وزیر خارجه امارات: عادی سازی روابط با اسرائیل ارزش ریسک دارد


شفقنا- «عبدالله بن زاید» وزیر امور خارجه امارات متحده عربی شب گذشته در سخنانی با اشاره به اینکه به زودی به فلسطین اشغالی می رود، گفت: امارات از روابط روبه رشد خود با اسرائیل راضی است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از القدس العربی، بن زاید که در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی و «یائیر لاپید» وزیر خارجه اسرائیل سخن می گفت، افزود: بدون گفتگوی بین اسرائیل و فلسطینی ها نمی توان از صلح در منطقه حرف زد.

وی ادامه داد: موفقیت روابط امارات و اسرائیل، اسرائیلی ها و فلسطینی ها را نسبت به این چشم انداز ترغیب خواهد کرد که این مسیر ثمره می دهد و نه فقط شایسته سرمایه گذاری است بلکه ارزش ریسک هم دارد.

سال گذشته امارات و اسرائیل به توافقی برای عادی سازی روابط فیمابین دست یافتند و پس از این کشور، بحرین و مغرب و سودان هم با رژیم صهیونیستی روابط خود را عادی کردند.

بن زاید درباره درگیری در یمن نیز مدعی شد که امارات خواهان حل این درگیری است اما نبود اراده و پایبندی از جانب حوثی ها در برابر این موضوع مانع ایجاد می کند.

وزیر خارجه امارات همچنین گفت: «با جدیت با هم کار خواهیم کرد تازندگی بهتری را برای یمنی ها تضمین کنیم اما در عین حال باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهیم که اوضاع در یمن نباید به حضور حزب الله دیگری منجر نشود که مرزهای عربستان را تهدید کند».

خبر را در القدس العربی ببییند

دیدگاهتان را بنویسید