پی ام اس ورزش بود | ورزش کنیم


ورزش یک راه مهم برای حفظ قدرت ، کنترل وزن و کاهش خطر بیماری های جدی مانند دیابت است. اگر زنی هستید که با علائم PMS دست و پنجه نرم می کنید ، فعالیت بدنی ممکن است تأثیر بیشتری بر شما داشته باشد. در صورت ابتلا به سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، هر روز در روزهای قبل از پریود علائم دارید و این علائم آنقدر شدید هستند که می توانند زندگی عادی شما را تحت تأثیر قرار دهند. ممکن است تغییرات احساسی مانند خلق و خو ، اختلالات خواب یا تمرکز را تجربه کنید. همچنین ممکن است تغییرات فیزیکی داشته باشید – خستگی ، تورم یا هوس.

با این حال ، می توانید این علائم را کنترل کنید. تکنیک های مختلف برای افراد مختلف م workثر است ، اما برای بسیاری از زنان ورزش می تواند کمک زیادی کند.

pms

چه تمریناتی به این دوره کمک می کند؟

تحقیقات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند به بهبود علائم PMS مانند افسردگی و خستگی کمک کند. یک مطالعه نشان داد زنانی که هفته ای سه جلسه 60 دقیقه ای تمرین هوازی را به مدت هشت هفته انجام دادند از نظر جسمی ، روحی و احساسی بسیار بهتر بودند.

هر چیزی که ضربان قلب را افزایش می دهد ورزش هوازی است. پیاده روی سریع ، دویدن ، دوچرخه سواری و شنا گزینه های خوبی هستند. ورزش با تحریک مواد شیمیایی مهم مغز به نام اندورفین به بهبود روحیه شما کمک می کند. افزایش اندورفین همچنین می تواند به کاهش درد ناشی از PMS کمک کند.

چند روز اول قاعدگی می تواند ناراحت کننده ترین باشد ، به خصوص اگر در این دوره تمایل به خونریزی زیاد دارید. به همین دلیل تمرکز بر حرکات و تمرینات ملایم باید در لیست کارهای شما قرار گیرد.

راه رفتن سبک یا کاردیو سبک

ورزش قلبی عروقی یا هوازی خود را با شدت کمتری حفظ کنید. انجام تمرینات هوازی ، هوازی سبک ، پیاده روی یا ورزش های کوتاه مدت را در نظر بگیرید. خوب است بدانید که ریه ها بعداً در چرخه بهتر کار می کنند ، بنابراین این نوع تمرین را در نظر داشته باشید تا چرخه را به پایان برسانید.

آموزش قدرت

با توجه به پتانسیل افزایش قدرت در این دوره ، از جمله تمرینات قدرتی با حجم کم و فعالیت های مبتنی بر قدرت ، یک حرکت هوشمندانه است. در واقع ، زمان بسیار خوبی برای انجام جلسات طولانی تر است که شامل ترکیبی از قدرت کامل و کاردیو است.

یوگا و پیلاتس

دو تا سه روز قبل از قاعدگی زمان خوبی برای انجام فعالیت هایی مانند یوگا است که می تواند به آرامش بدن شما کمک کند و علائم مانند گرفتگی عضلات ، حساسیت به سینه ، خستگی عضلانی و درد را کاهش دهد. بسیاری از زنانی که در برنامه 12 هفته ای یوگا شرکت می کنند ، کمتر دچار گرفتگی قاعدگی ، گرفتگی و تورم می شوند. آنها همچنین انرژی و روحیه بیشتری داشتند. مطالعه دیگری نشان داد که برخی از حرکات یوگا – “کبرا” ، “گربه” و “ماهی” – به کاهش گرفتگی های دردناک کمک می کند.

اگر از عادت ماهانه خود ناراحت نیستید ، به طور منظم ورزش کنید. فقط مراقبت های لازم را انجام دهید. اگر متوجه شدید که بدن شما مانند همیشه کار نمی کند ، استراحت کنید و شدت را کاهش دهید.

در دوران قاعدگی چه تمریناتی نباید انجام شود؟

درست مانند برخی از فعالیتها برای دوره قاعدگی شما ، برخی از تمرینات وجود دارد که ممکن است بخواهید از آنها اجتناب کنید. همانطور که گفته شد ، بسیاری از زنان می توانند تمرینات عادی خود را تنها با تعدیل جزئی ادامه دهند.

به طور کلی ، شما باید استرس و حجم ورزش را در این مدت کاهش دهید. این به معنای قطع تحصیل نیست برعکس ، این فقط به معنی کاهش اندک ورزش است.

اگر احساس خستگی غیرمعمول می کنید ، ممکن است بخواهید تمرینات شدید قلبی عروقی یا مقاومتی را کاهش دهید. در این مدت بسیاری از زنان گزارش می دهند که تحمل بیشتری نسبت به استرس دارند ، بنابراین تمریناتی که نسبتاً مشکل هستند در این مدت بسیار دشوارتر است.

در واقع ، ورزش هر چه باشد ، در انجام آن زیاده روی نکنید. تحقیقات نشان می دهد که ماهیچه ها می توانند به طور متفاوتی در طول قاعدگی حرکت کرده و خطر آسیب را افزایش دهند. در این مدت ورزش های سبک را حذف نکنید و برعکس عمل کنید. اما از تمرینات شدید خودداری کنید.

چه زمانی باید ورزش کنم؟

برای اینکه ببینید آیا ورزش می تواند کمک کننده باشد ، باید آن را به بخشی منظم از زندگی خود تبدیل کنید. تمرینات خود را فقط برای روزهایی که بدترین علائم PMS را دارید انجام ندهید. برای مشاهده نتایج ، تقریباً 30 دقیقه در روز در بیشتر روزهای هفته وقت بگذارید. نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید!

برای خواندن سایر مقالات ما می توانید اینجا را کلیک کنید.

منابع

https://www.webmd.com/women/pms/does-exercise-help

https://www.healthline.com/health/exercise-during-period

https://www.bodyform.co.uk/myths-and-facts/living-with-periods/exercising-during-period/

دیدگاهتان را بنویسید