نتانیاهو بحران سیاسی علیه رژیم صهیونیستی به راه انداختگزارش رسانه های عربی از برگزاری چندین انتخابات در رژیم صهیونیستی؛ وی به تشریح اقدامات نتانیاهو علیه دشمنان داخلی خود پرداخت و نوشت که نتانیاهو باعث ایجاد بحران سیاسی در رژیم صهیونیستی شده است.

به گزارش ایسنا، العربی الجدید در گزارشی نوشت: به نظر می رسد بحران سیاسی و چریکی در اسرائیل که اکنون گریبانگیر این رژیم شده است، از دیرباز به دلیل اختلافات ایدئولوژیک و درگیری های مذهبی و اجتماعی وجود داشته است. اما واقعیت و ریشه ها کاملاً متفاوت است.» در واقع، بحران با تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل برای فرار از روند اتهامات فساد و رشوه و انحلال چهارمین دولت خود در 24 دسامبر 2018 آغاز شد. و همچنین خصومت شخصی و درک مردم نتانیاهو آنها فعالیت سیاسی خود را از سه دهه پیش آغاز کردند، زیرا دستیاران آنها بحران را عمیق تر کردند.

تصمیم نتانیاهو برای برگزاری انتخابات جدید در 26 دسامبر زمانی اتخاذ شد که ائتلاف حاکم او برای اولین بار با یک بحران جدی با آویگدور لیبرمن، متحد دیرینه او و رهبر حزب خانه اسرائیل مواجه شد. دلیل اختلاف او با نتانیاهو این بود که او در ماه نوامبر از ائتلاف حاکم خارج شد، اگرچه تصمیم نتانیاهو در واقع به دلایل شخصی بود.

در ادامه این گزارش آمده است که این موضوع مربوط به تصمیم پلیس رژیم صهیونیستی و دادستان کل کشور برای آغاز تحقیقات جنایی علیه نتانیاهو و همسرش سارا به اتهام فساد و رشوه از جمله کمک های غیرقانونی به نتانیاهو و همسرش است. هدایای آنها غنی بود و سعی کردند با نونی موزیک، ناشر یدیعوت آحارونوت، چانه بزنند تا شلدون ادلسون، صاحب اسرائیل هیوم را متقاعد کنند که هفته نامه ای رایگان برای سود منتشر نکند. Yedioth Ahronoth بی ضرر است. نتانیاهو همچنین متهم به انعقاد معاملات مشابه با مالک سایت Vala Arnon Millions است و او و یکی از بستگانش مظنون به دست داشتن در معامله زیردریایی با آلمان هستند.

در این گزارش آمده است: نتانیاهو از مبارزات انتخاباتی 9 آوریل 2019 برای تضعیف مشروعیت پلیس و دادستان کل استفاده کرد، وارد یک کارزار انتخاباتی تحریک آمیز علیه دشمنان خود شد و از هیچ چیزی دریغ نکرد، اما در نهایت نتیجه انتخابات تقریباً برابر شد و هیچ پاسخی وجود نداشت پس از پیوستن لیبرمن به اپوزیسیون و رد هر دولت تحت رهبری نتانیاهو، هیچ دولت ائتلافی تشکیل نشد. اگرچه حزب نتانیاهو نسبت به سایر احزاب برتری عددی داشت، اما این اقدام لیبرمن منجر به انحلال کنست و انتخاب مجدد وی در 17 سپتامبر 2019 شد. انتخابات دوم همان سال تقریباً همان نتایج را تکرار کرد و رژیم صهیونیستی را مجبور به برگزاری انتخابات کرد. انتخابات سوم

سه انتخابات اسرائیل در تاریخ 2 مارس 2020 برگزار شد، اما این بار اتفاق بی سابقه ای رخ داد و ایمن عود، رهبر فهرست مشترک احزاب عربی، این بار اعلام کرد که آماده نامزدی در دولت است. ائتلاف . در پی این انتخابات، دولت مشترکی به رهبری نتانیاهو و گانز تشکیل شد، اما این دولت تنها یک سال دوام آورد و اندی، این دولت در 16 مارس 2020 به قدرت رسید و در 6 آوریل 2021 پایان یافت.

در این گزارش آمده است که چهار انتخابات در مارس 2021 در اسرائیل برگزار شد که در آن بنت و متحد سیاسی او یمینا ایلت شاکید آشکارا با حفظ نتانیاهو مخالفت کردند و در نهایت یک دولت ائتلافی متشکل از هشت حزب تشکیل دادند. . دولت جدید تحت رهبری نفتالی بنت تشکیل می شود. دولت بنت با این ترکیب برای اولین بار موفق شد نتانیاهو را از ریاست جمهوری برکنار کند. اما اعتماد دولت جدید به حزب اسلامی و حزب چپگرای مرتس زمینه را برای نتانیاهو برای شکستن ائتلاف و زیر سوال بردن مشروعیت یهودیان و صهیونیست ها فراهم کرد.

به گزارش ایسنا، در پی تلاش های نتانیاهو، اعضای کنست (پارلمان اسرائیل) امروز (چهارشنبه) به لایحه انحلال دور مقدماتی رای مثبت دادند.

به گزارش رویترز، تعداد آرای مثبت 110 نفر بود.

انحلال کنست اولین گام به سوی پنج انتخابات سراسری در چهار سال گذشته است.

لایحه انحلال کنست پس از مرحله مقدماتی فردا پنجشنبه در بازنگری اول و دوشنبه آینده در بازنگری دوم و سوم به رای گذاشته می شود.

انتهای پیام/

جادوگران

دیدگاهتان را بنویسید