نرخ ازدواج زنان روستایی کمتر از زنان شهری است/ در مناطق شهری تسهیلاتی به زنان داده می شود


معاون امور زنان رئیس جمهور گفت: تسهیلات مالی ازدواج زنان روستایی و عشایری از سال گذشته پرداخت شده است و از مهرماه امسال این تسهیلات برای ازدواج زنان در مناطق شهری نیز ارائه می شود.

به گزارش تسنیم؛ انسیه خزعلی نایب رئیس امور بانوان انجمن زنان روستایی و عشایری اظهار داشت: میزان ازدواج دختران روستایی بسیار بیشتر از دختران شهری است به همین دلیل صندوقی برای ازدواج زنان روستایی و عشایری ایجاد می شود. سال گذشته پرداخت شده و امسال نیز این تسهیلات ادامه خواهد داشت. برای بانوان شهری نیز در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به آمار وضعیت تأهل زنان روستایی و عشایری افزود: میزان ازدواج زنان روستایی کمتر از زنان شهری است به طوری که 65 درصد زنان روستایی شوهر دارند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان ادامه داد: 90 درصد مردم کشور باسواد هستند، اما این آمار در حوزه زنان روستایی و عشایری کمتر است، به همین منظور در دولت سیزدهم اعتبارات ویژه ای برای بازماندگان زنان روستایی در نظر گرفته شده است. آموزش، بنابراین همه مردم از باسواد بودن

وی با بیان اینکه تامین بانوان در روستاها در قالب طرحی برای جوانان جمعیت انجام می شود، تصریح کرد: در برنامه هفتم توسعه اعتبار و تسهیلات لازم برای توانمندسازی و کارآفرینی و بازاریابی و صادرات محصولات بانوان روستایی در نظر گرفته شده است. .

هزالی در خصوص خدمات درمانی روستایی گفت: در مناطق روستایی و عشایری با کمبود پزشک متخصص و اورژانس هاوایی مواجه هستیم که برای رفع نیاز روستاها در حال انجام است.

لذا در پایان این مراسم از بانوان کارآفرین برتر در حوزه تولیدات روستایی و عشایری تقدیر به عمل آمد و تفاهم نامه ای بین صندوق کارآفرینی امید و وزارت جهاد کشاورزی منعقد شد.

بر اساس این تفاهم نامه تسهیلات خرد روستایی برای ایجاد اشتغال روستایی و پایداری اشتغال زنان روستایی تا سقف 200 میلیون تومان دریافت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید