هنیه از رهبران عرب خواست از ملت و مقاومت فلسطین حمایت کنند


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری شهاب نیوز، اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در پیامی خطاب به سران اتحادیه عرب در نشست الجزایر از رهبران عرب خواست از ملت و ملت حمایت کنند. مقاومت فلسطین
وی ضمن تاکید بر لزوم حمایت رهبران عرب از ملت و مقاومت فلسطین، از آنان خواست تا بیانیه نشست الجزایر مبنی بر وحدت ملی میان گروه های فلسطینی را تایید کنند.
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در این پیام که همزمان با آغاز نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب در الجزایر منتشر شد، تاکید کرد که این نشست در الجزایر مصادف با سالگرد ائتلاف پیروزی مردم این کشور در نبرد استقلال که در آن یک میلیون و 500 هزار الجزایری کشته شدند، دلیل بسیار خوبی برای یادآوری مسئله فلسطین است.
هنیه افزود: فلسطین این روزها زیر پای اشغالگران می سوزد و ما مطمئن هستیم که ملت عرب اعم از رهبران و ملت های آن در کنار ما هستند.
وی افزود: امروز مسئله فلسطین در یکی از حساس ترین و پیچیده ترین مقاطع تاریخ خود قرار دارد، جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت، سرزمین و مقدسات فلسطین در حال افزایش است، مسجد الاقصی با یهودی سازی و زمان و مکان مواجه است. تقسیم، شهرک سازی و مصادره زمین ها و اموال فلسطینی ها در کرانه باختری به طور تصاعدی رشد کرده است، نوار غزه در محاصره خفه کننده ای قرار دارد، اسیران ما در شرایط سختی به سر می برند، و آوارگان داخلی در بدترین شرایط در هر نقطه از کره زمین زندگی می کنند. .
رئیس دفتر سیاسی حماس تصریح کرد: با وجود این همه فشار، مردم فلسطین قیام می کنند و با اشغالگران روبرو می شوند، فلسطینی ها هر روز یک شهید در راه آزادی تقدیم می کنند، در واقع بر حقوق خود در سرزمین، میهن و خود پافشاری می کنند. مکان های مقدس
هنیه در پایان با تاکید بر اینکه مسئله فلسطین باید همچنان موضوع اصلی کشورهای عربی باشد، افزود: از سران عرب حاضر در نشست اتحادیه عرب می خواهیم بیانیه وحدت گروه های فلسطینی در الجزایر را تصویب کرده و آن را به عنوان موضوع درج کنند. بخشی از بیانیه پایانی جلسه آنها
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین بر لزوم موضع گیری رهبران عرب در حمایت از اماکن مقدس اسلامی و مسیحی و همچنین حمایت از اسرای فلسطینی تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید