایه گذاری کردند. ، با تلاش اعضای جهاد دانشگاهی قم، این مرکز به عنوان سومین مرکز درمان ناباروری در کشور دارای مراجعین از قم است و 40 درصد مراجعین آن خارج از استان هستند. 10 درصد کشورهای خارجی به مرکز درمانی ما مراجعه می کنند
رئیس واحد جهاد دانشگاهی قم ادامه داد: سلول های بنیادی یکی از 10 حوزه تاثیرگذار در آینده جوامع بشری است و هم اکنون مقالات و اکتشافات علمی جهاد دانشگاهی قم و دانشمندان ایران مرجع معتبری برای دانشمندان در جهان

یکی از اعضای هیات علمی جهاد دانشگاهی قم گفت: جهاد دانشگاهی در زمینه خدمات درمان ناباروری با بانک ها و مراکز خیریه قرارداد دارد و با توجه به اینکه هزینه درمان در این مرکز خصوصی نیست، افراد زیادی به این مرکز مراجعه می کنند. این مرکز خدمات پزشکی دریافت می کند و به صورت کاملا رایگان دریافت می شود.

وی ادامه داد: «جهاد تحصیلی» تنها در آموزش و پرورش مهارت آموزی می کند و حتی دوره های بلندمدت اجرا شده در «جهاد دانشگاهی» با هدف ارتقای مهارت های عملی افراد برای پذیرش شغل است.

وی افزود: دوره های کوتاه جهاد دانشگاهی در رشته های مهندسی، زبان های خارجی، کامپیوتر، هنر، علوم انسانی، علوم پزشکی و آموزش الکترونیک است که منجر به رشد شغلی یا اشتغال پذیری افراد، افراد زیادی تحصیل می شود. اما آنها کافی نیستند. مهارت ها. برای اینکه بتوانیم خدمتی ارائه کنیم یا محصولی تولید کنیم به همین دلیل این خلاءها در جهاد دانشگاهی حساب می شود و با برنامه ریزی هایی که انجام می دهیم این آموزش ها را برای افراد ایجاد می کنیم تا اعتماد به نفس پیدا کنند و وارد بازار کار شوند. .

وی گفت: مفتخریم که در منطقه شهر قائم به عنوان یکی از مناطق حاشیه ای شهرستان دفتر امدادی ایجاد کرده ایم تا همکاران بتوانند مشکلات حاشیه نشینان را ارزیابی و بررسی کنند و مسئولان را برای بازدید و برگزاری جلسات دعوت کنند. با بررسی مشکلات این محله و محاسبه راه حل برای آنها با حضور مدیران محله و ائمه جماعات شهر قائم مشکلات این محله را به حداقل برسانید.

حیدری ادامه داد: جهاد دانشگاهی تلاش می کند تمام مشکلاتی را که سایر نهادها تعهدی به انجام آن ندارند یا در رفع آن کوتاهی کرده اند و فرصتی برای ادامه این مشکل ندارند و در واقع تلاش می کند تا کار را انجام دهد. آن که روی زمین ماند به مردم و کشور خدمت کرد.

رئیس واحد جهاد دانشگاهی استان قم گفت: اخیراً ریاست محترم جمهوری در دیدار با اعضای جهاد دانشگاهی مأموریت هایی را به جهاد دانشگاهی محول کردند. پس جهاد دانشگاهی فقط زندگی نخبگان ایرانی نیست، زندگی نخبگان ایرانی هم هست.

وی گفت: جهاد دانشگاهی به دنبال شناسایی و ساماندهی افراد دارای هوش و استعداد است و با ایجاد انگیزه برای خدمت به کشور از گرفتار شدن این افراد در دام بیگانگان جلوگیری می کند.

حیدری ادامه داد: اگرچه نمی توان ارزش حضور نخبگان را به صورت عددی محاسبه کرد، اما شاید بتوان گفت ارزش افزوده ای که یک نخبه در یک کشور ایجاد می کند به اندازه درآمدی است که یک چاه نفت برای کشور دارد. کشور . کشور.

وی افزود: چندین میلیارد ریال برای تربیت دانشجوی دکتری در کشور هزینه می شود و زمانی که این فرد آماده خدمت به کشور شود کشورهای پیشرفته این افراد را به صورت رایگان جذب کرده و از ایده های نزدیکان خود در این سرزمین استفاده می کنند. این پیشرفت خودشان است.»
حیدری تصریح کرد: بسیاری از این افراد از ابتدای انقلاب تاکنون در جهاد دانشگاهی شناخته شده و آموزش دیده اند و موفقیت های بسیاری را در بخش های مختلف صنعتی، فرهنگی و آموزشی برای کشور به ارمغان آورده اند.

حیدری خاطرنشان کرد: در بخش صنعت می توان به تجهیزات حفاری و بازوهای بارگیری نفت، واگن های مترو، یو پی اس های صنعتی یا شبیه سازهایی اشاره کرد که در جهاد دانشگاهی ساخته و توسعه می یابند.
وی گفت: در دوران جنگ تحمیلی با وجود تحریم ها، کشور در تهیه سلاح کوتاهی کرد و هزینه های گزافی برای دوری از تحریم ها پرداخت شد و این در حالی بود که جهاد دانشگاهی افتخار ارائه خدمات ارزنده در این زمینه را داشت. “”

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید