نوجوانانی که در نتیجه عادات پرخطر گوش دادن در معرض خطر کم شنوایی هستند


بر اساس تحقیقات اخیر سازمان بهداشت جهانی، مشخص شده است که موارد مشکلات شنوایی در افراد افزایش یافته است. آسیب پذیرترین بخش جامعه، جوانانی هستند که به دلیل شیوه های ناایمن گوش دادن در معرض خطر کم شنوایی هستند. زیرا این نسل ترجیح می دهد از انواع مختلفی از دستگاه ها استفاده کند که ممکن است در دراز مدت چندان مفید و ایمن نباشند.

به دلیل عادات خطرناک گوش دادن، جوانان در معرض خطر کم شنوایی هستند

آمارها پیش بینی می کند که حدود 430 نفر در دو سال آینده از کم شنوایی ناتوان کننده رنج خواهند برد. پیش بینی می شود این رقم تا پایان سال 2050 به 700 میلیون افزایش یابد.

نوجوانانی که در نتیجه عادات پرخطر گوش دادن در معرض خطر کم شنوایی هستند

این احتمالاً به دلیل اتکا به انواع مختلف دستگاه های گوش دادن شخصی است. در واقع، استفاده از گوشی‌های هوشمند و هدفون، از جمله شرکت در کنسرت‌های سرگرمی با صدای بلند، احتمالاً اثرات بسیار مضری دارد، زیرا این سطوح نویز عموماً از حد مجاز گوش دادن ایمن فراتر می‌روند.

اکثر جوانان به شدت در معرض این خطر هستند. درصد به 48 درصد می رسد. نیاز به اجرای سیاستی وجود دارد که در گسترش آگاهی در بین مردم کمک کننده باشد تا آنها نسبت به موسیقی که گوش می دهند آگاه شوند.

تحقیق در این مورد چه می گوید؟

محققان بر این باورند که این مشکل با کمک ادبیات مربوطه به راحتی قابل درک است و از این رو متعهد به مطالعه انواع مقالات پژوهشی به زبان های مختلف شدند. سطح صدا و مدت زمان قرار گرفتن در معرض در بین افراد 12 تا 35 ساله به احتمال زیاد بالا است.

این نوع قرار گرفتن در معرض قطعا برای گوش سالم نیست. احتمالاً به همین دلیل است که به دلایل غیر قابل توضیح احتمال آسیب دائمی شنوایی افزایش می یابد.

پس از تجزیه و تحلیل همه داده ها، برآوردهای جهانی نشان می دهد که سالانه 1.35 میلیون نفر قربانی این مشکل می شوند. اگر فوراً از مدت زمان و شدت موسیقی کاسته نشود، این عدد چند برابر می شود.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵دیابت و کم شنوایی اغلب با هم وجود دارند

🔵شنوایی ممکن است در اثر شیمی درمانی آسیب ببیند

چگونه شیوه های گوش دادن ایمن را کشف کنیم؟

قرار گرفتن در معرض صداهای بسیار بلند برای مدتی نه تنها فرد را خسته می کند، بلکه می تواند به کاهش موقت شنوایی نیز منجر شود.

اگر مردم در کنسرت های با صدای بلند شرکت کنند یا 24/7 به موسیقی گوش دهند، همیشه این اتفاق می افتد. اما نیاز به توسعه یک تمرین گوش دادن ایمن وجود دارد تا بتوان با تأکید ویژه بر ایمنی گوش، تعادلی بین سرگرمی و سلامتی به دست آورد. تنها با کمک سلول های موی حلزون می توان صدای صحیح را برای مدت زمان مشخصی شنید.

این تکنیکی است که به سلول‌های گوش کمک می‌کند پس از قرار گرفتن منظم در معرض صدای بلند آرام شوند. برای جلوگیری از آسیب دائمی به این ساختارها در گوش مفید است. اما حتی با استفاده از این روش، مشخص نخواهد شد که سطح ایمن صدایی که باید شنیده شود و برای چه مدت زمانی است.

شدت و مدت زمان باید چیزی کمتر از 3 دسی بل باشد تا تأثیر منفی بر سلامتی نداشته باشد. این سطح توسط گروه کاری ایمن استرالیا تعیین شده است، که برای مدت طولانی در این زمینه کار کرده است.

نتیجه

این وظیفه نسل جوان است که بدانند اگر روی همه این عوامل تمرکز نکنند، قطعاً منجر به از دست دادن دائمی بدن می شود که ممکن است پایدار نباشد. فقط با کمک تکنیک بهتر می توان برای این مدت مزیت بدست آورد. دانشگاه ها و سایر مؤسسات تحقیقاتی توسعه این سطوح را تشویق می کنند تا آگاهی گسترش یابد.

منابع:

🔵WebMD (2005-2022) نسل MP3: در خطر از دست دادن شنوایی؟ (موجود در): https://www.webmd.com/children/features/hearing-loss-mp3s

🔵ساینس دایرکت (n.d.) عادات شخصی استفاده از هدفون، باورهای گوش دادن و تغییرات درک شده در شنوایی در میان نوجوانان (موجود در): https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1976131721000025

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)