چرا برخی از مادران تمایلی به بچه دار شدن ندارند؟ – ون تس


وظایف مادری، موانع احساس خوشبختی بعد از مادر شدن، چرا پشیمان از بچه دار شدن

موانع احساس شادی پس از مادر شدن

دلیل پشیمانی مادران از بچه دار شدن

مادرانی که از بچه دار شدن پشیمان هستند معمولاً نمی توانند برنامه ریزی مناسبی بین مراقبت از فرزندان و زندگی شخصی خود داشته باشند و از حمایت عاطفی و همکاری همسر خود محروم می شوند.

بچه دار شدن مسئولیت بزرگی است، قبل از اینکه تصمیم بگیرید یک فرد جدید را به این دنیا بیاورید، باید شرایط را بسنجید و ببینید آیا توانایی و فداکاری برای قبول مسئولیت زندگی یک فرد جدید را دارید یا خیر؟

به طور کلی باید به احساسات و توانایی های خود اشاره کنید، اینکه چقدر به بچه دار شدن علاقه دارید و چقدر می توانید برای فرزندتان وقت بگذارید و زندگی شادی برای او بسازید.

اکثر والدین اذعان دارند که بچه دار شدن کار سختی است، اما شادی ها بیشتر از مشکلات است.

در دنیای امروز، به خصوص که مشکلات اقتصادی در حال افزایش است، تعداد افرادی که از داشتن فرزند مطمئن نیستند و یا پشیمان هستند، در حال افزایش است.

مادرانی که نمی توانند به درستی بین وظایف مادری، وظایف همسری و مراقبت از خود تعادل برقرار کنند و شوهرانشان در مراقبت از کودک به آنها کمک نمی کنند و از لحاظ عاطفی حمایت خوبی ندارند، پس از تولد کودک تحت فشار زیادی قرار می گیرند.

اکثر مادرانی که قبل از تولد فرزندشان زندگی اجتماعی پرباری داشته اند اما تولد فرزند در فعالیت های اجتماعی آنها اختلال ایجاد می کند و اطرافیان مدام از او می خواهند که زندگی خود را وقف فرزندش کند و اگر به فکر خودش است و اگر بخواهد به زندگی روزمره خود بازگردد، مادرانی بی لیاقت به نظر می رسند و شوهرانشان فکر می کنند مراقبت از بچه ها کار او نیست و به همسرش لطف می کند، از بچه دار شدن پشیمان می شوند.

در این مقاله بایت با هم به چالش هایی می پردازیم که مانع احساس شادی پس از مادر شدن می شوند و مادران را از داشتن فرزند پشیمان می کنند.

من از بچه دار شدن پشیمانم، مامان هایی که از بچه دار شدن پشیمان هستند، پشیمانم از بچه دار شدن

دلایل پشیمانی مادران از بچه دار شدن

دلیل پشیمانی مادران از بچه دار شدن

مادرانی که از داشتن فرزند پشیمان هستند ممکن است به دلیل ناتوانی در مدیریت موقعیت های فشار عاطفی و رفتاری اطرافیان و عدم حمایت عاطفی باشد.

بسیاری از والدین از داشتن فرزند پشیمان هستند اما این را نمی گویند. با وجود اینکه بچه ها را با تمام وجود دوست دارند اما از بچه دار شدن پشیمان هستند.

در نظرسنجی از 10000 والدین، از آنها پرسیده شد که اگر به عقب برگردید، آیا فرزندان بیشتری خواهید داشت؟

حدود 70 درصد از شرکت کنندگان پاسخ دادند که نه، ارزشش را ندارد.

به گفته یکی از مادران، از زمانی که فرزند دارم، احساس می کنم بار تمام دنیا بر دوش من است، وظایفم به شدت زیاد و خسته کننده است، برای خودم زمانی ندارم و مدام متهم به استفاده از زندگی که من انجام ندادم

حس بی عدالتی

مادرانی که بعد از بچه دار شدن نمی توانند زمان کافی را به خود، سرگرمی ها، ملاقات با دوستان یا کارشان اختصاص دهند، تحت استرس زیادی هستند.

وقتی بچه ها کم سن و سال هستند، حتی اگر اطرافیانشان به مادر فرصت دوری از بچه ها را بدهند، دوری از کودک با اضطراب و نگرانی دائمی همراه است که آیا حال کودک خوب است یا نه و آیا فردی که بچه را به آنها داد آنها سپرده کردند، آیا می توانید آن را نگهداری کنید؟

از طرفی نگاه های قضاوت آمیز اطرافیانش را می گیرد چون فرزندش را به دیگری سپرده و از خودش مراقبت می کند، اطرافیانش انتظار ندارند که مادر یک نوزاد 2 ساله تنها باشد و فکر کند. او باید در تمام مدت زندگی خود تنها باشد. او را به نوزادش تقدیم کند.

