موج بیماری های ویروسی در آمریکا و افزایش بستری شدن در بیمارستان در نیویورک


با کاهش دما و سردتر شدن هوا در این روزها، نیویورکی ها با استفاده از ماسک ها و سایر اقدامات پیشگیرانه با خطر ابتلا به گونه های جدید کووید و بیماری های ویروسی قدیمی مانند آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) مواجه می شوند. . تدابیری برای محدود کردن عواقب شدید اپیدمی با تمرکز بر این عفونت ها در حال انجام است.

به گزارش ایسنا، همزمان با سردتر شدن هوا و افزایش سایر عفونت‌های ویروسی تنفسی، ترکیبی از سویه‌ها و زیرسویه‌های مختلف کووید-۱۹ دوباره در نیویورک به طرز نگران‌کننده‌ای در حال گسترش است.

به گزارش نیویورک تایمز، سویه آمیکرون معروف به BA.5 که در تابستان امسال بیشترین موارد را ایجاد کرد، اکنون با یک نوع جایگزین شده است. «سوپ ویروسمخلوطی از زیرسویه های مختلف آمیکرون، از جمله BQ.1 و BQ.1.1، گزارش شده است، و در مقایسه با سویه های قبلی، حتی عفونی تر و موفق تر در فرار از سیستم ایمنی است.

با توجه به اینکه اکثر آزمایشات کرونا در حال حاضر در خانه انجام می شود، بدست آوردن تصویر دقیقی از گردش فعلی ویروس دشوار است. به همین دلیل علیرغم اینکه دو ماه است تعداد بیماران رسمی کووید در این شهرستان ثابت مانده و روزانه حدود 2000 مورد گزارش می شود، باز هم تعداد پذیرش ها رو به افزایش است.

بر اساس داده های ایالتی، تا 24 اکتبر (چهار روز پیش)، حدود 1100 بیمار کووید-19 در بیمارستانی در نیویورک بستری شده بودند که این رقم در اواسط سپتامبر 750 بود.

از سوی دیگر، افزایش بستری شدن در بیمارستان به دلیل کووید همزمان با شروع زودهنگام فصل آنفولانزا و افزایش سراسری ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) است که می‌تواند باعث مشکلات تنفسی در کودکان خردسال و بزرگسالان شود.

نتیجه این وضعیت برخورد با الف است “تهدید سه گانه” این در حال حاضر بازدیدهای اتاق اورژانس را افزایش داده است و این نگرانی را ایجاد کرده است که بیمارستان ها ممکن است دوباره در زمستان امسال تحت فشار قرار گیرند.

پزشکان می گویند اگرچه همه گیری کرونا با کاهش گردش ویروس های رایج به دلیل استفاده از ماسک و اقدامات قرنطینه ای، الگوهای ایمنی را تغییر داده است، اما اکنون که این اقدامات احتیاطی برداشته شده است، ویروس های آشنای قدیمی دوباره در سطح بالایی قرار دارند. در حال گردش هستند و در این فصل شیوع دو بیماری ویروسی آنفولانزا و RSV زودتر از حد انتظار رسیده است.

هشدار دو یا سه گانه همه گیر در زمستان آینده

به گزارش ایندیپندنت، پزشکان و کارشناسان بهداشت در ایالات متحده هشدار می دهند که اگر موج بعدی کووید-19 همزمان با افزایش موارد آنفولانزا و سایر عفونت های ویروسی باشد، ایالات متحده ممکن است یک “همه گیری مضاعف” یا حتی یک بیماری همه گیر را تجربه کند. بیماری تک. آهسته “دوباره همه گیر”. “همه گیری سه گانه” زمستان آینده. بودن

همچنین، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) هفته گذشته اعلام کرد که موارد ابتلا به ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) که به ویژه برای کودکان خطرناک است، از ماه اوت در ایالات متحده به سرعت افزایش یافته است.

در عین حال، کنار گذاشتن گسترده اقدامات احتیاطی کووید-19، مانند پوشیدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی، می تواند منجر به افزایش موارد آنفلوآنزا شود که در دو زمستان گذشته در فصل آینده تحت کنترل بوده اند.

با این حال، یک بررسی جدید نشان می دهد که حمایت از اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و واکسیناسیون های تقویت کننده از آن زمان کاهش یافته است و سویه ها و زیرسویه های جدید در حال گسترش هستند.

توماس دوزینسکی، اپیدمیولوژیست هفته گذشته در مصاحبه ای گفت: «ما انتظار داریم فصلی از آنفولانزا پدیدار شود که تنها در ایالات متحده بین 4000 تا 36000 نفر را بکشد.

همچنین، دکتر دیگو اسینو، پاتولوژیست دیگر در بیمارستان تحقیقاتی کودکان، اچ. جود، از تنسی، می گوید: «در حال حاضر، ما با تعداد مساوی از عفونت های ویروس کرونا، آنفولانزا و RSV روبرو هستیم. این وضعیت واقعا نگران کننده است زیرا هنوز برای شیوع آنفولانزا و RSV خیلی زود است، بنابراین زمستان سختی را در پیش داریم.

اما در این شرایط، یک سوال مهم این است که آیا ابتلا به هر یک از این بیماری‌های مختلف باعث تضعیف مقاومت افراد در برابر سایر بیماری‌ها می‌شود یا حتی آنها را از ابتلا به ویروس‌های دیگر محافظت می‌کند و سیستم دفاعی بدن را در حالت آماده‌باش قرار می‌دهد؟

به گفته پزشکان، اگرچه احتمال ابتلا به آنفولانزا و کرونا به طور همزمان وجود دارد که در اصطلاح عامیانه به آن فلورونا می گویند، اما درجاتی از این احتمال وجود دارد، شدت آن و احتمال ایمنی یا ضعفی که می تواند در بدن ایجاد کند. . . هنوز توسط افراد مختلف ناشناخته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید