نقش استرس در شیوع و ترویج بیشتر بیماری عروق کرونر قلب


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری کرونر قلب از دهه 1960 به عنوان یک عامل بیماری زای انسان شناخته شده است. ویروس کرونا انسان و بسیاری از مهره داران را مبتلا می کند. در انسان ، این بیماری عمدتا با عفونت های تنفسی یا گوارشی همراه است ، اما علائم از سرماخوردگی معمولی تا عفونت های شدید تنفسی تحتانی مانند ذات الریه را شامل می شود.

طیف وسیعی از ویروس های کرونا در خفاش ها یافت می شود که می توانند نقش مهمی در تکامل ویروس ها با توالی ویروس آلفا ایفا کنند. با این حال ، گونه های جانوری دیگر نیز می توانند به عنوان میزبان خدمت کنند.

خستگی

همه افراد به طرق مختلف استرس را احساس می کنند و به طرق مختلف به آن واکنش نشان می دهند. میزان استرس شما و نحوه واکنش شما به آن می تواند طیف وسیعی از مشکلات سلامتی را به دنبال داشته باشد ، به همین دلیل است که آنچه در هنگام استرس انجام می دهید می تواند بسیار مهم باشد.

بیماری عروق کرونر قلب یک بیماری ناشناخته است که هیچ پاسخی برای کنترل آن در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و این باعث ایجاد نوعی ترس در بین مردم سراسر جهان می شود.

علم پزشکی هنوز نتوانسته است درمان مناسبی برای این بیماری پیدا کند. رسانه ها و پزشکان دائماً تأکید می کنند که ما باید از حضور در جلسات عمومی اجتناب کنیم ، مراقب باشیم ، بهداشت شخصی را رعایت کنیم و در خانه بمانیم. همه اینها ترس بیشتری ایجاد می کند.

داشتن آرامش روحی و درونی برای مقابله با این بیماری نیازمند انسجام اجتماعی است ، اما متأسفانه در کشور ما ، ایران ، این همبستگی بین خود مردم و بین مردم و دولت وجود ندارد. برخی از اینها گران هستند ، مردم نمی توانند از داروخانه ها ماسک و ضدعفونی کننده تهیه کنند و این باعث استرس در افراد می شود و سیستم ایمنی بدن را به شدت کاهش می دهد و ایمنی پایین باعث بیماری می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن با تغذیه ضد تاج

چهل

مردم نه به دلیل شیوع ویروس در سراسر جهان ، بلکه به دلیل ترس از ناشناخته ها می ترسند.

بیماران مبتلا به ویروس آنفولانزا به طور کلی حدود یک روز قبل از شروع علائم آلوده می شوند و ظرف پنج روز دیگر آلوده می شوند ، اما بیماران در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا نمی دانند بدنشان چه زمانی آلوده می شود یا چه مدت آلوده می مانند.

دولت ها سعی کرده اند از ازدحام جمعیت برای کنترل ویروس جلوگیری کنند. در تمام شهرها قرنطینه اعلام شد. قرنطینه کردن شهرهای بزرگ برای بسیاری از افراد چشم انداز ترسناکی است و واقعیت این است که در دنیای امروز این امکان وجود ندارد.

چینی ها بیمارستان های بزرگی برای قرنطینه افرادی که مشکوک به آلوده شدن یا در معرض ویروس قرار گرفتن ، ساخته اند که باعث ترس مردم در مورد این بیماری شده است.

واقعیت این است که کروناویروس بسیار مسری نیست و فقط نقاط ضعیف یا ایمنی سیستم ایمنی بدن را هدف قرار می دهد ، درست مانند سایر ویروس های عفونی.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد که در حالی که میزان انتقال بیماری کووید 19 بالا است ، میزان مرگ و میر کمتری دارد.

از افرادی که تست کرونای جدید در سراسر جهان مثبت بود ، نزدیک به 80 درصد علائم لازم برای بستری شدن را نشان ندادند. به عبارت دیگر ، نیازی به وحشت نیست.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در زمینه بیماریهای دیگر کمک می کند. در حال حاضر میزان مرگ و میر کرونا در جهان 2 درصد است. هنوز مشخص نیست که این ویروس چقدر مسری است ، اما تخمین زده می شود که علائم cdc2 تا 14 روز پس از تماس ظاهر می شود و عمدتا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود.

علائم ویروس شامل تب ، سرفه و تنگی نفس است. مانند بسیاری از بیماری های دیگر ، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض خطر هستند.

پیامدهای روانی

صحبت با 5 نفر در مورد این بیماری پاسخ های متنوعی خواهد داد ، برخی در حال سفارش ماسک صورت و جمع آوری آب هستند ، برخی در حال رفتن به مکان دیگری هستند و برخی هنوز در مورد این ویروس چیزی نشنیده اند.

گذشته از این موارد ، بخشی از مشکل این است که انسانها در ارزیابی خطر چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ ، مردم از احساسات خود برای ارزیابی خطرات استفاده می کنند نه تجزیه و تحلیل و منطق.

کنترل استرس

برای اینکه مردم کمی مضطرب شوند ، بهتر است اطلاعات را از منابع معتبر بدست آورند و به حقایق فکر کنند. دست ها را باید حداقل 20 ثانیه با آب و صابون شستشو دهید یا از ضدعفونی کننده دست یا الکل حاوی حداقل 60٪ الکل ، قبل از غذا خوردن و بعد از لمس بینی ، سرفه یا عطسه با دستمال یا دستمال استفاده کنید. داخل آرنج

از تماس پارچه با چشم ، بینی و دهان خودداری کنید زیرا ویروس از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود. اگر شخصی در خانه بماند ، ممکن است ویروس نداشته باشد ، اما مقامات توصیه می کنند که چنین افرادی در خانه بمانند و در صورت مشکوک بودن به کروناویروس ، با کلینیک محلی تماس بگیرند تا سطوح تمیز بماند.

از اسپری ها یا دستمال های ضدعفونی کننده بر روی سطوح لمسی مانند کلیدهای روشنایی ، میزهای پیشخوان ، تلفن ها و غیره استفاده کنید. و از افراد بیمار دوری کنید

خطرات ناشی از استرس در بیماری عروق کرونر

محققان دریافتند برخی از افراد ممکن است برای اولین بار در طول بیماری فراگیر مشکلات روانی را تجربه کنند و در تنظیم افسردگی و اضطراب دچار مشکل شوند.

برخی از شرایط بهداشت روانی موجود ممکن است بدتر شوند تحقیقات نشان می دهد افرادی که به ویژه مستعد استرس و اضطراب هستند بیشتر در معرض خطر هستند. اضطراب شدید همچنین می تواند مصرف مواد را افزایش دهد. با افزایش سطح استرس ، افرادی که در حال بهبودی هستند بیشتر عود بیماری می کنند.

ورزش ، خواب کافی و رژیم غذایی

این همیشه توصیه خوبی است و در موارد عدم اطمینان به آن اشاره می شود. شواهد زیادی وجود دارد که ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال ، یک مطالعه علمی نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک از علائم اضطراب جلوگیری می کند.

تحقیقات نشان می دهد که پیاده روی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. همچنین استفاده از رژیم غذایی سبک می تواند استرس افراد را کاهش دهد.

تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی سبک غنی از میوه ها و سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی به کنترل بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. افرادی که خوب استراحت می کنند در مبارزه با ویروس ها و خلاص شدن از آنها نیز موفق تر هستند.

غذاهای مناسب دوران کروناویروس

دیدگاهتان را بنویسید