به عقیده برخی دیگر، وظیفه مادر است که فرزند را بر عهده بگیرد و اگر پدر چند ساعتی این وظیفه را بر عهده بگیرد، خدمتی کرده است و اگر چه سنگین ترین و سخت ترین کار و شب زنده داری های فرزند است. با مادر مواظبت می شود شکر نمی کند اگر تکلیف والدین نسبت به فرزند مساوی باشد.

این بی عدالتی ها و ندیدن زحمات مادر باعث ایجاد احساس نارضایتی و پشیمانی می شود.

ببخشید بچه دار شدم، بچه دار شدم، بهترین زمان برای بچه دار شدن

سردرگمی برنامه زندگی یکی از دلایل پشیمانی مادران از بچه دار شدن است

سردرگمی برنامه زندگی

ظاهر کودک در زندگی می تواند برنامه زندگی، ظاهر و عواطف مادر را به کلی تغییر دهد، او احساس می کند دیگر جذابیت گذشته را ندارد یا حتی احساس می کند دیگر قدرت و نشاط قبلی را ندارد. او نه می تواند برای خودش وقت داشته باشد و نه می تواند انتظارات دیگران را برآورده کند. تغییرات بدنی و ریزش مو در دوران بارداری می تواند مادران جوان را تحت تأثیر روانی قرار دهد.

بعد از تولد نوزاد همه چیز برای مادر تغییر می کند در حالی که تغییر خاصی در زندگی پدر ایجاد نمی شود. علیرغم اینکه بعد از تولد فرزند، تمام زندگی و برنامه ریزی مادر، حتی ساعات خواب و بیداری او به نوزاد بستگی دارد، اما زندگی پدر تنها دستخوش نوسانات جزئی شده و به حالت قبل باز می گردد.

رفتار دیگران با مادر و تکرار مداوم این جمله که فرزند شما مهمتر است باعث می شود مادر احساس کند که پرونده زندگی آنها تمام شده است و هر کاری که انجام می دهند باید به رشد و تکامل فرزندشان بستگی داشته باشد.

عدم اطمینان از رفتار مناسب با کودکان

مادر شدن با احساس مسئولیت سنگین همراه است زیرا شما مسئول سلامتی و رشد موجود زنده دیگری هستید.

اکثر مادران با وجود اینکه تمام تلاش خود را برای تربیت بدنی، تغذیه و تربیت ذهنی فرزندان خود می گذارند، اما مطمئن نیستند کاری که انجام می دهند درست است یا خیر.

از طرفی اطرافیان همیشه به بهانه داشتن تجربه بیشتر به خود این حق را می دهند که در تربیت فرزندان دخالت کنند و نظر بدهند و مادر را تحت فشار قرار دهند تا کارش را بهتر انجام دهد. این مشکلات می تواند بر عزت نفس مادران تأثیر منفی بگذارد.

بهترین زمان برای بچه دار شدن، دلیل پشیمانی مادران از بچه دار شدن، پشیمانی از بچه دار شدن

تغییر احساسات نسبت به شوهر یکی از دلایل پشیمانی مادران از بچه دار شدن است

تغییر احساسات نسبت به شوهر

زیرا پدران معمولاً پس از تولد فرزند، بار مراقبت و حمایت بیشتری را بر دوش مادر می‌گذارند و به اندازه کافی حمایت نمی‌کنند و به خروپف پدر تبدیل می‌شود که آنقدر برخلاف انتظار زن است که بر احساسات او نسبت به همسرش تأثیر می‌گذارد. صرف نظر از اینکه او آن را دوست دارد یا نه

در 6 ماه اول پس از تولد نوزاد به دلیل اینکه نوزاد شب ها دائماً از خواب بیدار می شود و نیاز به تغذیه و تعویض پوشک دارد، مادر با بی خوابی شدید همراه است، برای اینکه همسرش بتواند بچه دار شود. شب بخیر، او از نظر عاطفی از همسرش فاصله دارد.

برعکس، پدری که بعد از تولد نوزاد از همسر و فرزندش مراقبت می کند، می تواند مسئولیت مراقبت از او را بر عهده بگیرد و به همسرش در مراقبت از نوزاد کمک کند و نقش حمایتی را ایفا کند، می تواند بسیار بهتر بسازد. و رابطه صمیمانه تر با همسرش.

تلفیقی: گروه روانشناسی