چرا این اتفاق می افتد و چگونه از آن جلوگیری کنیم؟ – مقوا اوستا


خونریزی در دوران قاعدگی، نشت قاعدگی، نحوه جلوگیری از نشت قاعدگی

خونریزی در دوران قاعدگی

راه های جلوگیری از خونریزی لباس و رختخواب در دوران قاعدگی

خونریزی در شب هنگام قاعدگی دردناک است. هیچ چیز بدتر از احساس خونی شدن یا بیدار شدن در یک تخت خونین نیست. به عنوان افرادی که قاعدگی دارند، اینها چیزهایی است که همه ما با آنها آشنا هستیم، این چیزی است که اتفاق می افتد. در این مقاله گاز گرفتن نحوه مدیریت هر کدام خونریزی در دوران قاعدگی که می توانیم قرار دهیم.

زیر پتوی گرم و نرم خود دراز می کشی و ذهنت شروع به خوابیدن می کند که ناگهان نگران می شوی که خون قاعدگی ات روی لباس خواب و ملحفه ات نشت نکند و این فکر بیدارت کند. یادگیری نحوه خوابیدن در یک دوره بدون نشت ممکن است نیاز به عادت کردن و برنامه ریزی داشته باشد.

از آنجایی که هیچ چیز بهتر از یک خواب خوب شبانه نیست (مخصوصاً زمانی که با دردهای قاعدگی دست و پنجه نرم می کنید)، در اینجا چند نکته در مورد چگونگی خونریزی در دوران قاعدگی پیشگیری را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

جلوگیری از خونریزی لباس در دوران قاعدگی، نشت خون در دوران قاعدگی، جلوگیری از خونریزی در دوران قاعدگی

خونریزی بیش از حد در دوران قاعدگی

علت قاعدگی شدید چیست؟

خونریزی شدید که گاهی اوقات منوراژی نامیده می شود، در نوجوانان و زنان یائسه شایع تر است. در هر دو مرحله از زندگی، سطح استروژن افزایش می یابد در حالی که سطح پروژسترون کاهش می یابد.

در واقع، هیچ کس نمی داند چه چیزی برخی از دوره های قاعدگی را شدیدتر از سایرین می کند (مگر اینکه مربوط به یک بیماری زمینه ای باشد).

برخی از شایع ترین مقصران خونریزی عبارتند از:

– وضعیت خوابیدن

– خرابی تامپون

– جام قاعدگی که درست قرار نگرفته باشد.

– پد که خیلی پر است.

– پدی که شل می شود یا حرکت می کند.

پدی که برای سیکل قاعدگی شما مناسب نیست.

– عطسه وجود دارد، همه ما آن را احساس کرده ایم.

وقتی صحبت از نشت می شود، شما تنها نیستید! همه افراد در دوران قاعدگی دچار نفخ یا هوس نفخ نمی شوند، اما تقریباً همه ما حداقل یک بار سابقه قاعدگی داریم.

 جلوگیری از خونریزی لباس در دوران قاعدگی، نشت خون در دوران قاعدگی، جلوگیری از خونریزی در دوران قاعدگی

چگونه از قاعدگی در شب جلوگیری کنیم

چگونه می توان جریان قاعدگی را در شب متوقف کرد؟

در اینجا چند پیشنهاد در مورد نحوه جستجو یا رزرو یک قرار وجود دارد:

از پدهای بالدار استفاده کنید

نه تنها بال‌ها شب‌ها سر جای خود می‌مانند، بلکه کناره‌های پد از جایی که بال‌ها می‌چسبند نیز محافظت می‌کنند، بنابراین اگر هنگام خواب لباس‌هایتان را جابه‌جا می‌کنید، خونریزی نکنید.

قبل از خواب پد خود را عوض کنید

تعویض پد درست قبل از خواب تضمین می کند که حداکثر جذب را از پد قاعدگی دریافت می کنید. به عنوان مثال، برخی از لنت ها تا 8 ساعت از نشتی جلوگیری می کنند. استفاده از پد جدید درست قبل از خواب به این معنی است که 8 ساعت جذب کامل خواهید داشت.

از پد شب استفاده کنید

خوشبختانه لنت های شب پشتی بالاتر از لنت های معمولی هستند. زیرا اگر به پشت بخوابید، خون قاعدگی در زیر بدن شما جمع می شود، این طول اضافی به جلوگیری از خونریزی در دوران قاعدگی کمک می کند.

از تامپون استفاده کنید

اگر کمتر از 8 ساعت بخوابید تامپون پوشیدن. از آنجایی که تامپون ها در داخل بدن شما پوشیده می شوند، هنگام حرکت در هنگام خواب، نشت نمی کنند.

اگر عادت زیادی به خوابیدن دارید، این گزینه مناسبی برای شما نیست، زیرا استفاده از تامپون برای بیش از 8 ساعت خطر عفونت را افزایش می دهد.

صبح به آرامی از رختخواب خارج شوید

اگر از پد برای جلوگیری از دردهای قاعدگی در شب استفاده می کنید، بهتر است صبح ها به آرامی از خواب بیدار شوید. هنگامی که به دلیل نیروی جاذبه می خوابید، خون قاعدگی شما به جای اینکه یکباره خارج شود در واژن شما جمع می شود. این بدان معناست که وقتی از خواب بلند می شوید، خون قاعدگی بلافاصله در واژن شما جمع می شود. برای جلوگیری از نشت در این مرحله به آرامی از رختخواب خارج شوید.

مجموعه:اداره بهداشت Bitotech

دیدگاهتان را بنویسید