پاکستان: رفتار نامناسب با طالبان موجب بازگشت افغانستان به دهه ۹۰ می شود


شفقنا- نخست وزیر پاکستان گفت: جامعه بین المللی باید با افغانستان به‌درستی رفتار کند، و اگر این اتفاق نیفتد، این احتمال وجود دارد که افغانستان به دهه ۱۹۹۰ بازگردد.

به گزارش شفقنا به نقل از فارس، نخست وزیر پاکستان به جامعه بین المللی هشدار داد که اگر با طالبان به درستی برخورد نشود، افغانستان می‌تواند به دهه ۹۰ خود بازگشته و دچار هرج و مرج شود.

«عمران خان» از جامعه بین المللی خواست تا تحریم‌های خود علیه افغانستان را کاهش داده و با طالبان درگیر نشوند.

خان گفت: این نکته بسیار مهم است که جامعه بین المللی باید با افغانستان به‌درستی رفتار کند، و اگر این اتفاق نیفتد، این احتمال وجود دارد که افغانستان به دهه ۱۹۹۰ بازگردد.

وی با بیان اینکه طالبان داعش را در افغانستان شکست داده، افزود: طالبان باید به جامعه بین المللی اطمینان دهد که به حقوق بشر احترام می‌گذارد و روابط خود را با همه گروه‌های تروریستی قطع می‌کند.

امیرخان متکی، سرپرست وزارت خارجه دولت موقت طالبان نیز در گردهمایی در مرکز مطالعات بشردوستانه در قطر، گفت که جامعه بین المللی باید با دولت جدیددر افغانستان برای تأمین رفاه افغان‌ها همکاری کند.

متقی به جامعه بین المللی اطمینان داد که افغانستان متعهد به روابط خوب و متقابل با همه کشورهای جهان بوده و هیچ کس نباید از وضعیت متشنج کنونی در افغانستان به نفع خود استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید