والیبال دختران رها نمی شود / زنجیره حمایتی پاره نمی شود


به گزارش خبرگزاری مهر، تیم ملی والیبال دختران ایران بامداد چهارشنبه ۲۵ خردادماه پس از کسب مقام هفتمی در مسابقات قهرمانی آسیا به کشور بازگشت.

فریبا محمدیان با اشاره به رویکرد فدراسیون به والیبال بانوان درباره عملکرد تیم جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: نتیجه در روندی که برنامه ریزی کرده ایم مهم است اما باید به هدف بلندمدت فدراسیون رسید. که حداقل در 11 یا 12 دوره در این مسابقات شرکت کرده اند و در تمامی این دوره ها جزو بهترین ها بوده اند، پس گذراندن آنها نیازمند زمان، حوصله و برنامه ریزی طولانی مدت است.

وی با اشاره به برنامه ریزی بلندمدت فدراسیون والیبال افزود: حضور بازیکنان در مسابقات بخشی از یک روند بزرگ است. با آمدن مربی خارجی و انسجامی که بین کادر داخلی و مربی خارجی مان وجود دارد، سعی می کنیم شرایط را با جهش به جلو ببریم. اردوهای این بازیکنان ادامه خواهد داشت، آنها در چند گروه دسته بندی می شوند و در اردوهای سایر رده ها شرکت خواهند کرد. کادر فنی هم به این جمع بزرگ می پیوندد. قصد و راهکار حمایت از توسعه والیبال بانوان است. فدراسیون برای این حمایت هزینه کرده است. جا دارد از ریاست محترم فدراسیون، تمامی اعضای مصمم هیئت رئیسه و تمامی کارشناسان عزیزی که در این زمینه به ما مشاوره می دهند و نقدها و تحلیل های منطقی و منصفانه ای را انجام می دهند تا ما را به جلو ببرند تشکر کنم. امیدوارم این کارشناسان کمک کنند تا این مسیر به سمتی برود که تیم های ما واقعاً از آن حمایت کنند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال در پاسخ به نگرانی از آزادی نونهالان در پایان مسابقات گفت: مسابقات این تیم را تماشا کردیم و با سرمربی بزرگسالان جلسه داشتیم. تعدادی از این بازیکنان تا چند روز دیگر به اردوی تیم های بزرگسالان دعوت می شوند تا زنجیره حمایتی قطع نشود. حتما با خانم شعبانیان جلسه ای خواهیم داشت و طرح مقطعی ایشان را می گیریم. این بازیکنان در استان های خودشان نیز توسط سرمربی تمرین می کنند و اردوهای اینتروال خواهیم داشت تا ببینیم تمرینات انجام شده و نیاز به تمرین خاصی دارند یا خیر.

وی افزود: همچنین جشنواره ها و مسابقات قهرمانی کشوری مختلفی را طراحی کرده ایم که این بازیکنان در قالب تیم های استانی در آن شرکت می کنند. همچنین بخشنامه لیگ را به گونه ای تبلیغ کرده ایم که باشگاه ها موظف به دعوت از این بازیکنان هستند. در حالی که بخش قابل توجهی از مربیانی که در باشگاه های ما هستند، خود مربیان این بازیکنان بودند و دوباره از آنها دعوت می کنند، یعنی این همکاری و مشارکت وجود دارد و بازیکنان از قلم نمی افتند. ما هم این نگرانی را درک می کنیم. این بازیکنان از سرمایه های تیم ملی والیبال بانوان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید