نهادهای انقلاب باید حرکتی را شروع کنند تا کارها را به مردم بسپارند


به گزارش خبرنگار مهر، محمد محبر معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (یکشنبه) در ششمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت با اشاره به نقش مهم نهادهای انقلاب اسلامی در رشد اقتصادی کشور گفت: و فرازها: البته نهادهای انقلاب اسلامی هم در گذشته نقش داشتند، خوب عمل کردند، اما امروز روند منظمی پیدا کرده و در کشور الگو شده اند.
معاون اول رئیس جمهور قدرت ریسک پذیری، تصمیم گیری، اعتماد به نفس و سخت گیری را از جمله ویژگی های مدیران برخاسته از نهادهای انقلابی برشمرد و گفت: در بدنه این مجموعه ها نیروهای تحصیل کرده، ارزشی، آگاه، مدیریتی و موثر وجود دارند. شکل گرفتند و در میان اخلاص، صداقت و برادری در میان آنان حکمفرما شد.
وی با اشاره به ششمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت، خاطرنشان کرد: چنین فرآیندی در هشتاد کشور جهان راه اندازی شده است چرا که تأثیرات بسیار مهمی دارد و امکان مقایسه عملکرد خود دستگاه ها و مقایسه عملکرد دستگاه ها را فراهم می کند. دستگاه های مشابه
این مخبر در ادامه با بیان اینکه امروز کشور از نظر شاخص ها رو به بهبود است، اظهار داشت: امروز شاهد بهبود تورم، پایه پولی، نقدینگی، سرمایه گذاری و عدم تعادل دارایی های دولت و بانک ها هستیم و دیپلماسی کشور نیز به یک درجه رسیده است. بسیار خوب به این صورت که در سفر اخیرم به روسیه برای شرکت در مجمع اقتصادی خزر، هر پیشنهادی که جمهوری اسلامی در زمینه قراردادها، پیمان‌های پولی و سرمایه‌گذاری مطرح می‌کرد، مورد استقبال مقامات کشورهای شرکت‌کننده قرار گرفت.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مشکلات بخش خصوصی در کشور گفت: دو موضوع اصلی در اصل 44 قانون اساسی وجود دارد که یکی تأسیس و دیگری تفویض اختیار است که اولین مورد تقریباً به فراموشی سپرده شده است. و دومی هم. درست انجام نشده است.
وی با تاکید بر اینکه حل مشکلات کشور تنها توسط دولت و با اعتبارات دولتی امکان پذیر نیست، افزود: نهادهای انقلاب اسلامی می توانند با استفاده از ظرفیت مردم در کشور سرمایه گذاری کنند و این مهم با کمک دولت میسر است. نهادهای انقلابی، زیرا این نهادها به مردم اعتماد دارند.
مخبر با یادآوری اینکه در دولت های گذشته نهادهای انقلاب اسلامی همواره یار و یاور دولت های فعلی بودند، گفت: امروز در دولت سیزدهم رئیس جمهور نگاه ویژه ای به این نهادها دارد و انتظار داریم این نهادها و آنها شرکت های تابعه و موسسات برای خود رسالت مهمی بر عهده دارند که گام های بلندتر و مهم تری را در زمینه های اقتصادی در نظر گرفته و بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید