پیاده روی برای کنترل وزن و افزایش انرژی!


پیاده روی مزایای سلامتی زیادی را ارائه می دهد ، از جمله فرصت های آسان برای کنترل وزن و انرژی! البته این امر همراه با رژیم غذایی سالم از غذاهای کامل نتایج شگفت انگیزی را به همراه خواهد داشت!

حتی اگر نمی توانید تند راه بروید ، پیاده روی منظم با شدت کم تأثیر مثبتی بر سلامت کلی متابولیک و خلق و خو و سطح انرژی شما خواهد داشت.

من می دانم که وقتی شروع به پیاده روی منظم می کنم ، واقعاً احساس خوبی دارم و شروع به مشاهده تفاوت در بدنم می کنم. احساس میکنم قوی ترم! و سطح استرس من کاهش می یابد. همچنین به من کمک می کند تا واضح تر فکر کنم و گاهی اوقات خودم را در حال یافتن راه حل هایی برای مشکلاتی می دانم که قبلاً نمی توانستم درک کنم!

آنچه در راه رفتن دوست دارم این است که تاثیر کمی دارد بنابراین زانوهایم موافق هستند.

پیاده روی یکی از بهترین فعالیت هایی است که می توانید برای رفاه عمومی انجام دهید. می توانید از آن برای گنجاندن چندین مرحله در برنامه روزانه خود استفاده کنید و می توانید از آن به عنوان یک نوع ورزش استفاده کنید. دو در یک!

با مزایای پیاده روی آشنا شوید


اگر به دنبال استفاده از پیاده روی برای کاهش وزن هستید ، در زیر نکاتی وجود دارد که می توانید برای سوزاندن کالری بیشتر در نظر بگیرید. به علاوه ، میزان ترشح اندورفین را افزایش داده و در نتیجه شما شادتر و پرانرژی تر خواهید شد!

تمرینات پیاده روی برای کاهش وزن

 1. تندش کنبه بسته به وزن و سرعت راه رفتن ، می توانید در هر مایل (1.6 کیلومتر) پیاده روی بین 65 تا 100 کالری بسوزانید. افزایش سرعت نیز به سلامت قلب و عروق شما کمک می کند.

  با 5 دقیقه گرم کردن شروع کنید و سپس سرعت را به سرعت افزایش دهید که می توانید برای شروع 10-15 دقیقه نگه دارید. اگر پیشرفته تر هستید ، برای مدت زمان بیشتری بروید. سپس در پایان پیاده روی 5 تا 10 دقیقه سرعت خود را کم کنید.

 2. سرعت را تغییر دهید مطالعات نشان می دهد که تمرینات تناوبی نیز راهی م effectiveثر برای سوزاندن کالری بیشتر است. پس از گرم شدن ، پیاده روی سریع را با پیاده روی متوسط ​​جایگزین کنید.

  مثلا. قدم خود را دراز کنید و از بازوهای خود برای حرکت سریع تا 30 ثانیه استفاده کنید ، سپس با سرعت متوسط ​​2 دقیقه و 30 ثانیه راه بروید. این کار را برای 20-30 دقیقه تکرار کنید.

  اگر به نظر شما آسان است ، می توانید 45 ثانیه سریع راه بروید و سرعت متوسط ​​خود را به 2 دقیقه و 15 ثانیه کاهش دهید. تکرار. شما می توانید آن را با توجه به سطح آمادگی جسمانی خود تغییر دهید.

 3. وضعیت خود را بررسی کنید. برای حرکت م andثر و جلوگیری از آسیب ، حتماً از فرم صحیح استفاده کنید. شما باید با عضلات شکم (هسته) کمی منقبض بایستید و حدود 20 فوت جلوتر از خود نگاه کنید.

  مطمئن شوید که ابتدا پاشنه پا به زمین برخورد می کند و با انگشتان پای خود را به جلو فشار دهید. بازوها باید به راحتی با کمی خم شدن در آرنج ها حرکت کنند و شانه ها باید شل شده و به طور طبیعی حرکت کنند.

  با افزایش سرعت ، حرکت سریع بازوها به شما کمک می کند تا سرعت و شدت راه رفتن خود را افزایش دهید.

 4. برگرد. برای چالش بیشتر ، سعی کنید در منطقه ای امن به عقب قدم بزنید.

 5. بالا رفتن از تپه ها یکی دیگر از راه های عالی برای افزایش ضربان قلب و بهره مندی بیشتر از راه رفتن است.

 6. به ساحل ضربه بزنید تغییر ساده سطح می تواند تمرین شما را افزایش دهد. سفر روی ماسه یا برف به انرژی بیشتری نسبت به راه رفتن روی زمین صاف نیاز دارد. من عاشق پیاده روی در ساحل هستم!

 7. گوش دادن به موسیقی. نواختن آهنگ های مورد علاقه شما باعث می شود هر تمرین سختی کمتری داشته باشد. موسیقی متن زنده ای را ایجاد کنید که به شما انگیزه می دهد تا به کار خود ادامه دهید.

 8. راحت لباس بپوش. می توانید کفش هایی را طراحی کنید که مخصوص پیاده روی طراحی شده اند یا فقط یک جفت با کفش پاشنه بلند و تکیه گاه محکم انتخاب کنید. لباس پوشیدن در لایه های محافظ نیز به شما کمک می کند تا با هوای سرد یا مرطوب کنار بیایید.

 9. یک دوست پیدا کن. قدم زدن با دیگران می تواند سرگرم کننده باشد! خانواده و دوستان خود را دعوت کنید یا به یک گروه پیاده روی محلی بپیوندید. اگر سگ دارید ، همراهی دارید که دوست دارد در پارک به شما ملحق شود.

 10. تی.با پزشک خود صحبت کنید در حالی که پیاده روی عموماً یک فعالیت ایمن و کم اثر است ، اگر مدتی بی تحرک بوده اید ، ممکن است بخواهید به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک شما می تواند به شما در تعیین اهداف واقع بینانه کمک کند.

راه های دیگر برای ورود پیاده:

 1. از پله استفاده کن. از آسانسور و پله برقی صرف نظر کنید. بالا رفتن از پله ها در هر 10 قدم تقریبا 2 کالری می سوزاند.

 2. دورتر پارک کنید. در صورت امکان پیاده روی یا دوچرخه سواری تا محل کار خود بروید. اگر فاصله بسیار زیاد است یا هیچ مسیر مطمئنی وجود ندارد ، باز هم می توانید یک پارکینگ را انتخاب کنید که به شما اجازه می دهد قبل از رسیدن به دفتر کمی قدم بزنید.

 3. پیاده روی ناهار را با همکاران برنامه ریزی کنید. با احساس بهتر ، متمرکزتر و با انرژی بیشتر به کار باز خواهید گشت!

 4. برگزاری جلسات پیاده. چه راه عالی برای برداشتن الاغ خود! وقتی در دفتر هستید ، تمام روز می نشینید و این برای سلامتی شما مضر است. پس چرا جلسه ای را پیاده برگزار نمی کنید!

پیاده روی به همین سادگی است ، اما برای سلامت و تناسب اندام شما بسیار مفید است. علاوه بر سوزاندن کالری بیشتر ، با هر گام اضافی ماهیچه های خود را تقویت کرده و قلب خود را حالت می دهید.

پیاده روی را بخشی منظم از برنامه تمرینی و برنامه روزانه خود قرار دهید.

بدن و ذهن شما از شما تشکر خواهد کرد!

به زندگی که داری عشق بورز،


آنیتا دوول

مربی تغذیه جامع
کارشناس ارشد مشاور برای سلامت محیط کار
Gruppo FB پیری با سرزندگی
مربی آنیتا دوول صفحه FB

PS اگر 45 سال یا بیشتر دارید ، از شما دعوت می کنم به جمع من بپیوندید افزایش سن با گروه FaceBook Vitalityبه این مکان برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و استراتژی ها برای زندگی با کیفیت و سرزندگی است. شما می توانید اولین نفری باشید که به رایگان ، چالش ها و غیره دسترسی دارید. همچنین مکانی برای به اشتراک گذاشتن مطالب سرگرم کننده!

دیدگاهتان را بنویسید