پیوند بدنه معدنی با بدنه صنعتی/اردستان دومین مقصد گردشگری استان


ایسنا/اصفهان فرماندار اردستان گفت: معتقدم به دلیل استعدادهای زیادی که در اردستان وجود دارد، این شهرستان باید بعد از اصفهان در زمینه های مختلف از جمله گردشگری رتبه اول را داشته باشد.

سیدمحمدهادی احمدی طبا در گفت وگو با ایسنا در پاسخ به سوال اینجاست که آیا نبود نگاه متعادل و منصفانه مدیران کل استان ها باعث شده تا شهرهای کوچکی مانند اردستان توسعه مناسبی نداشته باشند؟ وی تصریح کرد: با توجه به جمعیت شناسی و دیدگاه هایی که مدیران اردستانی در شهرستان داشتند و دارند، شاهد رشد این صنعت هستیم و این رشد حاصل نگاه مدیران اردستانی و حمایت هایی است که ما انجام می دهیم. به استان بدهید.” . تا روزی که استاندار اردستان شدم اولویت اصلی شهرستان توسعه راه ها با حمایت نماینده مردم اردستان در مجلس است که فرمانداران استان ما به آن کمک می کنند. این دروازه.

وی افزود: در حوزه مسکن نیز طرح ها و ایده هایی داریم که با حمایت مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و مدیران ستادی استان در حال اجراست.به نظر می رسد باید وجود داشته باشد. مشکلات بیشتر در شهر به معنای برنامه ریزی و برنامه ریزی ایده آل و حرکت رو به جلو بر اساس آن طرح در شهر. من اخیراً با همه استانداران استان در تماس بوده ام و در مورد مسائل مختلف از جمله بودجه، میراث، آب، برق، گاز و خدمات مختلف صحبت کرده ام.

فرماندار اردستان اعلام کرد: یکی از بخشدارانی هستیم که در زمینه گازرسانی به نتایج خوبی دست یافتیم و دو روستای گازدار نشده این موضوع در دستور کار و در برنامه قرار گرفت. در حوزه آبرسانی کمی ضعیف هستیم به طوری که بیش از 60 روستای اردستان با تانکر آبرسانی می شود. این مشکل را با کمک قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، نماینده مردم اردستان در مجلس و مجموعه اداری شهرستان حل خواهیم کرد.

احمدی طبیعتا تصریح کرد: بنابراین به نظر می رسد بخشی از کمبود مربوط به شهرستان است نه استان، چرا که با وجود امام جمعه اصفهان در سطح استان مشکلی نداریم و مسئولان در اردستان باید بهتر عمل کند تا اوضاع از تعادل خارج شود.

اولین مولفه پیشرفت، جمعیت جوان است

او جواب داد موضوع این است که در چشم انداز سال 1404 پیش بینی می شود که اردستان سومین مقصد گردشگری استان اصفهان باشد.، تصریح کرد: فکر می کنم اردستان به دلیل پتانسیل فراوانی که دارد باید دومین مقصد گردشگری استان اصفهان باشد اما زمانی می توانیم به این هدف برسیم که زیرساخت های کاملی داشته باشیم. نظر ما این است که اردستان جوان در مسیر پیشرفت و ترقی قرار دارد و این پیشرفت و توسعه مولفه خاص خود را دارد.

فرماندار اردستان جوانی را اولین مولفه پیشرفت و توسعه می داند. باید به سمتی برویم که ترکیب جمعیتی اردستان جوان شود. اگر جمعیت پویا و کارآمد نداشته باشیم نمی توانیم قدرت کارشناسی داشته باشیم. اگر قرار است در حوزه گردشگری رقابت کنیم، اول از همه به راهنمایان تور نیاز داریم که الان به دلیل کاهش جمعیت جوان اردستان نداریم. بنابراین اولین مؤلفه ما جوانان جمعیت است که بسیار مهم روی آن کار می کنیم، بنابراین روی خانه سازی و توسعه مشاغل آموزشی کار می کنیم.

پیوند بدنه معدنی با بدنه صنعتی/اردستان دومین مقصد گردشگری استان

احمدی طبا افزود: خوشبختانه برخی از نخبگان با حمایت اقشار جوان جامعه به اردستان بازگشته اند و از 4 ماه گذشته شاهد مهاجرت معکوس بوده ایم و دومین شاخص مهم توسعه زیرساخت ها از جمله راه، آب است. و سایر خدمات اولیه با بودجه ای که برای راه ها در نظر گرفته ایم باید حداقل 20 درصد راه های شهر را همسو کنیم تا شعار «اردستان جوان در مسیر پیشرفت و توسعه است» تا حد زیادی محقق شود.

وی ادامه داد: با توجه به استعدادهای زیادی که در اردستان وجود دارد فکر می کنم پس از اصفهان، این شهر باید در عرصه های مختلف پیشروی کند. اردستان جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی دارد و هم اکنون 4 هتل سنتی و 12 خانه برای بوم گردی شهری و روستایی داریم. خانه‌های تاریخی بی‌نظیر، حسینیه باستانی و دو مسجد با شهرت جهانی از جاذبه‌های اردستان هستند. به عنوان مثال مسجد جامع اردستان اولین مسجد چهار ایوانی و دو طبقه در جهان اسلام است که بیش از 900 سال قدمت دارد.

فرماندار اردستان گفت: این پتانسیل ها این نوید را می دهد که اگر تلاش کنیم می توانیم یکی از قطب های گردشگری در کل کشور باشیم.

اردستان سرزمین معدن است

احمدی طبا وی در پاسخ به این سوال که قابلیت های معدنی ارستان چه تاثیری در توسعه این شهرستان داشته است؟ گفت: اردستان سرزمین معادن است و بیشتر مواد معدنی جهان در اردستان موجود است. طلا، مس و روی از معادن معروف این شهرستان هستند و برخی از مواد معدنی و آلیاژهای مورد استفاده در صنعت خودروسازی و هوانوردی در معادن اردستان تولید می شود. چند ماه پیش معدن طلای کوه دوم زواره با حمایت استاندار به تصویب هیئت برنامه ریزی استان رسید و این معدن به نوعی خواهر خوانده معدن طلای موته میم است.

وی افزود: در این معدن مقدار زیادی طلا و نقره وجود دارد. یکی از بزرگترین معادن آهن اردستان را هم داریم. ما معادن خاک رس برای تولید آجر داریم که وزارت محیط زیست، صنعت و معدن می خواهد روی آن کار کند، زیرا از نظر آلاینده ها، کارخانه های آجرپزی منطقه برخور از خاک رس و گرد و غبار تولید شده در ورودی اصفهان استفاده می کنند. ناشی از این خاک است و اگر بتوانیم خاک خاصی پیدا کنیم و خاک رسی کارخانه ها را جایگزین کنیم، آلاینده ها بسیار کاهش می یابد.

واریز حساب بانکی معادن به بانک های اردستان

فرماندار اردستان گفت: بحدود 60 نفر به طور مستقیم در معادن مختلف اردستان مشغول به کار هستند و این تعداد در دو تا سه سال آینده به 200 نفر افزایش می یابد. به همه معادن ابلاغ کرده ایم یکی از حساب های بانکی خود را در بانک اردستان واریز کنند تا گردش مالی خوبی وارد اردستان شود و زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی اردستان با این راهکارها بهبود یابد. سه بانک اردستان، زواره و مهاباد در سطح باجه هستند که قابل قبول نیست و باید از باجه به شعبه ارتقا یابد.

احمدی طبا گفت: معدنچیان باید پول خود را به این بانک ها ببرند تا مبادلات مالی افزایش یابد و حقوق از طریق این بانک ها پرداخت شود. وقتی اقتصاد رشد کند، شغل ایجاد می شود. یکی از اقدامات موثر در اردستان اتصال بدنه معدنی با بدنه صنعتی است. معادن اردستان حاوی مواد اولیه برخی از صنایع از جمله کارخانه فولاد این شهرک است و از هفته گذشته اتصال بدنه معدنی به بدنه صنعتی را آغاز کردیم. در نتیجه دو جلسه با معدنچیان ترتیب دادم.

او اضافه کرد: نرخ بیکاری در اردستان کمتر از حد نرمال است و بیشتر بیکاران شهرستان را کسانی تشکیل می دهند که تمایلی به کار ندارند.. برای استخدام این افراد در کارخانجات صنعتی مشکلی نداریم و در 6 ماه گذشته فقط یک درخواست کار داشته ایم.

فرماندار اردستان ادامه داد: با توجه به ظرفیت های گردشگری، صنعت و معدن انتظار داریم تا دو سال آینده دوباره نرخ بیکاری در اردستان کاهش یابد. ما یکی از قدیمی ترین شهرهای استان اصفهان هستیم اما همه برنامه هایمان به گونه ای است که بتوانیم این جمعیت را برگردانیم و به جوانان جمعیت برسیم. تا بعد از 6 سال رشد جمعیت خوبی داشته باشیم.

پیوند بدنه معدنی با بدنه صنعتی/اردستان دومین مقصد گردشگری استان

ضرورت توسعه زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی

احمدی طبا گفت: از نظر زیرساختی به خصوص جاده مشکل جدی داریم. همچنین در حوزه فرهنگی و اجتماعی در اردستان، زواره و مهاباد مکان هایی برای تفریح ​​سالم جوانان نداریم. برای ایجاد فضاهای سالم برای تفریح ​​سالم باید برنامه ریزی داشته باشیم. ما هنوز شهربازی در اردستان نداریم و یکی از برنامه های ما توسعه فضای تفریحی و فرهنگی در کل شهر است که شامل ساخت یک شهربازی کوچک برای کودکان است و این یکی از دغدغه های اصلی است. در فرهنگ اجتماعی شهر

وی تصریح کرد: امسال انار خوبی در باغات زواره و اردستان برداشت شد و برداشت گندم در مهاباد قابل توجه بود. در اردستان انواع انار وجود دارد اما برخی باغات انار این شهرستان به دلیل کمبود آب دچار مشکل شده اند. یکی از اتفاقات خوب در کشاورزی ایجاد گلخانه است. ما کشاورزی را از دیم به کشاورزی گلخانه ای منتقل خواهیم کرد.

فرماندار اردستان خاطرنشان کرد: سینما اردستان 200 نفر ظرفیت دارد که قابل افزایش است. اما هنوز سالن یا فضای تئاتر خاصی نداریم که هنرمندمان بتواند کارهای هنری و تئاتری را اجرا کند.. با کسب چندین مدال طلا و برنز در هفته گذشته تیم تکواندو دختران اردستان در عرصه ورزش کارهای خوبی انجام شده است. در مورد کشتی و ورزش حرف های زیادی برای گفتن داریم و به نظر می رسد شاهد اتفاقات خوبی در ورزش خواهیم بود زیرا یکی از کارهایی که شروع کردیم افزایش مسئولیت اجتماعی کارخانه ها و معادن بود که به ارمغان آوردیم. ورزش. در وسط و این موسسات صنعتی از ورزش برای توسعه آن حمایت می کنند.

احمدی طبا افزود: در مجموع خداوند نعمت های اردستان را کامل کرده است و اگر از این نعمت ها استفاده نکنیم ملعون هستیم. موقعیت خاص جغرافیایی، وجود معادن، نیروی انسانی قوی، حضور نخبگان ملی و جهانی از این موهبت هاست که با این پتانسیل ها می توانیم اتفاقات خوبی را برای اردستان به ارمغان بیاوریم. ظرفیت خیرین اردستانی به حدی است که یکی از این خیرین تاکنون 30 میلیارد تومان هزینه کرده است. برای دستیابی به نتایج خوب، باید در مورد منابع انسانی بیشتر بیاموزیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید