پیکرتراشی بدن برای کاهش وزن با روش های جراحی و غیر جراحی


کانتورینگ بدن به فرایند استفاده از درمان های جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این تکنیک های زیبایی برای هدف قرار دادن مناطق خاصی از چربی با هدف جلوه دادن به بدن طراحی شده اند. امروزه انواع گزینه های کانتور بدن وجود دارد که گزینه های بسیار متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد. بهترین درمان بستگی به نواحی بدن دارد که باید مورد هدف قرار گیرند ، آناتومی ، اهداف و ترجیحات شخصی شما.

جراحی فرم دهی بدن طیف وسیعی از روش های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل بدن طراحی شده است. جراحی کانتورینگ بدن اغلب برای خطوط دور کمر ، شکم ، ران ، باسن ، بالای تنه و بالای بازوها انجام می شود. روشهای جراحی از برداشتن چربی یا پوست اضافی گرفته تا کاشت و لیفت برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوست متغیر است. اگر می خواهید گزینه های فرم دهی بدن داشته باشید ، پزشک وضعیت عمومی و سلامتی شما را ارزیابی می کند و درمان مناسب را برای شما برنامه ریزی می کند. اگر می خواهید فرم بدن داشته باشید ، متخصصان ما در کلینیک تناسب اندام رازی آماده ارائه انواع روش های جدید و برای شما عزیزان ، برای رسیدن به اندام ایده آل خود ایمن هستید. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید ؟ لطفا تماس بگیر.

آماده سازی


قبل از انجام کانتور بدن ، مهم است که بیمار:

 • آنقدر سالم باشید که به روند بهبود کمک کند.
 • به وزن دلخواه خود برسید.
 • با پزشک خود در مورد داروهایی که ممکن است نیاز به قطع آنها داشته باشید صحبت کنید.
 • سیگار نکش.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف برخی داروهای خاص مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) ، آسپرین و داروهای حاوی آسپرین را قطع کند. می توان داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها را قبل از جراحی تجویز کرد.
در صورت نیاز به آزمایش های دیگر مانند آزمایش خون ، اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرام (ECG) ، پزشک به شما توصیه می کند.

انواع روش های مجسمه سازی و نحوه انجام آنها


بهترین نوع کانتور بدن به شکل بدن ، اهداف و اولویت های فعلی شما بستگی دارد. برخی از انواع تکنیک های مجسمه سازی عبارتند از:

لیزر درمانی کم توان

Zerona با ترکیب فناوری لیزر سرد برای از بین بردن رسوبات چربی در اطراف شکم ، ران ، باسن ، بازوها و سایر نواحی بدن ، چربی های ناخواسته را در معرض انرژی لیزر کم توان قرار می دهد که سلول های چربی را تجزیه می کند و چربی را از بدن خارج می کند. به این چربی مانند سلولهای خارجی جذب بدن می شود و در نهایت با فرایندهای طبیعی از بین می رود.
در طول درمان با زارونا ، پزشک شما از یک دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد به مناطق مشکل دار استفاده می کند. این دستگاه پوست را لمس نمی کند و بیمار احساس ناراحتی نمی کند زیرا انرژی لیزر چربی های غلیظ را به مایع درون سلول های چربی تبدیل می کند. این نوع درمان با لیزر با قدرت کم منافذ کوچکی در سلول های چربی ایجاد می کند تا به آزادسازی چربی کمک کند. سیستم لنفاوی مسئول از بین بردن چربی از بدن است ، که باعث می شود سلولهای چربی غلیظ قبلی صاف ، خالی و بدون آسیب باقی بمانند.

کرایولیپولیز


کرایولیپولیز یکی دیگر از روش های غیر جراحی ، بازسازی بدن است که از خنک کننده کنترل شده (در حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39 درجه فارنهایت) برای از بین بردن سلول های چربی استفاده می کند. هنگامی که سلول های چربی به طور جبران ناپذیری آسیب می بینند ، سلول های چربی بدن تجزیه می شوند و شروع به حذف آنها از طریق فرآیندهای جذب و حذف طبیعی می کنند. جراحی کرایولیپولیز یا یکی از انواع آن لیپوساکشن این نیست. بیمار در طول جلسه درمان کرایولیپولیز سوزن ، خون ، بیهوشی یا تجهیزات جراحی را نمی بیند. اگرچه کرایولیپلیس برای افراد چاق از نظر بالینی توصیه نمی شود ، اما برای افرادی که دارای اضافه وزن کمی هستند و قادر به خلاص شدن از برآمدگی های سرسخت نیستند یا با ذوب چربی قفسه سینه و کمر با ورزش مشکل دارند ، مشکل است.

انرژی فرکانس رادیویی

فن آوری رادیو فرکانس به منظور بازسازی بدن ، ترموتراپی باعث کاهش سلولیت به بافت های پوست می شود ، چین و چروک هایی که روی صورت و بدن تاثیر می گذارد. با هدف قرار دادن سلول های چربی واقع در زیر پوست ، سلولیت را با انرژی فرکانس رادیویی از بین می برد. هنگامی که سلول های چربی از بین می روند ، مایعات چربی باقیمانده تجزیه شده و جذب بدن می شوند و پوستی سفت و صاف و صاف به جای می گذارد که در آن سلولیت قبلاً ناهموار بود.
حذف سلول های چربی باعث نازک شدن ران و باسن و شکل باسن می شود ، جایی که سلولیت تجمع می یابد و برآمدگی های ناخوشایندی ایجاد می کند که اغلب با رژیم و ورزش از بین بردن آنها دشوار است. هنگامی که از انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی پوست آسیب دیده یا پیر استفاده می شود ، با ضرب و انقباض الیاف کلاژن ، پوست شل و شل شده سفت می شود و کشش و بافت پوست افزایش می یابد.

سونوگرافی

سونوگرافی (سونوگرافی) حذف چربی استفاده از انرژی فراصوت است که برای مایع شدن بافت چربی ایجاد می شود قبل از اینکه پزشک از یک کانول نازک برای برداشتن چربی استفاده کند. برخلاف لیپوساکشن جراحی ، که شامل برداشتن چربی متراکم و چسبیده با لوله های بزرگتر است ، برداشتن چربی بر اساس سونوگرافی نسبت به تزریق چربی کمتر تهاجمی است زیرا پزشک می تواند کانول ها را به راحتی و به آرامی زیر پوست بکشد تا چربی برداشته شود. مانند فرآیندهای بازسازی بدن مانند صفر ، کرایولیپولیز و انرژی فرکانس رادیویی ، حذف چربی اولتراسوند یک روش کاهش وزن محسوب نمی شود. در عوض ، هدف آن کاهش رسوبات چربی است که معمولاً در اطراف شکم ، ران و پهلوها وجود دارد و در برابر روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند.

لیپوساکشن

لیپوساکشن این یک روش همه کاره است که می تواند برای از بین بردن مناطق بزرگتر چربی ناخواسته استفاده شود یا می تواند در مناطق کوچک و حساس استفاده شود. با لیپوساکشن ، پزشک می تواند با برداشتن چربی نواحی بدن را به شکل دقیق و شخصی تغییر دهد. تزریق چربی به پزشک این امکان را می دهد که به جای برداشتن چربی ، با مجسمه سازی خطوطی را در هر نقطه از بدن ایجاد کند. امروزه لیپوساکشن یک روش ملایم تر و کمتر تهاجمی برای شکل دادن به بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک این یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که با بی حسی موضعی انجام می شود و می تواند حجم زیادی از سلول های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. روش لیپوماتیک با استفاده از دستگاه هوادهی فشرده متصل به کانولا که بطور خودکار 360 درجه می چرخد ​​، سلول های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت ها معلق می کند.

تزریق چربی

تزریق چربی این یک تکنیک است که می تواند با انواع گزینه های مجسمه سازی مورد استفاده قرار گیرد. در حین تزریق چربی ، پزشکان از لیپوساکشن برای برداشتن چربی ، اغلب از نواحی مانند شکم یا ران استفاده می کنند. سپس پزشک چربی را پردازش کرده و آن را به مناطقی که بیمار مایل است حجم بیشتری در آن ناحیه داشته باشد تزریق می کند. از تزریق چربی می توان برای کانتور نواحی مانند سینه ها یا لگن مورد استفاده قرار گیرد.

لا

انواع روش های لیفتینگ جراحی وجود دارد که می توان از آنها برای کانتورینگ بدن نیز استفاده کرد. این روش ها به ویژه برای افرادی که پوست شل دارند ، به جای یا علاوه بر کیسه های چربی اضافی مفید است. پزشک لیفت های معمولی بدن را انجام می دهد ، از جمله: لیفت سینه من لیفت باسن ، و بالابر بازو به بسته به اهداف بیمار ، یک عمل جراحی مانند آسانسور ممکن است نتایج قابل توجهی نسبت به یک روش غیر جراحی داشته باشد.

بازیابی بعد از مجسمه سازی


امروزه بسیاری از گزینه های کانتور بدن حداقل تهاجمی هستند و زمان کمتری برای بهبود و ناراحتی و تورم کمتر طول می کشد.
با بهبودی بیمار ، ممکن است درد ، کبودی ، تورم و بی حسی در اطراف محل عمل احساس شود. طبیعی است. در صورت نیاز پزشک می تواند مسکن تجویز کند.
به بیماران توصیه می شود که روز بعد از عمل از جایتان بلند شده و پیاده روی کنند. بیمار ممکن است نیاز به پوشیدن لباس های تنگ برای حمایت از ناحیه یا مناطق تحت عمل داشته باشد. او همچنین ممکن است نیاز به پوشیدن جوراب ساق بلند و تزریق هپارین داشته باشد. تا زمانی که پزشک به شما دستور ندهد از انجام کارهای سنگین ، ورزش های سنگین ، شنا و ورزش های سنگین خودداری کنید.
اگر بیمار دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان قلب غیر طبیعی است ، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

خطرات


برخی از خطرات احتمالی مرتبط با جراحی زیبایی بدن عبارتند از:

 • خونریزی شدید از ناحیه تحت عمل.
 • ضایعات قابل مشاهده و برجسته از جمله زخم های کلوئیدی و هیپرتروفی. اینها زخم های قرمز رنگ و ضخیم هستند که می توانند روی برش ها ظاهر شوند. آنها می توانند خارش زا ، آزاردهنده و ناخوشایند باشند ، اما هیچ خطری برای سلامتی ندارند.
 • عفونت که در برخی موارد ممکن است نیاز به درمان با آنتی بیوتیک ها یا جراحی های متعدد داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه ، پانسمان یا محلول های ضد عفونی کننده
 • تشکیل لخته خون بزرگ
 • درد ، کبودی و تورم در ناحیه یا نواحی تحت عمل

هزینه


برخی از عواملی که می توانند بر هزینه تأثیر بگذارند شامل تجربه جراح و نوع روش مورد استفاده است.
هزینه های مربوط به این روش می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • حقوق جراح
 • هزینه های امکانات جراحی یا بیمارستان
 • هزینه های بیهوشی
 • داروهای تجویزی
 • بعد از عمل لباس بپوشید
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد مجسمه سازی


برخی از سوالات متداول در مورد تغییر شکل بدن و مجسمه سازی عبارتند از:

کدام نواحی از بدن برای تکنیک های پیکرتراشی مناسب است؟

تقریباً هر ناحیه ای که بیمار دارای چربی های ناخواسته است می تواند بدن را درست کند. مناطقی که اکثر پزشکان درمان می کنند عبارتند از:

 • ناحیه چانه و گردن
 • شکمی
 • لگن
 • زانو ها
 • بازو
 • داخل و خارج ران
 • در دو طرف باسن می افتد
 • زندگی
 • در وسط زندگی می افتد
 • لوها

چگونه می توانم بفهمم که کاندیدای خوبی برای کانتورینگ بدن هستم یا خیر؟

بدنسازان خوب به طور کلی به وزن ایده آل نزدیک هستند ، اما مناطقی از بدن وجود دارد که می خواهند آن را تغییر شکل دهند. کانتور بدن می تواند قسمت هایی از بدن را باریک کند ، اما برای کاهش وزن کلی مناسب نیست. بهترین کاندیداها برای مدل سازی بدن از سلامت عمومی برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه ای برای نتایج خود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید