نوشیدن قهوه باعث افزایش طول عمر می شود


به گزارش خبرنگار مهر مدیسون بر اساس داده‌های بیش از 171000 شرکت‌کننده در بریتانیا بدون بیماری قلبی یا سرطان، افرادی که هر مقدار قهوه بدون شیرینی می‌نوشند، 16 تا 21 درصد کمتر از افرادی که این کار را نمی‌کنند، در معرض مرگ زودرس هستند.

محققان دانشگاه پزشکی جنوبی در گوانگژو چین دریافته است که حتی افرادی که قهوه خود را با شکر مصرف می کنند فواید سلامتی دارند.

بر اساس یافته ها برای دریافت دوستداران قهوه شیرین که به طور متوسط ​​1.5 تا 3.5 فنجان در روز می نوشند، 29 تا 31 درصد کمتر از افرادی که قهوه نمی نوشند، در طی یک پیگیری هفت ساله جان خود را از دست می دهند.

شرکت کنندگان به طور متوسط ​​هفت سال تحت نظر قرار گرفتند تا ببینند آیا نوشیدن قهوه بر خطر کلی مرگ و همچنین خطر مرگ ناشی از سرطان یا بیماری قلبی تأثیر می گذارد یا خیر.

محققان دریافتند که قهوه شیرین نشده خطر مرگ شرکت کنندگان را بدون توجه به میزان مصرف آنها کاهش می دهد و قهوه شیرین حداکثر سود را با مصرف حدود 2.5 تا 3.5 فنجان در روز دارد.

قهوه شیرین به شرطی مفید است که کمتر از 4 فنجان در روز بنوشید. افرادی که بیش از 4.5 فنجان قهوه شیرین در روز می نوشند، خطر مرگ زودرس را کمی افزایش می دهند.

محققان دریافته اند که قهوه تلخ یا شیرین همیشه خطر مرگ و میر ناشی از دلایل خاصی مانند سرطان یا بیماری قلبی را کاهش می دهد.

نظریه های مختلفی در مورد خواص قهوه وجود دارد.

به گفته محققان، قهوه حاوی نزدیک به 1000 ترکیب گیاهی است که بیشتر آنها هنوز مطالعه نشده اند. قهوه حاوی مواد مغذی مانند ویتامین B، پتاسیم و ریبوفلاوین برای سلامتی ضروری است.

همچنین ثابت شده است که قهوه هوشیاری، حافظه و عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد من متاسفم.

قهوه حاوی اسید است کلروژن که اثر ضد انعقادی در خون دارد. از جانب این کشور به طور بالقوه می تواند از حملات قلبی یا سکته مغزی ناشی از لخته شدن خون جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید