وحشت چیست؟ درمان تپش قلب عصبی


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های بیماری های مختلف تشخیص را دشوار می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک و متخصص مشورت کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی و حمله عصبی بیماریهایی نیز وجود دارند که می توانند شما را در مورد آن یا تجربه شخصی خود زیر سوال ببرند. در این مقاله هدف ما این است که با بررسی این بیماری ها به شما در تشخیص آن ها کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد در صد مشورت با متخصصان و پزشکان شایسته است. در صورت ابتلا به این بیماری ها می توانید به آن مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق الیسیر برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و تشخیص آنها را دشوار می کند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند دچار حمله قلبی شده است ، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

علائم وحشت یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید در قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست ها

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • او عود کرد
 • تعریق

در حالی که علائم این دو بیماری ، حمله هراس و حمله قلبی ، با هم تداخل دارند ، دانستن نحوه تشخیص می تواند نجات دهنده باشد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است – ترس ناگهانی و غالب شما را فرا می گیرد. این می تواند از هیچ کجا باشد ، یا می تواند ناشی از چیزی باشد که شما را مضطرب کرده است. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد و منجر به سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان متفاوت است. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند که هم شدید است و هم غیر قابل انکار. یا ممکن است “دردی خردکننده احساس کنید که در گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و بازوی پایین سمت چپ ادامه دارد.” همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به خصوص اگر زن هستید – زنان اغلب حالت تهوع ، استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی عموماً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب ملموس تر از علائم گیج شده حمله پانیک است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند تا حدی افزایش یابد که احساس می کنید فیل روی دنده های شما نشسته است ، تنفس دشوارتر می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و در صورت عدم درمان حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است

طبق گزارش ADAA ، علائم حمله پانیک در مردان و زنان متفاوت است. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع را تجربه می کنند که به آن ضربان قلب می گویند و احساس می کنند از کنترل خارج شده اند. حملات پانیک در زنان معمولاً در اثر تزریق زیاد – هنگامی که آنها سریع نفس می کشند و احساس ضعف می کنند – و همچنین احساس گرسنگی ایجاد می شود. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، احتمالاً به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص حمله عصبی انجام دهید

آزمایش و تشخیص دهید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطح تروپونین بالاتر انجام می دهند ، و اگر آنها را پیدا کنند ، به تأیید می رسد که درد قفسه سینه به دلیل حمله قلبی است. من هم الف هستم نوار قلب (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییرات مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و ریتم های غیرطبیعی قلب هستند.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به ویژه اگر قبلاً علائم آن را تجربه نکرده اید. یک فرد می تواند با اندازه گیری چندین عامل ، بین دو حالت تفاوت قائل شود ، از جمله:

ویژگی های درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، اما ویژگی های درد اغلب متفاوت است. در طول حمله وحشت ، درد در قفسه سینه معمولاً شدید یا چاقو است و درد در مرکز قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز می تواند از مرکز قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه های شانه ادامه یابد.

شروع کنید

علائم همچنین می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک یا حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی ، مانند بالا رفتن از پله است.

دوره زمانی

مدت زمان علائم نیز می تواند به تشخیص حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات پانیک در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه می توانند بیشتر طول بکشند.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در شروع حمله قلبی خفیف باشد اما پس از چند دقیقه تشدید شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی به قلب ، که جریان حیاتی خون را قطع می کند ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حملات قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می توانند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است خطر بیماری قلبی را به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) افزایش دهند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب بر اساس فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. این همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند – HRV پایین به این معنی است که قلب شخص دنده را به طور موثری تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان از مطالعات HRV در افرادی که مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس هستند ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV کمتری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

برو دکتر ، حمله وحشت

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، همیشه در صورت شک ، بهتر است بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • بیش از 2 یا 3 دقیقه روی سینه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از قسمت تحتانی بازو یا فک منتشر می شود.

راههای درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شود ، چشم انداز متفاوت خواهد بود. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند که می تواند کیفیت زندگی آنها را به خطر بیاندازد. پزشک شما می تواند با انواع روش ها ، از جمله اصلاح شیوه زندگی ، دارو و مشاوره ، به شما در درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. به دنبال حمله قلبیهمچنین فرد باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلب انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید