هزینه میلیاردی حمل سوخت ضروری به فارسایسنا/پرس مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی فارس گفت: فارس یکی از استان های مصرف کننده فرآورده های نفتی است و بیش از 100 میلیارد تومان برای استخدام یک تانکر نفتکش برای حمل سوخت به فارس هزینه شده است.

اسدالله طاهری شامگاه شنبه 16 آبان ماه در شورای اداری فارس با بیان اینکه در 7 ماه گذشته بیش از 14 میلیارد لیتر بنزین و 12 میلیارد لیتر گازوئیل و نفت در فارس توزیع شده است، گفت: بیش از 30 درصد این سوخت در داخل استان بین کشورها توزیع می شود. در خارج از کشور توزیع می شود و به خارج از مرزها قاچاق می شود.

وی افزود: در 2 ماه گذشته قاچاق سوخت افزایش یافته و به همین دلیل صف های طولانی در پمپ بنزین ها تشکیل شده است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی فارس با تایید این مطلب گفت: حجم سوخت توزیع شده در فارس در 7 ماه منتهی به مهرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد افزایش و حجم سایر سوخت های توزیعی افزایش یافته است. در سال های گذشته این دوره حاکی از رشد 15 درصدی نسبت به سال قبل است.

طاهری هشدار داد: در صورت ادامه این روند ناگزیر به واردات گازوئیل خواهیم بود و عامل اصلی تاثیرگذار بر قاچاق سوخت اختلاف قیمت بسیار زیاد در ایران نسبت به نرخ جهانی و افزایش قیمت ارز است.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی فارس در بخشی از سخنان خود افزود: در یک ماه گذشته بیش از 100 دستگاه اتوبوس در این استان توقیف شد که مسافر نداشتند و فقط برای قاچاق سوخت استفاده می شدند.

وی با بیان اینکه مصیبت بزرگی است که این ثروت ملی توسط تجار سلب می شود، گفت: فارس یکی از استان های مصرف کننده فرآورده های نفتی است و بیش از 100 میلیارد تومان برای استخدام تانکرهای حمل و نقل هزینه می شود. سوخت در فارس.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی فارس با بیان اینکه در توزیع سوخت در استان مشکلات جدی وجود دارد، گفت: بین 6 میلیون لیتر نفت و گاز در استان توزیع و 1.5 تا 2 میلیون لیتر قاچاق است. آمارها از افزایش 50 درصدی کشف سوخت قاچاق حکایت دارد.

انتهای پیام

جادوگران