نشانه جوش روی بینی چیست جوش های قرمز بزرگ و چرکی روی بینی و اطراف آن


باید بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست تا از ابتدا آن را درمان کرده و از تکرار آن جلوگیری کنیم. این می تواند ناشی از عوامل زیادی مانند مشکلات باشد هورمونی ، باکتریایی یا مشکلات دیگر در سایر نقاط بدن. برای درمان این جوش ها می توان از داروهای طبیعی و خانگی و درمان های دارویی و شیمیایی استفاده کرد.

در 5 دقیقه آینده اطلاعاتی برای از بین بردن جوش های بینی تا آخر عمر به دست خواهید آورد.

جوش در طرف و بینی دقیقاً چیست؟

جوش روی بینی و بینی دقیقاً چیست؟

همه ما در زمان های مختلف زندگی خود آکنه را تجربه کرده ایم و راه های متفاوتی را برای از بین بردن آن امتحان کرده ایم.

جالب است بدانید که با درک اینکه جوش بینی چیست ، می توانیم خیلی سریعتر به درمان مناسب برسیم و اثر این آکنه ها را از پوست صورت خود حذف کرده و از بازگشت آنها جلوگیری کنیم.

اما این را هم باید اضافه کنم که به طور کلی جوش و آکنه از عوارض سطحی و گذرا و یکی از علل ظاهر آنها است. تجمع چربی و دلیل دیگر وجود سلولهای مرده پوست منافذ باز روی صورت شما وجود دارد. با این حال ، گاهی اوقات این مشکل می تواند باکتریایی و عفونی باشد که قطعاً نیاز به درمان پزشکی دارد و باید به متخصص مراجعه کنید.

نقشه چهره:

نقشه چهره:

سالها پیش در شرق آسیا ، نقشه ای را طراحی کردند ، جایی که ظاهر هر گونه جوش روی صورت افراد به دلیل وجود مشکل در یکی از اندامها و اندامهای حیاتی بدن نسبت داده می شد. به عنوان مثال ، برای چینی ها ، جوش بینی در این مدل ها نشان دهنده یک مشکل است قلبی عروقی در افراد.

این مشکل می تواند به دلیل کمبود ویتامین B یا پروتئین باشد یا می تواند نشان دهنده استرس و اضطراب زیادی در زندگی فرد و فشار بر قلب او باشد. البته این را نمی توان با قاطعیت پذیرفت ، بنابراین اگر جوش روی بینی خود می بینید نگران نباشید زیرا دلایل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند باعث ایجاد جوش در بینی شما شود.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم جوش روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آن باشید.

آکنه ولگاریس

آکنه ولگاریس ، روزاسه و شباهت ها و تفاوت های آنها

آکنه ولگاریس می تواند ایجاد شود سر سیاه یا سر سفید دیده شدن. گاهی اوقات به عنوان کیست دیده می شوند. علاوه بر بینی ، ممکن است آکنه ولگاریس را در سایر نواحی پوست خود نیز مشاهده کنید.

نوسانات هورمونی ، سابقه خانوادگی و سطح استرس می تواند منجر به ابتلا به پوستی در پوست شود.

برای درمان آکنه مبتذل می توانید از داروهای خانگی استفاده کنید. اما اگر آکنه شدید است ، بهتر است برای درمان مناسب و استفاده از داروهای پاک کننده قوی با متخصص مشورت کنید.

روزاسه بیشتر یک نوع روزاسه است تا جوش ، باعث قرمزی پوست و جوش های سفید یا زرد کوچک می شود که اغلب از بینی شروع شده و تا گونه ها ادامه می یابد اما در سراسر صورت گسترش نمی یابد.

روزاسه معمولاً توسط عواملی مانند سابقه خانوادگی ، پوست روشن ، نقص ایمنی باسیلوس ، هلیکوباکتر پیلوری ، کمبود پروتئین که به طور طبیعی از پوست محافظت می کند و غیره ایجاد می شود.


آکنه روزاسه

بر خلاف vulgaris ، رزاسه آکنه تا به امروز به عنوان داروهای خانگی شناخته شده است او مسئول نبود و برای درمان باید به پزشک مراجعه کنید.

متخصص با در نظر گرفتن علت جوش های بینی داروهایی را تجویز می کند که بر علت بثورات تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال ، آنتی بیوتیک ها برای درمان التهاب آکنه ، بریمونیدین ها برای کاهش قرمزی و تورم پوست ، مترونیدازول اسید ، ایزوترتینوئین اسید لاکتیک و همچنین ممکن است درمان های مکمل مانند ماساژ ، لیزر درمانی ، میکرودرم ابریژن و غیره را پیشنهاد دهد.

اغلب به دلیل شباهت های ظاهری ، تعیین نوع جوش های آکنه دشوار است ، اما پزشک می تواند مواردی مانند برآمدگی های پر از چرک ، کیست ، جوش های سرسیاه یا سفید ، نبض ها و سایر علائم بالینی مرتبط با آن را بررسی کند. آکنه می تواند علت آکنه را بهتر تشخیص دهد.


علائم جوش ها چیست؟

علائم جوش ها چیست؟

مهم است بدانید علائم جوش روی بینی برای درمان آن چیست ، اما باید توجه داشته باشید که اکثر جوش هایی که در داخل بینی ایجاد می شوند و دردناک هستند برای درمان آنها به کمک متخصص نیاز دارند.

علائمی که نشان می دهد آبریزش بینی نیاز به درمان پزشکی و تخصصی دارد عبارتند از:

مشکلات بینایی و دو بینی ، سرگیجه ، التهاب قرمز دردناک همراه با تب ، حواس پرتی و عدم تمرکز ، تب ، عدم تقارن مردمک دو چشم.

بنابراین ، اگر بینی شما دارای یک یا چند مورد از این علائم است ، فوراً به متخصص مراجعه کنید تا آن را درمان کند.

گرفتگی بینی:

در نواحی عمیق بینی ، موها می توانند شکل بگیرند زیرا می توانند تبدیل شوند سلولیت بینی و خطرات ناشی از آن باید فوراً مقابله شود. اگر سلولیت بینی دارید ، نیاز به دوره دارید ده روز استفاده از آنتی بیوتیک و برای استراحت آن استراحت کنید.

همچنین می توانید از مسکن ها برای تسکین درد در این مدت استفاده کنید.

لوپوس:

لوپوس:

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی توانایی تشخیص و حمله به بافت های سالم بدن را از دست می دهد و گاهی اوقات لوپوس می تواند منجر به زخم های داخل بینی شود.

در برخی موارد ، بثورات عفونی داخل بینی می تواند منجر به ترومبوز حفره سینوس شود که می تواند به دلیل آبریزش بینی باشد و علائمی که نشان دهنده لخته شدن خون در آن ناحیه است عبارتند از:

تورم چشم ، تب ، سردرد ، سرگیجه ، خواب آلودگی ، تغییر شکل مردمک و غیره.

به همین دلیل مهم است که بدانیم جوش های روی بینی نشانه چیست.


ترس از چرک روی بینی

ترس از چرک روی بینی

آکنه می تواند تمام قسمت های بدن را در طول زندگی تحت تاثیر قرار دهد. جلوه های زیبایی این جوش ها زمانی است که روی صورت ما ظاهر می شوند. اگرچه اکثر این التهابات موقت و خود به خود ناپدید می شوند.

ما باید آن را بیان کنیم فشار دادن جوش ها این کار اصلا کار درستی نیست و حتی می تواند باکتری ها و عفونت ها را به مناطق عمیق تر پوست و حتی در جریان خون منتقل کند که می تواند بسیار خطرناک باشد. همه به دلیل آن 11 تا 30 سال آکنه دارند حساسیت و حساسیت بیش از حد بینی و.

منافذ بزرگ بینی باعث تجمع چربی ، باکتری و سلول های مرده پوست در این مناطق می شود.

وقتی باکتری ها و چربی ها به عمق پوست و فولیکول های مو نفوذ کرده و شروع به پخش منظم می کنند ، بسیار دردناک می شود. بدن دارای کیست برای جلوگیری از انتشار چرک و باکتری در اطراف آن است پوشش می دهد. به همین دلایل لازم است بدانید علائم جوش های روی بینی چیست تا بتوانید آنها را به درستی و درست درمان کنید.

راههای جلوگیری از بازگشت جوش ها

راه های جلوگیری از تکرار جوش ها به شرح زیر است:

بهتر است صورت خود را روی آن بگذارید دو بار در روز بشویید و مرتباً پوست خود را از مواد زائد و روغن ها تمیز کنید. به طور مرتب از لایه بردارها استفاده کنید. این مواد از تشکیل لکه های سفید جلوگیری کرده و سلول های مرده را تمیز می کند. دو یا سه بار در هفته از اسکراب بسیار ملایم استفاده کنید.

از جانب مرطوب کننده های بدون روغن برای جلوگیری از پر شدن منافذ پوست با این چربی ها و ایجاد جوش استفاده کنید. از آرایش غلیظ و حجیم اجتناب کنید زیرا این لوازم آرایشی از تنفس پوست جلوگیری کرده و خطر ایجاد جوش را افزایش می دهد.

بهتر است قبل از شستن دست ها از لمس بیش از حد صورت خودداری کنید تا باکتری های کمتری به سطح پوست صورت منتقل شوند.


مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

مهمترین علل احتقان بینی را مشخص کنید

عوامل زیادی باعث ایجاد جوش می شوند و برای درمان آنها باید بدانیم علائم جوش های روی بینی چیست.

مهمترین عوامل عبارتند از:

دیابت و کاهش سیستم ایمنی بدن:یکی از علل ایجاد جوش و آکنه سیستم ایمنی ضعیف در مواجهه با میکروب ها. یکی از دلایل می تواند دیابت یا بیماری های سیستم ایمنی بدن باشد.

باکتری های پوستباکتری های پوستی با منافذ باز پوست چربی و سلولهای مرده پوست اضافه شده است آنها می توانند باعث ایجاد جوش در آن ناحیه شوند.

تغییرات هورمونی: یکی دیگر از علل ایجاد جوش به ویژه در زنان و نوجوانان تغییرات هورمونی و.

مشکلات گوارشیمشکلات گوارشی یکی دیگر از عواملی است که باعث ایجاد جوش در نوک بینی می شود.

وستیبولیت بینی: این بیماری به عنوان فولیکولیت و به شکل نیز شناخته می شود برجستگی های سفید یا قرمز در ابتدای ورودی های دوتایی دیده می شود که می تواند با التهاب و قرمزی همراه باشد. باکتری های استراتوکوک که عامل اصلی ایجاد قارچ پوستی هستند باعث ایجاد دهلیز و جوش می شوند.

این مشکل می تواند ناشی از جویدن ناخن ، سوراخ شدن بینی و گرفتن بیش از حد آن باشد.

سلولیت بینیعفونت شدید بینی نشان دهنده وجود باکتری های استاف و استرپتوکوکوس اورئوس و علائمی مانند شدت رنگ پریدگی پوست ، تورم و التهاب در آن منطقه به دلیل مقاومت بالای این باکتری در برابر آنتی بیوتیک ها ، اگر وارد جریان خون شود ، حتی می تواند زندگی فرد را تهدید کند.

موهای زیر جلدی بینیگاهی جوش ها نتیجه رشد هستند موهای اضافی که در زیر پوست می ماند و منجر به تورم و قرمزی در آن ناحیه می شود. این معمولاً پس از تراشیدن بینی اتفاق می افتد.


چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

چگونه می توان این جوش ها را از بین برد؟

اگر به دنبال راه حل های گیاهی برای از بین بردن این جوش های مزاحم هستید ، می توانم به شما پیشنهاد کنم از موارد زیر استفاده کنید:

روغن درخت چای:

روغن درخت چای (اصالتاً از استرالیا) به طور علمی ثابت شده است که دارای خواص است ضد باکتری بالا می توان از آن برای درمان جوش و آکنه که ریشه باکتریایی دارند استفاده کرد. علاوه بر این درمان تبخال و شوره سر همچنین می تواند مفید باشد.

بخور صورت:

بخور صورت:

معمولاً گفته می شود که منافذ پوست با بخور باز می شوند ، در حالی که منافذ پوست ماهیچه ای ندارند که بتواند منقبض و منبسط شود. با این حال، حرارت بخار این می تواند سلول های مرده پوست یا هر عامل دیگری که در منافذ پوست یافت می شود را تضعیف کند.

داروها:

داروها:

درمان های شیمیایی نیز برای از بین بردن جوش و آکنه استفاده می شود که باید تحت نظر متخصص پوست استفاده شود. به طور معمول ، داروهای مورد استفاده برای این مشکل شامل موارد زیر است:

بنزوئیل پراکسیدها: این ماده به از بین بردن باکتری ها کمک می کند ، تورم ناشی از آکنه را از بین می برد و منافذ پوست را تمیز می کند.

اسید سالیسیلیک: این ماده از ایجاد لکه های سفید جلوگیری می کند و همچنین منافذ پوست را از بین می برد.

گوگردگوگرد به کنترل چربی پوست کمک می کند ، که یکی از مهمترین عوامل ایجاد آکنه و جوش است.

قبل از استفاده از هر نوع درمانی ، همانطور که قبلاً گفتیم ، ابتدا باید بفهمید که جوش روی بینی چیست و سپس به دنبال درمان باشید.


خلاصه پیشنهادات

  1. عوامل زیادی بر ظاهر جوش های صورت بویژه بینی تأثیر می گذارد و آگاهی از آنها روی درمان و راه های جلوگیری از عود این ضایعات تأثیر می گذارد.
  2. با آگاهی از علت ایجاد جوش روی بینی و حتی جوش های بینی و کنار بینی ، باید از روش های درمانی مختلف استفاده کنید.
  3. از داروهای خانگی می توان برای جوش های سطحی و روزانه استفاده کرد ، اما اگر همزمان با آکنه علائم غیرطبیعی در بدن مشاهده کردید ، باید به متخصص مراجعه کنید.
  4. در دوران بلوغ ، به دلیل تغییرات هورمونی در بدن ، میزان چربی تولید شده توسط پوست افزایش می یابد و این دلیل اصلی ایجاد جوش در دوران بلوغ است.
  5. تحت هیچ شرایطی نباید آنها را فشار دهید تا جوش و آکنه صورت از بین برود زیرا می تواند منجر به گسترش عفونت به لایه های عمیق پوست شود.

دیدگاهتان را بنویسید