هاکی روی یخ ایران به دسته سه جهان صعود کرد


به گزارش خبرگزاری مهر، غار سجی ضمن تایید این موضوع گفت: چهارشنبه شب در حاشیه دیدار دوستانه تیم های Icebox و M.com که هر دو تیم ملی هاکی روی یخ کشورمان بودند. ، با خبر شدیم که اعضای کنگره جهانی فنلاند تصمیمی گرفته اند که شاید شیرین ترین خبر این ورزش از طرف ورزش های المپیک و زمستانی باشد.

سرمربی تیم نایب قهرمان لیگ دسته چهارم جهان یادآور شد: اعضای کنگره جهانی هاکی روی یخ که در حاشیه جام جهانی با یکدیگر دیدار کردند، بر اساس عملکرد مثبت تیم ملی کشورمان در اولین جام جهانی خود هستند. در قرقیزستان عنوان آنها این تصمیم بزرگ را برای تیم ایران گرفته بودند.

سجی با تبریک این افتخار بزرگ به ورزش دوستان ایران گفت: به این ترتیب اعضای تیم ملی کشورمان در جام جهانی 2023 به میزبانی بوسنی به مصاف تیم های قدرتمندی مانند قرقیزستان و بوسنی خواهند رفت.

وی ادامه داد: هاکی روی یخ ایران برای حمایت از این رویداد بزرگ و این جایگاه ارزشمند نیازمند حمایت همه جانبه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش است تا ورزشکاران واجد شرایط ایرانی بتوانند با تهیه تجهیزات لازم، اردوهای داخلی و خارجی منظمی را تشکیل دهند. همچنین جلسات تدارکاتی با حفظ جایگاه خود در دسته سوم، باید فکر صعود به دسته بعدی را نیز داشته باشند.

اگرچه این یک رویا برای هاکی روی یخ ایران به نظر می رسد، اما با علم به اینکه همت، تلاش، انگیزه و سخت کوشی ورزشکاران این تیم را دارم، قول می دهم با حمایت مناسب این کودکان بتوانند به درستی ایران را به این تیم افتخار کنند. عرصه بین المللی با این ورزش نوظهور در ایران.

دیدگاهتان را بنویسید