واکنش وزیر خارجه آلمان به حادثه زندان اوین


واکنش وزیر خارجه آلمان به حادثه آتش سوزی زندان اوین و دولت ایران را مسئول جان زندانیان می داند.

به گزارش ایسنا، آنالنا بربوک، وزیر امور خارجه آلمان در واکنش به آتش سوزی شب گذشته در زندان اوین پیامی در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد.

وی در پیام خود نوشت: آتش سوزی زندان اوین ممکن است خاموش شده باشد (اما) توجه ما به زندانیان آنجا و حقوق انسانی آنها متوقف نشده و نخواهد بود.

بوربوک در پیامی دیگر بر اساس ادعاهایی درباره زندانیان اوین نوشت: دولت ایران مسئول جان همه افرادی است که در آنجا زندانی هستند، از جمله بسیاری از زندانیان سیاسی و معترضان. از دیشب سفارت ما در تهران با مسئولین در تماس است.

شب گذشته در بند 6 و 7 زندان اوین محل محبوس مجرمان مالی و اقتصادی بین زندانیان درگیری رخ داد که در پی آن آتش سوزی در یکی از کارگاه های خیاطی این بند رخ داد که در نتیجه چهار نفر دچار آتش سوزی شدند. کشته و تعدادی از زندانیان زخمی شدند.

پس از این اتفاق برخی رسانه های خارجی تلاش کردند وانمود کنند که این اتفاق در سلول های نگهداری زندانیان رخ داده است که واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را نیز در پی داشت.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «ما با فوریت گزارش‌های زندان اوین را دنبال می‌کنیم و به عنوان حافظ منافع خود (در ایران) با سوئیس در تماس هستیم.

پرایس همچنین به ادعای وقوع حادثه آتش سوزی در زندان های زندانیان امنیتی اشاره کرد و افزود: مسئولیت کامل امنیت زندانیان ما بر عهده ایران است که باید هر چه سریعتر آزاد شوند.

همچنین جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا صبح امروز (یکشنبه) در سفر در پاسخ به سوالی درباره حادثه زندان اوین، بار دیگر حمایت خود را از ناآرامی های اخیر در کشورمان اعلام کرد و گفت: برای مردان و زنانی که در ایران) به خیابان ها بیایند.

دیدگاهتان را بنویسید