وزیر کشور کره جنوبی بابت حادثه مرگبار هالووین عذرخواهی کرد


رئیس پلیس کره جنوبی مسئولیت حادثه مرگبار سئول را بر عهده گرفت و وزیر کشور نیز عذرخواهی کرد.

من گزارش میدم عصر ایران است، بیش از 150 نفر در ازدحام جمعیت در یک مهمانی هالووین در سئول کشته شدند. تعداد زیادی از مردم زیر فشار جمعیت در یک کوچه باریک مجروح و جان باختند. بیشتر قربانیان جوان هستند.

یورونیوز نوشت: مقامات کره جنوبی به آرام کردن خشم مردم از کشته شدن بیش از 150 نفر در حادثه اوباش پاسخ دادند. مأموران متعهد شدند که تحقیقات مستقل، سریع و کامل انجام دهند و اقدامات جدید و جدی را برای اطمینان از سلامت و ایمنی مردم و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه در آینده انجام دهند.

وزیر امور داخلی کره جنوبی (لی سانگ مین) در واکنش به این حادثه از مردم عذرخواهی کرد.

وزیر کشور کره جنوبی در واکنش به حادثه مرگبار ازدحام مردم عذرخواهی کرد

وی در نطق خود در مجلس گفت: من به عنوان مسئول امنیت شهروندان از مردم کشور عذرخواهی می کنم. وی سپس به نشانه عذرخواهی مقابل دوربین ها تعظیم کرد.

رئیس پلیس کره جنوبی (یون کی کیون) نیز گفت که اقدامات کنترل جمعیت در صحنه ناکافی است.

وی در یک کنفرانس خبری گفت: در این حادثه مسئولیت نامحدودی در قبال سلامت و ایمنی عمومی احساس می کنم. من تمام تلاشم را برای جلوگیری از تکرار چنین حادثه ناگواری انجام خواهم داد.»

رئیس پلیس کره جنوبی ادامه داد: پلیس بدون استثنا در تمامی بخش‌ها بررسی‌ها و تحقیقات مستقل و جدی را انجام خواهد داد تا حقیقت این حادثه را توضیح دهد.

او وعده داد که یک کمیسیون مستقل تحقیق برای بررسی اشتباهات فاحش پلیس در واکنش به این حادثه تشکیل دهد.

خبرگزاری دولتی کره جنوبی افزود: این سخنان رئیس پلیس کره در حالی مطرح می شود که انتقاد شدید از نحوه برخورد پلیس با این حادثه وجود دارد.

رئیس پلیس راهور تائید کرد که پیش از این حادثه گزارش های زیادی به 112 داده شده است که حاکی از نزدیک بودن وضعیت خطرناک است.

وزیر کشور کره جنوبی در واکنش به حادثه مرگبار ازدحام مردم عذرخواهی کرد

پس از این حادثه رئیس جمهور کره جنوبی یک هفته عزای عمومی اعلام کرد.

وزیر کشور کره جنوبی نیز با انتقاد شدید روبرو شد.

برخی از شهروندان کره جنوبی در شبکه های اجتماعی گفتند که اقدام پلیس برای این برنامه که قرار بود تعداد زیادی از مردم در آن شرکت کنند کافی نبود.

خبرگزاری دولتی کره جنوبی (یونهاپ) نیز در خبری با عنوان «تردید درباره نقش سازمان‌های مسئول در فاجعه ایتیوان» نوشت: «سوالات در مورد اینکه آیا اقدامات ایمنی پیشگیرانه توسط آژانس‌های مسئول و پلیس می‌توانست از این فاجعه جلوگیری کند یا خیر افزایش یافته است. .» یافت شد.

یونهاپ افزود: «برخی از منتقدان می گویند که پلیس و مقامات شهری سئول و منطقه یونگسان که در آن حادثه رخ داده باید اقدامات کافی برای جلوگیری از حوادث انجام می دادند. آنها باید از قبل برای حضور تعداد زیادی از شرکت کنندگان در جشن هالووین آماده شده باشند. برخی دیگر نیز می گویند که پیش بینی حادثه ممکن نبود».

وزیر کشور کره جنوبی در واکنش به حادثه مرگبار ازدحام مردم عذرخواهی کرد

این حادثه در کوچه ای به عرض 3.2 متر رخ داد که افراد زیادی در آن تجمع کرده بودند. انتظار می رفت حدود 100000 نفر در اولین جشن هالووین پس از 3 سال محدودیت کرونا در منطقه ایتیوان شنبه شب شرکت کنند.

در ادامه خبر منتشر شده در خبرگزاری دولتی کره جنوبی آمده است: منتقدان این سوال را مطرح کرده اند که چرا و چگونه سازمان های مسئول و پلیس نتوانسته اند از قبل برای حوادث مربوط به تجمع مردم آماده شوند. آنها می گویند علائم هشدار دهنده قبل از تصادف وجود دارد. شاهدان عینی در شبکه های اجتماعی گفتند که شب قبل از حادثه مردم در محل حادثه بر اثر فشار جمعیت در کوچه سقوط کردند اما با حرکت جمعیت آسیبی ندیدند. شاهدان عینی گفتند که روز جمعه به دلیل ازدحام جمعیت این امکان وجود داشت. در خیابان های ایتیوان (منطقه ای که حادثه در آن رخ داده است) ترافیک وجود نداشت.

خبرگزاری دولتی کره جنوبی افزود: با وجود این علائم هشدار دهنده، به نظر می رسد مقامات سئول اقدامات لازم و ملموس را برای جلوگیری از حوادث در روز هالووین انجام نداده اند.

یک مقام ارشد در دولت شهری سئول گفت: “ما برای رویدادهای هالووین عملیات ویژه یا سالن های عملیاتی نداشتیم زیرا هیچ رویداد بزرگی برای هالووین برنامه ریزی نشده بود.”

این در حالی است که در جشنواره بین المللی آتش بازی سئول که مدتی پیش برگزار شد، شهرداری اقداماتی را برای کنترل خیابان ها انجام داد. علاوه بر این، نیروهای امنیتی در خیابان ها و معابر محل جشنواره مستقر شدند و مقدمات حضور حدود یک میلیون نفر فراهم شد.

وزیر کشور کره جنوبی در واکنش به حادثه مرگبار ازدحام مردم عذرخواهی کرد

قبل از جشن هالووین، دفتر منطقه یونگسان سئول یک جلسه اضطراری برگزار کرد، اما این جلسه بر روی مبارزه با کرونا و بررسی ایمنی غذا در رستوران‌های این رویداد متمرکز بود، نه احتمال شلوغی بیش از حد.

دفتر منطقه ای دولت متروپولیتن سئول افزود: حدود 150 نیروی دولتی در 28 گروه در طول جشن هالووین در محل حاضر شدند که به نظر می رسد برای مقابله با ده ها هزار شرکت کننده کافی نبود.

پلیس سئول همچنین اعلام کرد که حدود 200 نیرو را در جشن هالووین مستقر کرده است، اما ماموریت آنها بر پیشگیری از جرایم جنسی، مواد مخدر و سرقت متمرکز شده است تا ایمنی و سلامت مردم.

خبرگزاری دولتی کره جنوبی ادامه داد: منتقدان همچنین می گویند مقامات باید از توقف خودروها در برخی از خیابان های ایوان (جشنواره هالووین) جلوگیری می کردند و باید مراقب ازدحام جمعیت در خیابان ها بودند.

تعداد کشته شدگان ازدحام جمعیت در خیابان تانگ که شنبه گذشته جشن هالووین در آن برگزار شد به 156 نفر رسید. 151 نفر مجروح شدند که حال 29 نفر وخیم گزارش شده است. در میان کشته شدگان 26 شهروند از 14 کشور هستند. ایرانی 5 فوتی قد بلندترین در بین خارجی هاست.

دیدگاهتان را بنویسید