نه دلیل احتمالی برای اینکه نمی توانید وزن خود را کاهش دهید


905 9 دلیل برای کاهش وزن

برای برخی افراد ، کاهش وزن بسیار ساده است – آنها فقط باید نوشابه ها و شیرینی ها را حذف کرده و به طور منظم به ورزشگاه بروند. برای دیگران ، به ویژه افرادی که دارای اختلال مزمن هستند ، با وجود انجام همه کارها ، کاهش وزن همچنان مبهم است و افزایش وزن به راحتی اتفاق می افتد.

افزایش وزن و مقاومت در برابر کاهش وزن از علائم بسیار شایع در افراد مبتلا به اختلالات مزمن بهداشتی است. برخلاف تصور عموم ، ناتوانی در کاهش وزن یا حفظ آن نشانه نقص شخصیت نیست ، بلکه به جای نقص در سلامت متابولیک ، ایمنی یا عصبی شما است.

رسوایی چربی از نظر فرهنگی ، به ویژه علیه زنان ، پذیرفته شده است. حقیقت این است که افراد دارای اضافه وزن و چاق ممکن است برخی از سالم ترین رژیم ها و شیوه های زندگی را داشته باشند. آنها باید: اگر جرات می کنند “معمولی” غذا بخورند ، به سرعت کنترل خود را از دست می دهند.

اگر نمی توانید وزن خود را کاهش دهید یا به طرز مرموزی به راحتی آن را افزایش داده اید ، به تحقیر خود بپردازید ، در نظر بگیرید که آیا هر یک از علل زمینه ای زیر ممکن است در مورد شما صدق کند.

نه دلیل احتمالی برای اینکه نمی توانید وزن خود را کاهش دهید ، هیچ کدام به دلیل تنبلی یا بی انضباطی نیست

1 شما یک جانباز رژیم غذایی مادام العمر هستید. صنعت رژیم غذایی چند میلیارد دلاری همراه با استانداردهای تصویری غیر واقعی بدن ، رژیم غذایی محدود شده در کالری را به یک شیوه زندگی تبدیل کرده است. در دوران جوانی عالی عمل می کند ، اما با افزایش سن متابولیسم بدن شما به دلیل قحطی مداوم خسته می شود.

بدن انسان با کاهش متابولیسم و ​​افزایش هورمونهای ذخیره چربی به قحطی پاسخ می دهد. در نتیجه ، هر رژیم غذایی کم کالری می تواند شما را از قبل از شروع مجدد کالری عادی کمی چاق تر کند. این توضیح می دهد که چرا رژیم های غذایی چنین موفقیت طولانی مدت کمی دارند.

این پدیده در مطالعه ای که بر روی شرکت کنندگان در آن انجام شد ، به طرز بسیار احساسی نشان داده شد بزرگترین بازنده برنامه های تلوزیونی حقیقی. شش سال پس از حضور در نمایشگاه ، محققان دریافتند که آنها روزانه 800 کالری کمتر می سوزانند و اکثر آنها به وزن قبل از نمایش بازگشتند و فقط برای جلوگیری از افزایش وزن ، باید کمتر از 400-800 کالری در روز بخورند. به

2. هورمون های گرسنگی شما از کنترل خارج شده است

برعکس ، اگر شما به طور منظم مقدار زیادی شکر و شیرینی های فرآوری شده و کربوهیدرات (نان ، ماکارونی ، برنج سفید و غیره) بخورید ، احتمالاً مقاومت به لپتین و عملکرد هورمون گرسنگی تحریف شده دارید که باعث هوس و گرسنگی مداوم می شود. به حداقل رساندن یا حذف کربوهیدرات های فرآوری شده و ورزش منظم به بهبود حساسیت به لپتین کمک می کند تا سیگنال های گرسنگی و چربی سوزی به حالت عادی بازگردد.

3. تیروئید شما خوب کار نمی کند

یکی از شایع ترین علل افزایش وزن و مقاومت در برابر کاهش وزن ، کم کاری تیروئید یا فعالیت کم تیروئید است. و شایع ترین علت آن هاشیموتو است ، یک بیماری خود ایمنی که به غده تیروئید حمله کرده و به آن آسیب می رساند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد حتی پس از شروع مصرف داروهای تیروئید وزن خود را کاهش نمی دهند. بررسی علل زمینه ای کم کاری تیروئید هاشیموتو برای بهبود سلامت و کاهش وزن بسیار مهم است.

4. شما ملتهب مزمن هستید

التهاب مزمن عملکرد هورمون ها ، متابولیسم و ​​سلامت روده را به گونه ای تغییر می دهد که می تواند ذخیره چربی را تقویت کرده و از سوزاندن چربی جلوگیری کند.

بسیاری از مردم با پیروی از رژیم غذایی ضد التهاب و شیوه زندگی از کاهش وزن آسان لذت می برند. غذاهای غنی از مواد مغذی فاقد محرک های التهابی همچنین درد ، مشکلات روده ، بیماری های خود ایمنی ، فشار خون بالا ، اضطراب افسردگی و سایر مشکلات سلامتی را کنترل می کنند.

5- شما دچار آسیب مغزی شده اید یا عملکرد مغز را مختل کرده اید

بسیاری از افرادی که از ضربه مغزی و آسیب مغزی رنج می برند متوجه می شوند که بعد از آسیب ناگهان وزن خود را افزایش می دهند و قادر به کاهش آن نیستند. صدمات مغزی باعث التهاب در مغز می شود ، که نه تنها می تواند بر عملکرد مغز تأثیر بگذارد ، بلکه عملکرد متابولیک ، هورمونی و ایمنی را نیز مختل می کند به نحوی که باعث افزایش وزن و جلوگیری از سوزاندن چربی می شود. قربانیان آسیب مغزی همچنین اغلب با خستگی ، عدم تحمل ورزش ، افسردگی و سایر علائم که با سوزاندن مناسب و ذخیره چربی تداخل دارند دست و پنجه نرم می کنند.

۶- بیماری کپک دارید

بیماری کپک به طور فزاینده ای به عنوان عامل زمینه ای بسیاری از بیماری ها و علائم بهداشتی از جمله افزایش وزن و مقاومت در برابر کاهش وزن شناخته می شود. تقریباً یک چهارم جمعیت ایالات متحده مستعد ابتلا به بیماری کپک هستند. سمیت مایکوتوکسین ها ، محصولات جانبی کپک ها ، می تواند تأثیر جدی بر سلامت متابولیک ، ایمنی و عصبی داشته باشد و منجر به افزایش وزن بدون دلیل و مقاومت در برابر کاهش وزن شود. این نه تنها به قالب سیاه مخوف اشاره می کند ، بلکه به انواع متداول ترین کپک ها ناشی از نشت و آسیب آب در ساختمانها اشاره می کند.

7. شما با میکروبیوم روده چاق متولد شده اید

تحقیقات بر روی میکروبیوم روده ، تریلیون باکتری روده ما ، نشان می دهد که آنها تقریباً بر همه جنبه های سلامتی ما تأثیر می گذارند ، از جمله اینکه آیا احتمال لاغری یا سنگینی ما بیشتر است.

مطالعات روی موش ها و انسان ها نشان داده است که افراد چاق تلقیح شده با باکتری روده از افراد لاغر به سرعت و به راحتی وزن خود را کاهش می دهند.

عواملی که بر روی “امضای” میکروبیوم روده تأثیر می گذارد و چاقی را افزایش می دهد شامل زایمان با سزارین ، تغذیه با شیر خشک در مقابل شیردهی و استفاده مکرر از آنتی بیوتیک ها در دوران نوزادی است.

8. شما قربانی سوء استفاده جنسی یا تجاوز جنسی در دوران کودکی هستید یا دارای اختلال استرس پس از سانحه هستید

پس از بیش از دو دهه تلاش برای فهمیدن اینکه چرا بیشتر افراد چاق وزن خود را از دست دادند ، یک محقق چاقی به یک کشف تصادفی دست یافت: اکثر افراد مورد مطالعه در مدت کوتاهی قبل از شروع افزایش وزن مورد سوء استفاده جنسی در کودکان یا تجاوز جنسی قرار گرفته بودند. به این می تواند PTSD پیچیده و پیدایش اعتیاد به غذا را برای مقابله با آن راهنمایی کند.

به طور مشابه ، محققان رابطه ای بین اعتیاد به غذا و اختلال استرس پس از سانحه در زنان پیدا کردند.

9. شما دارای اختلال مغزی هستید که اعتیاد به غذا و اختلال خوردن را افزایش می دهد

برای بسیاری از افرادی که مشکل وزن دارند ، غذا منبعی برای رفتارهای اعتیادآور عذاب آور است که می تواند به اختلالات خوردن تبدیل شود. به طور فزاینده ای در حال کشف است که اعتیاد و اختلالات خوردن با اختلالات مغزی مانند ADHD مرتبط است. عملکرد عصبی مخدوش باعث ایجاد الگوهای فکری وسواسی می شود که زمینه را برای اعتیاد و اختلالات خوردن فراهم می کند.

به دنبال علت اصلی افزایش وزن و مقاومت در برابر کاهش وزن برای ایجاد دلسوزی به خود باشید

امیدوارم این مقاله به شما در درک برخی از عوامل موثر در مبارزه مزمن با افزایش وزن و مقاومت در برابر کاهش وزن کمک کند. جامعه ما از ما می خواهد که از طریق تبلیغات بی وقفه به خوردن غذاها و نوشیدنی های شیرین بپردازیم ، زیرا صنعت رژیم غذایی چند میلیارد دلاری است و ایده آل های غیرممکن بدن پاپ ارزش انسان را با لاغری ارزیابی می کند.

نتیجه این می شود که میلیون ها نفر ، که بیشتر آنها زن هستند ، شرم چاق جامعه را درونی می کنند و شرم و نفرت از خود را در مورد غذا و بدن خود هنگامی ایجاد می کنند که بیماری واقعی در جامعه است و نه در فرد.

بدن یک ماشین معجزه گر است که در خدمت دائمی به ما کار می کند. شما می توانید زندگی و غذا خوردن را به گونه ای بیاموزید که صرف نظر از اندازه شما به سلامتی و عملکرد شما احترام بگذارد. از من بپرسید چگونه می توانم به شما کمک کنم.

دیدگاهتان را بنویسید