نحوه از بین بردن استروئیدها (استراتژی های MD)


خلاصه[Hide][Show]

پزشک استراتژی های از شیرگیری از داروهای استروئیدی مانند پردنیزون و کورتیزون را که معمولاً به مرور زمان اعتیادآور هستند توصیه کرد.

پدرم ، بیش از 40 سال پزشک خانواده ، یکبار به من گفت که “هنگامی که استروئید مصرف می کنی ، بندرت ترک می کنی.”

در حالی که این مطمئناً تا حدی اغراق آمیز برای تأکید بر یک نکته بود ، اما حقیقت پیام اصلی درست بود ، و من هرگز آن را فراموش نکرده ام!

تکیه زیاد بر باور نکردنی … حتی اثرات ضد التهابی معجزه آسای داروهای استروئیدی بسیار آسان است.

از داروهای استنشاقی برای آسم ، پردنیزون برای آرتریت روماتوئید ، تنقیه کورتیزون برای کولیت و کرم های استروئیدی موضعی برای بثورات ، لیست برای استفاده های زیاد از این داروها برای کنترل بیماریهای خود ایمنی ادامه می یابد.

پدرم در مورد برخی از همکارانش صحبت می کرد که عمدتا بر اساس تکرار تزریق و تجویز استروئیدها فعالیت می کردند!

و این احتمال وجود دارد که در بیشتر این شرایط ، بیمار هرگز چرخ فلک استروئیدی را که برای افزایش همان اثر سرکوب علائم نیاز به دوزهای فزاینده دارد ، رها نمی کند.

این به تدریج همراه با عوارض جانبی خطرناکی مانند دیابت ، پوکی استخوان ، تورم صورت ، نوسانات خلقی و زخم معده در بسیاری از موارد دیگر ظاهر می شود. (1)

برای کسانی که مایل به انجام تعدیلات لازم و گاه تغییر دهنده زندگی هستند ، برای از بین بردن پردنیزون و سایر داروهای استروئیدی به چه چیزی نیاز است؟

پاسخ تقویت غدد فوق کلیوی است.

اگر علائم یک بیماری با مصرف استروئیدها کاهش یابد ، پس علت اصلی بیماری ضعف آدرنال قبل از هر چیز است.

کلسترول

کلسترول پیش ساز هورمون های تولید شده در قشر فوق کلیه است.

این هورمون ها آنهایی هستند که به ما امکان می دهند با استرس ، ضربه و حتی التهاب به طور م dealثر برخورد کنیم. آنها برای درمان حیاتی هستند.

واقعیت غم انگیز این است که بسیاری از مردم به اشتباه از غذاهایی که حاوی کلسترول طبیعی هستند برای رهایی از استروئیدها اجتناب می کنند. این غذاها عبارتند از تخم مرغ ، کره ، خامه ، شیر کامل و ماست و گوشت.

لطفاً توجه داشته باشید که کلسترول فاسد در غذاهای فرآوری شده بخشی از این گفتگو نیست. فقط کلسترول طبیعی و شفابخش در غذاهای سنتی!

همانطور که دکتر کوان می گوید ،

… نارسایی آدرنال (کمبود هورمون قشر آدرنال) کمبود چربی است. بنابراین اولین قدم ساده و منطقی است: چربی های بیشتری بخورید ، به ویژه چربی های حیوانی غنی از کلسترول. یکی از این چربی ها باید روغن کبد ماهی باشد تا ویتامین A را تأمین کند. قشر آدرنال نمی تواند بدون ویتامین A از کلسترول هورمون های آدرنال را تولید کند (1)

خواب با کیفیت

اگر می خواهید این داروهای استروئیدی را کنار بگذارید ، خواب مناسب ضروری است.

طبق گفته دکتر بروس ریند ، چرخه های خواب بدون وقفه برای عادی سازی هورمون های فوق کلیوی بسیار مهم است. (2)

این تنها میزان خواب نیست ، بلکه زمان خواب نیز مهم است. به عنوان مثال ، کیسه صفرا هر شب بین ساعت 11 شب تا 1 بامداد سرخ می شود.

اگر در این مدت نمی خوابید ، ترشح / دفع سم اتفاق نمی افتد ، که می تواند باعث ایجاد پشتیبان در کبد شود. این می تواند هورمون های شما را بیشتر بی ثبات کند.

همانطور که یک پزشک آیورودا یک بار به شدت به من توصیه کرد ، اگر می خواهید هورمون های سالم از التهاب جلوگیری کند ، حداکثر تا ساعت 10:30 شب بخوابید.

کافئین

معمولاً برای خواب بهتر مصرف کافئین را کاهش دهید.

اکثر مردم می دانند که کافئین شما را بیدار و هوشیار نگه می دارد ، اما آنچه ممکن است آنها ندانند این است که این اثر از طریق تولید آدرنالین آدرنالین رخ می دهد.

برای خروج از سطح آدرنالین ، قشر آدرنال باید بسیار تلاش کند تا هورمونهای کورتیزوییدی آرامش بخش و ضدالتهابی را تولید کند.

استفاده منظم از کافئین باعث فرسودگی قشر آدرنال می شود تا دیگر این هورمون های مهم کورتیزوئید دیگر به درستی تولید نشوند. این امر رهایی از اعتیاد به استروئید را بسیار دشوار می کند.

رعایت بهداشت تشک

اکثر مردم تاثیری که کیفیت تشک و بالش می تواند بر خواب سالم داشته باشد ، درک نمی کنند.

توجه داشته باشید که محیط خواب سمی نیز می تواند به کیفیت خواب شما آسیب برساند.

برای اطلاع از مارک های تشک ، بالش و تختخواب های ایمن و غیر سمی به منظور تشویق خواب عمیق که به بازگرداندن تعادل هورمونی کمک می کند ، به صفحه منابع من مراجعه کنید.

اطلاعات بیشتر برای کمک به کم خوابی شامل این مقاله در مورد چگونگی رفع بی خوابی به طور طبیعی و این مقاله نحوه استفاده از گیاهان برای عمق بخشیدن به خواب است.

مصرف قند و کربوهیدراتهای تصفیه شده را محدود کنید

مانند کافئین ، قند اضافی و کربوهیدراتهای تصفیه شده در رژیم غذایی می توانند بر قشر آدرنال فشار وارد کرده و باعث کار اضافی آن شوند.

هورمون های تولید شده توسط قشر آدرنال فقط التهاب را کنترل نمی کنند. آنها همچنین تعادل قند را تنظیم می کنند! (1)

بنابراین ، نوسان قند خون غدد فوق کلیوی را بیش از حد تحت فشار قرار می دهد. از طرف دیگر ، قند خون ثابت به آنها آرامش می دهد و تقویت را تسهیل می کند.

برای کسانی که مایل به ترک استروئیدها هستند ، قطع اعتیاد به قند و به حداقل رساندن کربوهیدراتهای تصفیه شده بر پایه غلات ، که در رژیم غذایی غربی رایج است ، بسیار حیاتی است.

ورزش متوسط ​​فقط

البته حرکت منظم برای سلامت کلی که شامل کفایت آدرنال مورد نیاز برای ترک استروئیدها است ، مهم است.

هرچند اینجا کلید وجود دارد.

ورزش نمی تواند خیلی سخت باشد! به عنوان مثال ، دویدن در یک ماراتن (یا حتی فقط تمرین برای یک نفر) یک نه است. این امر در مورد نیمه ماراتن و سه گانه نیز صدق می کند.

یوگا ، پیاده روی سریع ، وزنه های سبک و سایر ورزش های متوسط ​​که باعث حرکت خون بدون استرس بیش از حد آدرنال می شود ، به خوبی کار می کند.

هنگامی که استروئیدها تمام شد ، می توانید به دنبال کارهای سنگین بروید!

نمک دریایی سرشار از مواد معدنی

به گفته دکتر بروس ریند ، متخصص غدد درون ریز ، غدد فوق کلیوی برای عملکرد صحیح به نمک زیادی احتیاج دارند. (2)

هر چند نه سدیم یا نمک سفید تصفیه شده.

نمک دریایی غنی از مواد معدنی همان چیزی است که برای سلامت مطلوب آدرنال مورد نیاز است و نیازی به استروئید به عنوان عصا ندارد.

این نوع نمک حاوی ده ها عنصر کمیاب است که در خاکهای فرسوده ما وجود ندارد و برای جستجوی و استفاده از آنها برای طعم دادن به غذاهای خانگی بسیار حیاتی است.

این نمک دریایی است که من به توصیه اخیر پزشک خود از آن استفاده می کنم. ما حدود یک سال پیش به این مارک روی آوردیم.

این نمک دارای بالاترین نمک معدنی در جهان است که عاری از سموم و آلودگی ریز پلاستیک است.

مواد مغذی لازم

به گفته دکتر Cowan ، سه ماده مغذی اصلی برای عملکرد مطلوب قشر آدرنال مورد نیاز است:

  1. پیریدوکسین (ویتامین B6)
  2. ویتامین A واقعی (بتا کاروتن نیست).
  3. ویتامین C یکپارچه (مارک های پیشنهادی)

در حالت ایده آل ، این ویتامین ها به بهترین وجه از غذا یا مکمل های غذایی کامل به دست می آیند.

شیر خام تمیز و پاستوریزه حاوی همه آنها به وفور است. شاید به همین دلیل باشد که روزه های شیر خام بسیاری از بیماری های مربوط به کورتیزون را در گذشته با موفقیت درمان کرده اند.

روغن کبد ماهی کدو بکر و جگر خشک شده با علف دو منبع دیگر با این مواد مغذی به وفور هستند.

دکتر Cowan همچنین Drenamin استاندارد Process را به عنوان مکمل حاوی پروتومورفوژن فوق کلیوی گاو پیشنهاد می کند تا به بازسازی اندام ها کمک کند. دوز اولیه 3 قرص 3 بار در روز است. (1)

وقتی رژیم غذایی و مکمل ها به تنهایی کار نمی کنند

وقتی مداخلات رژیم غذایی و شیوه زندگی برای از بین بردن فرد از استروئیدها مثر واقع نشد ، به استرس حل نشده به عنوان دلیل اصلی توجه کنید.

دکتر کاوان استرس را چنین تعریف می کند:

من استرس را به عنوان هر چیزی که ما را مجبور به زندگی بر خلاف آنچه راهنمای درونی ما می گوید برای ما مناسب است ، تعریف می کنم. من می خواهم تأکید کنم که ما باید از راهنمایی های درونی خود پیروی کنیم ، نه والدینمان ، نه کلیسا ، نه فرهنگ ما ، نه دولت ، نه هیچ کس یا چیز دیگری. بنابراین بسیاری از افراد مبتلا به بیماری آدرنال یک زندگی “باید” دارند. برای من این استرس است. در رویکرد جهانی ما به بیماری ، این جنبه از سلامت ما باید از اهمیت حیاتی برخوردار باشد. (1)

در این عصر تغییرات و تحولات وحشیانه و غالباً غیر ارادی ، شاید پوشش نقره ای درخشان این باشد که این بهترین زمان برای انتخاب های سختی است که می تواند زندگی ما را تا آنجا که ممکن است با آن هدایت درونی هماهنگ کند!

منابع

(1) داروهای استروئیدی ، از پزشک بپرسید

(2) مرکز بهداشت و درمان دکتر بروس ریند MD


دیدگاهتان را بنویسید