موارد آنفولانزا در ایالات متحده در میان واکسیناسیون زمستانی در حال افزایش است هشدار! v


مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گزارش داد که ایالات متحده در این زمان از سال با بیشترین تعداد بستری شدن در بیمارستان آنفولانزا در یک دهه اخیر مواجه است. بزرگسالان بالای 65 سال و کودکان گروه‌های اصلی درگیر هستند زیرا ویروس‌های تنفسی مانند آنفولانزای معمولی و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) در سراسر کشور پخش شده‌اند.

این ویروس ها معمولا در حدود ماه های دسامبر و ژانویه ظاهر می شوند. اما این بار آنها در اوایل اکتبر و نوامبر ضربه زدند. لینت برامر، رهبر تیم، تیم نظارت داخلی آنفولانزا در CDC، گفت در حال حاضر هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد این یک مشکل جدی است.

CDC گزارش می دهد که ایالات متحده در زمستان امسال با بالاترین میزان موارد آنفولانزا و RSV مواجه است

او گفت که برای نتیجه گیری خیلی زود است. اما داون اوکانل، دستیار وزیر آمادگی و واکنش در وزارت بهداشت و خدمات انسانی، هشدار داد که با افزایش موارد آنفولانزا، ایالات متحده این بار با زمستان سختی روبرو خواهد شد.

CDC گزارش می دهد که ایالات متحده در زمستان امسال با بالاترین میزان موارد آنفولانزا و RSV مواجه است

از زمان کووید، این اولین بار است که ویروس‌های فصلی با سرعتی سریع گسترش می‌یابند. این عمدتا به این دلیل است که مردم استفاده از ماسک را متوقف کرده اند و همه از جمله کودکان به محل کار و مدارس خود بازگشته اند. این احتمال عفونت را به سطوح افزایش می دهد. با فرا رسیدن فصل زمستان مردم نیز به داخل خانه می روند.

پروتکل های ایمنی رعایت شده در طول کووید مانند پوشیدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی نه تنها به ما کمک کرد تا از کووید دور بمانیم، بلکه از ما به ویژه کودکان در برابر این ویروس های آنفولانزا مانند RSV نیز محافظت کرد. بنابراین وقتی این پروتکل‌های ایمنی به طور ناگهانی متوقف می‌شوند، زودتر در معرض این ویروس‌ها قرار می‌گیریم و کودکانی که ایمنی نیز ندارند سریع‌تر تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

دکتر خوزه رومرو، مدیر مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های تنفسی CDC، گفت که او مشکوک است که بسیاری از کودکانی که به عفونت RSV مبتلا شده اند، برای اولین بار به آن مبتلا شده اند، زیرا در طول همه گیری و دوره قرنطینه در برابر این ویروس ها محافظت شده اند.

CDC تعداد زیادی از موارد را در مناطق جنوب شرقی ایالات متحده مانند تنسی، آلاباما و کارولینای جنوبی گزارش کرده است. به غیر از این کشورها، 13 کشور دیگر نیز آمار بالایی از ابتلا را گزارش کرده اند. بر اساس گزارش‌ها، 76 درصد بیمارستان‌های اطفال در سطح کشور شلوغ هستند و از این میان، حدود 80 درصد بیمارستان‌ها در 20 ایالت در اوج ظرفیت هستند.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵چرا کیفیت هوا می تواند کلید کاهش موارد شدید COVID-19 باشد؟

🔵موارد بیشتری از آبله میمون توسط ملت ناواهو تایید شده است

بر اساس گزارش CDC، حدود 1.6 میلیون نفر در این فصل به آنفولانزا مبتلا شده اند و از میان آنها، 730 نفر جان خود را از دست داده اند.

اکثر بیماران علائم نوع ویروس آنفولانزا مانند تب، سرفه یا گلودرد و غیره را نشان می دهند. ویروس های دیگری مانند راینوویروس و انترو ویروس نیز گزارش شده است. ویروس RSV همچنین افزایش هشدار دهنده ای را نشان داده است زیرا نوزادان و کودکان خردسال را بیشتر تحت تأثیر قرار می دهد. دکتر راشل اورشلن، متخصص بیماری های عفونی کودکان در بیمارستان کودکان سنت لوئیس در میسوری، گفت که موارد RSV در این فصل به بالاترین حد خود رسیده است.

در حالی که اکثر کودکان مبتلا به RSV فقط علائم سرماخوردگی جزئی دارند، کودکان نوپا و کودکان می توانند عوارض ناشی از عفونت را داشته باشند زیرا می توانند باعث التهاب راه های هوایی و مشکلات تنفسی شوند.

نوزادان تا زمان بهبودی باید در بیمارستان بستری شوند و به آنها وسایل تنفسی داده شود. رومرو خاطرنشان کرد که RSV معمولاً بیشترین ضربه را به نواحی جنوب شرقی وارد می کند و این بار جهش اولیه نیز در آن مناطق مشاهده شد. از این هفته، موارد ابتلا در آنجا کاهش یافته است و سرایت به سایر نقاط ایالات متحده آغاز شده است. دکتر مردیت مک مورو، متخصص اطفال و رهبر تیم برای سیستم‌های نظارتی پیشرفته در CDC، گفت که انتظار می‌رود در هفته‌های آینده، عفونت‌ها در ساحل غربی افزایش یابد.

ارجاع:

🔵mayoclinic.org (1998-2022). آنفولانزا (آنفولانزا) – علائم و علل

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)دیدگاهتان را بنویسید