پاسخ آمریکا به عربستان: راه شما اشتباه است


جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، روز پنجشنبه به وقت محلی به عربستان سعودی گفت: وزارت خارجه عربستان می‌تواند تلاش کند اوضاع را تغییر دهد، اما واقعیت‌ها ساده هستند.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید به عربستان سعودی انتقاد کرد و از بیانیه آنها در دفاع از کاهش تولید نفت اوپک پلاس انتقاد کرد و گفت راه شما اشتباه است.

به گزارش ایرنا، جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه به وقت محلی خطاب به عربستان گفت: وزارت خارجه عربستان ممکن است تلاش کند اوضاع را تغییر دهد، اما واقعیت ها ساده است.

کربی تصریح کرد: جهان از کیف در برابر تجاوزات روسیه به اوکراین حمایت می کند و آمریکا نقش اساسی در این روند داشت و ما تلاش کردیم سعودی ها را در کمپین حمایت از اوکراین مشارکت دهیم.

این مقام کاخ سفید گفت: عربستان سعودی در هفته های اخیر به طور خصوصی و علنی قصد خود را برای کاهش تولید نفت اعلام کرده است. آنچه آنها می دانستند باعث افزایش علاقه روسیه و کاهش تاثیر تحریم ها می شود. این راه اشتباه است.

کربی گفت: چنین تصمیمی مبنایی در بازار انرژی ندارد چرا که برخی از اعضای اوپک به ما اطلاع داده اند که با تصمیم عربستان مخالف هستند اما از روی ناچاری از آن حمایت می کنند.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: همانطور که دولت بایدن اعلام کرده است، ما در حال ارزیابی مجدد روابط با عربستان سعودی در رابطه با این اقدامات هستیم و به نظارت بر موضع آنها در قبال تهاجم روسیه ادامه می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید